تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 24 شهریور– سشن اروپا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 24 شهریور – سشن اروپا

شاخص نزدک 100 NDX

فشار فروش در شاخص نزدیک 100 در جلسه معاملاتی آسیا نیز ادامه داشت. این شاخص به محدوده 15350 رسید که پایین‌ترین سطح از 27 آگوست بود. در تایم فریم 4 ساعته قیمت فاصله زیادی با سقف قیمتی 15708 دارد. قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک 25 قرار گرفته و اندیکاتور مکدی پایین‌تر از سطح خنثی است. احتمالا این شاخص روند نزولی را تا محدوده حمایتی مهم 15000 ادامه خواهد داد.

نمودار 4 ساعته NDX100
جفت ارز یورو دلار EURUSD

پس از انتشار داده تورمی آمریکا جفت ارز EURUSD در محدوده کوچکی در حال نوسان است. در تایم فریم 4 ساعته قیمت بین میانگین متحرک 25 و 15 معامله و در خط میانی اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود. اندیکاتور RSI از منطقه اشباع فروش 30 به محدوده 50 رسیده است. همچنین به نظر قیمت الگوی سر و شانه کوچکی تشکیل داده است. این احتمال وجود دارد که قیمت بریک‌اوتی به سمت بالا داشته باشد.

نمودار 4 ساعته EURUSD
جفت ارز دلار آمریکا دلار کانادا USDCAD

جفت ارز USDCAD پس از انتشار داده تورمی آمریکا کمی افزایش یافت و کمی بالاتر از مقاومت مهم 1.2600 یعنی در محدوده 1.2670 قرار گرفته است. قیمت کمی بالاتر از میانگین متحرک 25 و کمی پایین‌تر از شانه سمت راست الگوی سر و شانه قرار گرفته است. اندیکاتور RSI در منقطه خنثی 53 قرار گرفته است. احتمالا این جفت ارز امروز در همین محدوده رنج باقی می‌ماند.

نمودار 4 ساعته USDCAD

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *