بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

تحلیل روزانه بازار فارکس: بانک مرکزی آمریکا بر فضای دوستانه معاملات انتقالی نظارت می‌کند

فارکس 8

  • مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه – تاریخ 26 خرداد (16 ژوئن)

احتیاط بانک مرکزی آمریکا در جلسه امروز می‌تواند تاکیدی بر چشم‌انداز نزولی ملایم دلار برای تابستان و افزایش تقاضا برای معاملات انتقالی (Carry Trade) باشد. بانک مرکزی نروژ و بانک مرکزی کانادا به سمت سیاست‌های هاوکیش حرکت کردند و به همین دلیل کرون نروژ (NOK) و دلار کانادا (CAD) می‌توانند از ضعیف بودن دلار بهره ببرند. انتظار می‌رود بانک مرکزی برزیل (BACEN) امروز نرخ بهره را 75 واحد (0.75%) افزایش دهد که می‌تواند خبر خوبی برای رئال برزیل (BRL) باشد.

(به جابجایی ارز از یک کشور، به کشور دیگری که نرخ بهره بالاتری می‌دهد معاملات انتقالی یا currency carry trades می‌گویند.)

دلار آمریکا: بانک مرکزی آمریکا بر فضای دوستانه معاملات انتقالی نظارت می‌کند

امروز جلسه FOMC تمام توجهات را به خود جلب کرده است. بازار با این عقیده که بانک مرکزی جلسه محتاطانه‌ای خواهد داشت به استقبال این رویداد می‌رود. نوسانات در فصل تابستان کاهش می‌یابند و احتمالا معاملات انتقالی بهترین رویکرد برای این فصل باشند. به نظر می‌رسد به مذاکره در مورد کاهش خرید اوراق از طرف بانک مرکزی آمریکا نزدیک‌تر شده‌ایم. با این حال انتظار نمی‌رود امروز بیانیه این بانک، پیش‌بینی‌های جدید و کنفرانس مطبوعاتی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، بازار را چندان ناآرام کند. بازار با این دیدگاه که بانک مرکزی ممکن است در ماه دسامبر امسال کاهش خرید اوراق را آغاز کند و اولین افزایش نرخ بهره در اوایل سال 2023 رخ بدهد، کنار آمده است. فرض بر این است که در جلسه امروز خبری از سیاست‌های هاوکیش نخواهد بود.

در این فضا (کاهش نوسانات و معاملات انتقالی) احتمالا دلار عقب نشیبی می‌کند چرا که بازده واقعی منفی دارد و ارزهای چرخه‌ای (که بانک‌های مرکزی آن‌ها به سمت سیاست‌های هاوکیش حرکت کردند) از این فضا بهره ببرند. در بین ارزهای G10، دلار کانادا و کرون نروژ و در بازارهای نوظهور روبل روسیه (RUB)، رئال برزیل (BRL) و فورینت مجارستان (HUF) جزء این دسته هستند.

یورو: احتیاط بانک مرکزی آمریکا سوگیری صعودی در جفت ارز EURUSD را حفظ می‌کند

انتظار می‌رود رویکرد محافظه کارانه بانک مرکزی آمریکا در جلسه امروز سوگیری صعودی برای جفت ارز EURUSD را حفظ کند. احتمالا در معاملات انتقالی ماه‌های آینده از دلار آمریکا به عنوان ارز تامین کننده مالی استفاده شود. این امر موجب می‌شود در فصل تابستان جفت ارز EURUSD به آرامی به سمت 1.25 حرکت کند.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص قیمت مصرف کننده خالص (Core CPI) انگلیس سورپرایز صعودی برای پوند انگلیس داشتند. (هر دو بهتر از پیش‌بینی اعلام شدند) برای امروز این موضوع می‌تواند تقاضا برای پوند انگلیس را افزایش دهد چرا که موجب می‌شود ریسک‌های تعادلی به سمت سیاست‌های انقباضی افزایش یابند. اما برخی پیش‌بینی می‌کنند CPI انگلیس در نیمه دوم سال 2022 به روند عادی برگردد به همین دلیل احتمالا بانک مرکزی انگلیس افزایش نرخ بهره‌ها را به این زودی‌ها در نظر نداشته باشد. با این وجود احتمالا در فصل تابستان دلار آمریکا ضعیف می‌شود و جفت ارز GBPUSD همگام با EURUSD رشد خواهد کرد.

داده‌های اشتغال استرالیا برای انتظارات نرخ بهره این کشور کلیدی هستند

فردا ساعت 6 صبح به وقت ایران داده‌های اشتغال استرالیا منتشر می‌شوند. این داده‌ها پتانسیل این را دارند تا انتظارات برای نرخ بهره را تغییر دهند چرا که آخرین قطعه مهم داده‌ها قبل از جلسه 6 ژوئيه (15 تیر) بانک مرکزی استرالیا (RBA) هستند. انتظار می‌رود این آمار بهتر از پیش‌بینی‌ها اعلام شود و نرخ بیکاری به 5.4% رسیده باشد. بانک مرکزی استرالیا فضای قابل توجهی برای افزایش نرخ بهره دارد. این بانک صریحا اعلام کرده بود برای اقدامات آینده پیشرفت در زمینه اشتغال نقش کلیدی را ایفا می‌کند. داده‌های خوب اشتغال می‌توانند انتظارات در مورد این که بانک مرکزی حجم و شکل برنامه QE را تغییر دهد، افزایش می‌دهد.

رئال برزیل (BRL): انتظار افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره

تحلیل گران عقیده دارند BACEN امروز نرخ بهره را 0.75% افزایش می‌دهد. نظرات هاوکیش اخیر کامپوس نتو، رئیس BACEN، مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفته است. رئال برزیل در یک ماه اخیر در بین دیگر ارزهای اقتصادهای نوظهور عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است. انتظار می‌رود تورم برزیل در فصل تابستان نزدیک 8% باقی بماند و فعلا به نظر نمی‌رسد بانک مرکزی این کشور بخواهد از لحن هاوکیش دور شود. افزایش نرخ بهره می‌تواند تقاضا برای رئال برزیل را افزایش دهد. بعید به نظر می‌رسد جفت ارز USDBRL مومنتوم کافی داشته باشد تا محدوده حمایتی 4.85 – 5 را بشکند اما احتمالا تقاضا برای BRL افزایش می‌یابد و این ارز عملکرد خوبی از خود نشان خواهد داد.

منبع: ING

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟