تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۵ اسفند- سشن اروپا

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۵ اسفند – سشن اروپا
جفت ارز دلار ین USDJPY

جفت ارز USDJPY به سمت محدوده سقف ۵ سال اخیر خود در محدوده ۱۱۸.۴۵ حرکت می‌کند. شکست این محدوده می‌‌تواند چشم انداز صعودی بلند مدت این جفت ارز را تایید کند. این جفت ارز کانال افزایشی را به سمت بالا شکسته است. با این حال اندیکاتور تکنیکال اشباع خرید در بازار را نشان می‌دهند. اندیکاتور RSI بالاتر از محدوده ۷۰ در حال صاف شدن است و اندیکاتور stochastic از منطقه اشباع خرید رو به کاهش است.

اگر این جفت ارز بتواند مومنتوم صعودی خود را حفظ کند محدوده مقاومتی بعدی می‌تواند سطح روانی ۱۲۴ باشد. شکست بالاتر از این محدوده می‌تواند سوگیری صعودی را تقویت کند و راه را برای رسیدن به محدوده مقاومتی ۱۲۵.۴۰ باز کند.

با این حال اگر قیمت نتواند سقف قیمتی چند سال اخیر را بشکند، ریسک روند نزولی افزایش می‌یابد و محدوده حمایتی ۱۱۶.۳۵ در کانون توجهات قرار می‌گیرد. قرار گرفتن قیمت پایین‌تر از میانگین‌های متحرک ساده کوتاه مدت می‌تواند سیگنال نزولی به سمت ۱۱۴.۱۵ و ۱۱۳.۴۰ را ارائه دهد.

به طور کلی جفت ارز USDJPY در چند روز اخیر در رالی قیمتی قوی قرار داشته و تنها شکست میانگین‌های متحرک سالده ۲۰ و ۴۰ می‌تواند سوگیری صعودی را به خنثی تغییر دهد.

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۶ مارس/۲۵ اسفند
نفت WTI

نفت WTI به دلیل دور جدید مذاکرات آتش بس میان روسیه و اوکراین کاهش یافت.

پیش‌تر واگرایی نزولی در اندیکاتور RSI نشان داد که روند صعودی مومنتوم خود را از دست داده است.

با کاهش قیمت به سطح قبل از جنگ، خریداران همچنان موقعیت‌ها خرید خود را کاهش می‌دهند. سطح روانی ۹۰ دلار محدوده حمایتی مهمی است. اشباع فروش در اندیکاتور RSI در این محدوده تقاضا می‌تواند خریداران را جذب کند. اگر خریداران کنترل را به دست بگیرند محدوده ۱۰۵ دلار اولین محدوده مقاومتی خواهد بود.

جفت ارز یورو پوند EURGBP

پس از انتشار نرخ بیکاری انگلیس، پوند حمایت شد. شکست محدوده مقاومتی ۰.۸۴۰۰ منجر شده فشار فروش در این جفت ارز کاهش یابد.

تا زمانی که خریداران نتوانند از محدوده مقاومتی ۰.۸۴۷۵ عبور کنند، سنتیمنت همچنان نزولی است. شکست محدوده حمایتی ۰.۸۳۶۰ می‌تواند فشار فروش تا محدوده ۰.۸۲۸۰ را افزایش دهد.

منابع: Orbex و XM

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

برچسب‌ها:
  • تحلیلی
  • تحلیل تکنیکال
  • تحلیل نفت
  • EURGBP
  • USDJPY
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب پر بازدید
مطالب مرتبط
زنبیل خرید
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x