تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 23 آذر – سشن اروپا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 23 آذر – سشن اروپا
جفت ارز یورو پوند EURGBP

جفت ارز EURGBP به سقف قیمتی 0.8547 رسید. در تایم فریم 4 ساعته این جفت ارز الگوی سر و شانه‌ای تشکیل داده است. احتمالا بازگشت قیمتی فعلی بخشی از شانه سمت راست باشد. قیمت کمی پایین‌تر از سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8% قرار گرفته و کمی بالاتر از میانگین‌های متحرک 25 و 50 نوسان می‌کند. اوسیلاتور Stochastic نیز در حال رشد است. احتمالا این جفت ارز امروز پولبکی داشته باشد.

نمودار 4 ساعته EURGBP
جفت ارز یورو دلار EURUSD

توجه سرمایه گذاران معطوف جلسات بانک مرکزی آمریکا و اروپا شده و جفت ارز EURUSD روند سایدی دارد. این جفت ارز حوالی 1.1296 معامله می‌شود که حوالی میانگین متحرک 25 است. اندیکاتور ATR رو به کاهش است که نشان می‌دهد نوسانات در حال کاهش است. اندیکاتور RSI در محدوده خنثی 50 نوسان می‌کند. امروز احتمالا این جفت ارز در محدوده رنج باقی می‌ماند.

نمودار 4 ساعته EURUSD
شاخص نزدک 100 NDX

شاخص نزدک 100 به کف قمیتی 16152 رسیده است. در تایم فریم 4 ساعته این شاخص کمی پایین‌تر از نقطه چین‌های اندیکاتور Parabolic SAR معامله می‌شود. اندیکاتور مکدی پایین‌تر از محددوده خنثی قرار گرفته و اندیکاتور RSI کاهش یافته است. با این حال این امکان وجود دارد که در چند روز آینده این شاخص اصلاحی به سمت بالا داشته باشد.

نمودار 4 ساعته نزدک 100

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *