تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۴ اسفند- سشن اروپا

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۴ اسفند – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

سرعت روند نزولی در جفت ارز EURUSD کاهش یافت و قیمت توانست بالاتر از محدوده حمایتی ۱.۰۹۰۰ باقی بماند. اولین محدوده مقاومتی محدوده ۱.۰۹۸۲ بود که پس از دو بار تلاش ناموفق، انتظار می‌رود این محدوده شکسته شود. در صورت شکست این محدوده قیمت می‌تواند به سمت محدوده ۱.۱۰۳۸ حرکت کند. در صورت غالب شدن فروشندگان بر بازار، انتظار می‌رود قیمت بتواند به سمت محدوده حمایتی ۱.۰۸۴۶ حرکت کند. در چنین سناریویی قیمت می‌تواند تا محدوده ۱.۰۶۴۰ افتی داشته باشد.

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۵ مارس/۲۴ اسفند
جفت ارز دلار ین USDJPY

در چند روز اخیر جفت ارز USDJPY رشد خوبی داشته و چندین محدوده مقاومتی را پشت سر گذاشته است. رالی قیمتی هنوز وارد فاز اصلاحی نشده و انتظار می‌رود این روند ادامه داشته باشد. اولین محدوده حمایتی محدوده ۱۱۷.۲۳ و اولین محدوده مقاومتی سقف قیمتی اخیر یعنی محدوده ۱۱۸.۴۳ است. با نگاه به تایم فریم بالاتر متوجه می‌شویم که در محدوده ۱۱۸.۶۰ مقاومت قوی وجود دارد. احتمالا زمانی که قیمت به این محدوده برسد، وارد فاز اصلاحی خواهد شد.

جفت ارز پوند دلار GBPUSD

جفت ارز GBPUSD روند نزولی خود را تا محدوده حمایتی ۱.۳۰۰ ادامه داد. قدرت فروشندگان رو به کاهش است و احتمالا از این محدوده شاهد بازگشت یا فاز اصلاحی در قیمت خواهیم بود. اولین محدوده مقاومتی برای خریداران محدوده ۱.۳۰۵۰ و محدوده بعدی ۱.۳۰۹۵ خواهند بود. اگر این محدوده شکسته شود و قیمت بتواند بالاتر از آن تثبیت کند، انتظار رالی قیمتی تا ۱.۳۱۹۰ و حتی ۱.۳۲۷۰ انتظار می‌رود. شکست محدوده ۱.۳۱۹۰ می‌تواند سنتیمنت ریسک پذیری فعالان بازار را افزایش دهد. با این حال اگر فروشندگان بتوانند محدوده حمایتی ۱.۳۰ را بشکنند، انتظار افت تا محدوده ۱.۲۸۶۰ وجود دارد.

منبع: DeltaStock

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

برچسب‌ها:
  • تحلیلی
  • تحلیل تکنیکال
  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب پر بازدید
مطالب مرتبط
زنبیل خرید
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x