سیگنال طلا و فارکس
مطالب پیشنهادی
اشتراک گذاری
برچسب ها

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۷ مه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۷ مهتحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۷ مه: تحلیل اخبار و داده های روز و تاثیر آنها بر بازارهای فارکس و بورس جهانی

بازارهای فارکس هفته جاری را در حالی آغاز کردند که پرونده کرونا در آسیا همچنان باز است و داده‌های چین کمی ناامید کننده بودند، به همین خاطر احتیاط در بازار مشاهده می‌شود. با این حال، تقویم تقریبا خالی ایالات متحده (که برجسته‌ترین آن صورت جلسه FOMC است) نوید یک هفته آرام برای احساسات ریسک را می‌دهد و احتمالا شاهد کاهش دلار باشیم.

دلار آمریکا: کامودیتی‌ها نفس می‌گیرند

طی هفته‌های اخیر افزایش قیمت کامودیتی‌ها، به ویژه فلزات صنعتی، بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داده است. این موضوع منجر به آن شد که تمرکز بر روی تورم افزایش پیدا کند و البته سود صادرکنندگان کالاها نیز افزایش پیدا کرده است. اما با افزایش موارد ابتلا به کرونا در آسیا و همچنین داده‌های ناامید کننده چین برای ماه آوریل، شاهد کمی عقب نشینی در قیمت کامودیتی‌ها هستیم. با این وجود، به نظر می‌رسد این تحولات منفی، به احتمال زیاد توسط سرمایه‌گذاران نادیده گرفته می‌شود چرا که چشم‌انداز به ویژه در ایالات متحده و اروپا روشن است.

در ایالات متحده تقویم سبکی داریم و تمرکز بر روی فدرال رزرو و صورت جلسه FOMC برای ماه آوریل خواهد بود. همچنین امروز ریچارد کلاریدا از فدرال رزرو صحبت خواهد کرد. انتظار داریم وی و سایر اعضای فدرال رزرو این جهش در تورم را به اثرات پایه‌ای و گلوگاه‌های زنجیره تامین نسبت دهند و بر ماهیت گذرای آن تاکید کنند.

یورو: به اسپرد اوراق  BTP توجه کنید

EURUSD در برابر موج اول داده‌های خوب ایالات متحده مقاومت کند. در ادامه اما داده‌های بیشتر و بهتری از ایالات متحده منتشر خواهد شد اما در منطقه یورو نیز با افزایش سرعت واکسیناسیون، اعتماد به بهبود افزایش پیدا کرده است و PMIهای اولیه برای ماه مه می‌تواند به خوبی این اعتماد را تایید کند. با این اوصاف، یورو در برابر بعضی ارزهای داخل منطقه کاهش پیدا کرده است که ممکن است ناشی از افزایش اخیر ۲۰ نقطه پایه‌ای در اسپرد اوراق  BTP باشد. بازار اوراق قرضه شروع به قیمت‌گذاری بر روی کاهش برنامه PEPPدر جلسه ۱۰ ژوئن بانک مرکزی اروپا کرده‌اند. می‌دانیم که ایتالیا یکی از کشورهایی است که بیشترین منفعت را از این برنامه می‌برد. پیش‌بینی ما برای این هفته این است که EURUSD در محدوده ۱.۲۰۵۰ تا ۱.۲۲۰۰ باقی می‌ماند و فدرال رزرو بزرگترین محرک این جفت ارز خواهد بود.

پوند: خوشبینی به بازگشایی

اگرچه بازگشایی اقتصاد انگلستان تاکنون به طور کامل قیمت‌گذاری شده است اما این موضوع همچنان می‌تواند مورد استقبال بازارهای دارایی انگلیس خصوصا پوند قرار گیرد. علی‌رغم تهدید کرونای نوع هندی، انتظار می‌رود بازگشایی اقتصاد انگلستان طبق برنامه انجام شود. همچنین بهتر است یکبار دیگر تغییر چرخه سرمایه را از سهام‌های رشدی به ارزشی تکرار کنیم. از این رو ممکن است جریان سرمایه از سهام رشدی که عمدتا در ایالات متحده هستند خارج و به شاخص‌هایی مانند انگلستان که بخش‌های ارزشی و صنایع وزن بالاتری دارند وارد شوند. GBPUSD بالای ۱.۴۱۰۰ به نظر راحت می‌رسد و هرگونه اظهار نظر هاوکیش از طرف فدرال رزرو بعید به نظر می‌رسد. بنابراین این جفت ارز در هفته جاری می‌تواند منطقه ۱.۴۲۰۰-۱.۴۱۶۵ را آزمایش کند.

CEE: مثبت و در حال رشد

ارزهای CEE (کشورهای مرکز و شرق اروپا) عملکرد مثبت و خوبی داشتند که عمدتا به خاطر عادی سازی سیاست‌های پولی است. از ماه مارس، CZK رشد خود را شروع کرده است و از این منظر پیشتاز است، اما اخیرا PLN نیز وارد بازی شده است. گفته می‌شود MPC لهستان (شورای بانک مرکزی) قصد دارد به سمت فضای هاوکیش‌تر حرکت کند. همچنین امروز صبح، NBH (بانک مرکزی مجارستان) نظراتی مبنی بر افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن را مطرح کرد. این خبر می‌تواند موجب تقویت فورینت مجارستان شده و EURHUF را به سمت منطقه ۳۵۰ بفرستد.

منبع: ING

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟