تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۳ اسفند- سشن اروپا

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۳ اسفند – سشن اروپا
جفت ارز دلار کانادا دلار آمریکا USDCAD

جفت ارز USDCAD پس از رسیدن به محدوده ۱.۲۵۸۹ بازگشت سریعی داشت. این جفت ارز در حال حاضر تلاش می‌کند بالاتر از محدوده ۱.۲۷۰ و محدوده میانگین متحرک ساده ۲۰ قرار گیرد.

هر چند قیمت از محدوده ۵۰% فیبوناچی اصلاحی بازگشتی داشت اما اندیکاتور‌های تکنیکال هنوز در سردرگمی هستند و اندیکاتور RSI حوالی محدوده خنثی ۵۰ نوسان می‌کند، اندیکاتور مکدی به نزدیک محدوده صفر است و به نظر می‌رسد اندیکاتور Stochastics از محدوده اشباع فروش ۲۰ بازگشتی دارد.

بنابراین خریداران باید منتظر بمانند و ببینید آیا قیمت می‌تواند مومنتوم صعودی خود بالاتر از محدوده ۱.۲۷۰ را حفظ کند و بتواند به محدوده مقاومتی ۱.۲۸۰ برسد. در صورت ادامه داشتن حرکت صعودی قیمت می‌تواند به محدوده خط روند نزولی حوالی ۱.۲۸۵۳ برسد. در صورت شکست این خط روند، روند صعودی تا محدوده ۱.۲۹۶۲ می‌تواند ادامه داشته باشد. تشکیل سقف جدیدی بالاتر از سقف قبلی می‌تواند منجر شود قیمت به محدوده ۱.۳۰۳۰ نزدیک شود.

در سناریو نزولی بسته شدن قیمت پایین‌تر از محدوده ۱.۲۶۲۵ می‌تواند افت بیشتر قیمت را در پی داشته باشد. البته فروشندگان احتمالا تا زمانی که میانگین متحرک ساده ۲۰۰ و خط روند حمایتی شکسته نشوند، با قدرت وارد نخواهند شد. اگر این اتفاق رخ دهد موج نزولی می‌تواند به سمت محدوده ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی در محدوده ۱.۲۵۰ برسد. رسیدن قیمت به زیر محدوده ۱.۲۴۵۰ – ۱.۲۴۳۰ می‌تواند افت بیشتر را تا محدوده ۱.۲۲۸۷ در پی داشته باشد.

به طور خلاصه تا زمانی که قیمت بالاتر از محدوده ۱.۲۸۵۳ یا پایین‌تر از محدوده ۱.۲۵۶۰ قرار نگیرد، احتمال این که روند این ارز همچنان ساید باقی بماند وجود دارد.

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۴ مارس/۱۳ اسفند
جفت ارز پوند ین GBPJPY

جفت ارز GBPJPY از زمانی که پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰ و ۴۰ قرار گرفته در روند سایدی در محدوده ۱۵۵.۶۰ به سر می‌برد. در کوتاه مدت این جفت ارز نتوانسته پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۲۰۰ در محدوده حمایتی ۱۵۲.۹۰ قرار بگیرد.

با این حال اندیکاتورهای تکنیکالی نشان می‌دهند که فشار فروش ممکن است به پایان رسیده باشد و این جفت ارز بهبودی داشته باشد. اندیکاتور RSI و Stochastics رو به بالا حرکت می‌کنند و از محدوده منفی خارج می‌شوند. با این حال اندیکاتور مکدی همچنان در محدوده منفی و پایین‌تر از صفر است.

بسته شدن قیمت بالای میانگین‌های متحرک می‌تواند فشار خرید را در میان مدت افزایش دهد و تاییدی برای رسید بیشتر به سمت محدوده مقاومتی ۱۵۸.۲۰ باشد. پس از این محدوده، محدوده ۱۶۰.۲۰ نیز می‌تواند به مقاومت عمل کند.

در صورت پولبک به سمت محدوده ۱۵۲.۹۰، فروشندگان باید بتوانند محدوده ۱۴۹.۵۰ و ۱۴۸.۹۰ را پشت سر بگذارند و به سمت محدوده ۱۴۷.۴۰ حرکت کنند.

در چشم انداز بلند مدت، این جفت ارز همچنان از سال گذشته در محدوده خنثی قرار دارد و معامله گران باید منتظر رالی بالاتر از محدوده ۱۵۸.۲۰ باشند تا ترس‌ها از روند نزولی از بین برود.

جفت ارز پوند دلار GBPUSD

جفت ارز GBPUSD نتوانست بالاتر از محدوده مقاومتی ۱.۳۳۶۹ باقی بماند و پایین‌تر از این محدوده قرار گرفت. اگر فروشندگان بر بازار غالب شوند، محدوده حمایتی ۱.۳۲۷۱ می‌تواند تست شود و افت بیشتر بیشتر قیمت تا محدوده ۱.۳۲ را به همراه داشته باشد. با این حال اگر خریداران بر بازار غالب شوند ممکن است محدوده مقاومتی ۱.۳۳۹۶ شکسته شود و قیمت به سمت محدوده ۱.۳۴۳۴ حرکت کند. در نهایت قیمت می‌تواند به محدوده مقاومتی مهم ۱.۳۵۰۷ برسد.

منابع: XM و DeltaStock

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

برچسب‌ها:
  • تحلیلی
  • تحلیل تکنیکال
  • GBPJPY
  • GBPUSD
  • USDCAD
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زنبیل خرید
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x