سیگنال طلا و فارکس
مطالب پیشنهادی
اشتراک گذاری
برچسب ها

تحلیل روزانه بازار فارکس: آرامش قبل از طوفان فردا

فارکس 5

  • مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه – تاریخ 19 خرداد (9 ژوئن)

امروز باید روز تقریبا آرامی در بازار فارکس باشد. فردا (پنج‌شنبه) در تقویم اقتصادی جلسه بانک مرکزی اروپا (ECB) و شاخص قیمت مصرف (CPI) ماه مه آمریکا را داریم. جفت ارز EURUSD بعید است امروز از محدوده 1.2200 انحراف زیادی داشته باشد. امروز جلسه بانک مرکزی لهستان (NBP) برگزار می‌شود اما بعید است که واکنش خاصی از این بانک شاهد باشیم. افزایش CPI ماه مه مجارستان احتمالا موجب می‌شود بانک ملی مجارستان (NBH) در جلسه ماه ژوئن نرخ بهره را افزایش دهد که که در کوتاه مدت به نفع فورینت مجارستان (HUF) خواهد بود.

دلار آمریکا: آرامش قبل از طوفان

فردا شاخص قیمت مصرف کننده ماه مه آمریکا و جلسه بانک مرکزی اروپا (ECB) را در تقویم داریم به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود امروز روز آرامی در بازار فارکس باشد. به دلیل جو آرام در بازار فارکس پیش‌بینی می‌شود ارزهای گروه ده (G10) در برابر دلار آمریکا احتمالا بازگشتی داشته باشند و ثبات در بازار به ارزهای دوره‌ای کمک کند. شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا فردا در کانون توجهات است. شاخص بهای تولید کننده (PPI) سالانه چین نشان داد روند قیمت‌ها در سطح جهان رو به افزایش است. (این شاخص 9% اعلام شد که پیش‌بینی برای آن 8.5% بود)

انتظار نمی‌رود جلسه امروز بانک مرکزی کانادا (BOC) سورپرایز قوی برای بازار داشته باشد. افزایش شاخص قیمت مصرف کننده و افزایش سرعت واکسیناسیون توانسته عملکرد متزلزل بازار کار این کشور را جبران کند و اجازه می‌دهد بانک مرکزی امروز تغییری در سیاست‌هایش نداشته باشد و در مسیر درستی برای کاهش خرید اوراق در جلسه ماه ژوئيه (تیر) قرار داشته باشد. انتظار می‌رود جلسه امروز برای دلار کانادا تاثیر خنثی و یا تاثیر مثبت کمی داشته باشد.

یورو: جفت ارز EURUSD روند ساید خواهد داشت. توجهات معطوف به CPI مجارستان است

امروز پیش‌بینی نمی‌شود شاهد نوسانات زیادی در جفت ارز EURUSD باشیم. قبل از جلسه فردا بانک مرکزی اروپا شرایط بازار آرام است و احتمالا این جفت ارز از محدوده 1.22 زیاد فاصله نخواهد گرفت. دیگر ارزهای اتحادیه اروپا نیز شرایط مشابهی خواهند داشت.
در مجارستان شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص قیمت مصرف کننده خالص (Core CPI) در کانون توجهات بودند و احتمال می‌رفت رشدی را در این دو شاخص شاهد باشیم. (CORE CPI سالانه 3.4% اعلام شد که پیش‌بینی برای آن 3.3% بود. CPI سالانه که پیش‌بینی برای آن 5.3% بود 5.1% اعلام شد.) اثرات پایه‌ای بر قیمت نفت و مواد غذایی تاثیر زیادی گذاشتند. حال پیش‌بینی می‌شود با بازگشایی اقتصاد احتمال می‌رود قیمت‌های محلی نیز افزایش یابند.

پوند انگلیس: روز آرامی را سپری خواهد کرد

نگرانی‌ها در مورد تنش‌های تجاری بین انگلیس و اتحادیه اروپا احتمالا تاثیر کمی بر پوند خواهد داشت. جفت ارز EURGBP در محدوده 0.8600 نوسان می‌کند. تمرکز بازار بر آمار CPI آمریکا و جلسه بانک مرکزی اروپا است و به همین دلیل امروز احتمالا در جفت ارزهای GBPUSD و EURGBP شاهد حرکت‌های شدیدی نخواهیم بود.

زلوتی لهستان (PLN): شروع عادی‌سازی سیاست‌‌ها بعید به نظر می‌رسد

اعضای کمیته سیاست‌های پولی (MPC) لهستان امروز جلسه‌ای خواهند داشت. اما علی‌رغم فشارهای قیمتی به نظر نمی‌رسد هنوز عادی‌سازی سیاست‌ها را شاهد باشیم. احتمالا بانک مرکزی لهستان قبل از این که اقدامی برای عادی سازی انجام دهد تا جلسه ماه ژوئيه و انتشار پیش‌بینی‌های اقتصادی صبر خواهد کرد. احتمالا چرخه سیاست‌های انقباضیی در فصل بعدی آغاز خواهد شد. بانک مرکزی لهستان (NBP) لحن فوق داوویش (Ultra Dovish) خود را کمی کاهش داده و به سمت افزایش نرخ بهره و کاهش سیاست‌های QE در نیمه دوم سال قدم بر می‌دارد که می‌تواند به نفع PLN باشد.

منبع: ING

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟