تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 3 آذر – سشن اروپا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 3 آذر – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

جفت ارز EURUSD پس از داده‌های خوب PMI ناحیه یورو کمی بهبود یافت و به ثبات رسید. این جفت ارز حوالی 1.1260 معامله می‌شد که نسبت به کف قیمتی این هفته یعنی محدوده 1.220 کمی بالاتر بود. در تایم فریم 4 ساعته قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک 25 معامله می‌شود. همچنین قیمت پایین‌تر از مقاومت مهم 1.1523 قرار گرفته است. بنابراین انتظار داریم در میان مدت این جفت ارز افت خود را ادامه دهد.

نمودار 4 ساعته EURUSD
نفت برنت Brent

در چند روز اخیر، نفت برنت روند نزولی داشته است. نفت برنت از سقف قیمتی 86.8 دلار به کف قیمتی 78 دلار رسیده است. پس از این که آمریکا استراتژی آزاد سازی ذخایر نفت خود را اعلام کرد، نفت برنت رشد کرد. در حال حاضر قیمت بالاتر از میانگین متحرک 25 و 50 معامله می‌شود و اندیکاتور مکدی کراس اور صعودی داشته است. احتمالا نفت برنت حرکت صعودی را تا مقاومت کلیدی 86 دلار ادامه خواهد داد.

نمودار 4 ساعته نفت برنت
شاخص نزدک 100 NDX

شاخص نزدک با خبر نامزدی جروم پاول به عنوان رئیس بانک مرکزی افت کرد و به محدوده 16207 رسید که پایین‌ترین قیمت از 14 نوامبر بود. این شاخص پایین‌تر از نقطه چین‌های اندیکاتور Parabolic SAR و میانگین متحرک 25 نوسان می‌کند. اندیکاتور RSI به منقطه اشباع فروش رسیده است. با این حال احتمالا در میان مدت این شاخص همچنان افت خود را ادامه خواهد داد.

نمودار 4 ساعته شاخص نزدک

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *