تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۹ آوریل

زمان مطالعه: 3 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 19 آوریل: تحلیل اخبار و داده های روز و تاثیر آنها بر بازارهای فارکس و بورس جهانی

یک هفته آرام در تقویم اقتصادی ایالات متحده نشان می‌دهد که نوسانات دارایی‌های متقابل دلار می‌تواند کاهش داشته باشد. همچنین ارزهایی که از رالی کالاها استفاده می‌کنند می‌توانند رشد خود را ادامه دهند. البته با توجه به حضور جو بایدن در اجلاس تغییرات اقلیمی بهتر است در انتخاب ارز خود دقت کنید چرا که احتمالا صحبت‌های بایدن به نفع فلزات و به ضرر سوختی‌های فصیلی خواهد بود.

دلار آمریکا: معاملات انتقالی (CARRY TRADING) می‌تواند موجب تقویت ارزهای قتصادهای نوظهور و ضعف دلار شود.

پس از یک هفته فشرده در تقویم ایالات متحده و مشاهده برخی حرکت‌های شگفت‌آور در بازده اوراق خزانه‌داری ایالات متحده، این هفته شاهد یک تقویم سبک‌تر هستیم. شاخص‌های جهانی سهام همچنان روند صعودی خود را طی می‌کنند. و نوسانات نیز به پایین‌ترین سط از اوایل فوریه ۲۰۲۰ کاهش پیدا کرده است. تعادل بهتر در بازار خزانه‌داری آمریکا منجر به این شده است که شاخص نوسانات خزانه‌داری MOVE به پایین‌ترین سطح از ماه مارس برسد و نوسانات بازار فارکس نیز از این الگو پیروی می‌کند.
با وجود نقدینگی بالا و نوسانات پایین احتمالا محیط برای معامله‌گری انتقالی مساعد خواهد بود. این امر به ویژه زمانی قوت می‌گیرد که جلسه ۲۸ آوریل فدرال رزرو حاوی رویداد خاصی نباشد. همچنین نرخ بهره SOFR ایالات متحده در حال حاضر در ۰.۰۱ درصد قرار دارد و این نشان می‌دهد در جریان معامله‌گری انتقالی، دلار چندان جذابیتی ندارد. اما با افزایش اطمینان به بهبود اروپا و جهان، اقتصادهای نوظهور که با فروش اوراق خزانه‌داری در ماه مارس و فوریه از ریل خارج شده بودند، با منفی شدن دلار می‌توانند موقعیت بهتری کسب کنند. ما گمان می‌کنیم که اصلاح ۱۵ درصدی بیت کوین تبعات گسترده‌تری در بازار نخواهد داشت و هرگونه رالی صعودی DXY می‌تواند در منطق ۹۱.۸۰/۹۲.۰۰ متوقف شود.

یورو: چرخش گوشه

جفت ارز EURUSD زیر سطح ۱.۲۰ به نوسان خود ادامه می‌دهد با این وجود شرایط مساعد بوده و ممکن است این مقاومت همین هفته شکسته شود. خبر خوب این است که قرنطینه‌های اعمال شده در ماه گذشته تعداد مبتلایان را تثبیت کرده و یا کاهش داده است. به نظر می‌رسد میزان واکسیناسیون نیز در حال بهبود است. با توجه به این که انتظار نمی‌رود بانک مرکزی اروپا در این هفته آتش بازی خاصی انجام دهد، تمرکز بر روی محرک‌های مالی خواهد بود. در اروپا، کشورها باید تا پایان ماه جاری برنامه‌های هزینه کرد خود را ارائه دهند. همچنین دادگاه قانون اساسی کارلسروهه باید در مورد طرح محرک مالی اتحادیه اروپا نظر بدهد. هرگونه پیشرفت در جریان تایید طرح محرک توسط دادگاه قانون اساسی آلمان می‌تواند بازار را به حرکت درآورد. امروز تنها داده قابل توجه منطقه یورو مازاد حساب جاری ماه فوریه است. به نظر نمی‌رسد در حال حاضر تحلیل تراز پرداخت برای بازار فارکس مهم باشد اما مازاد حساب جاری منطقه یورو ۲.۳ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می‌دهد در حالی که تقاضای داخلی در ایالات متحده در حال رشد است. این نشان می‌دهد که EURUSD همچنان از حمایت برخوردار خواهد شد. ۱.۱۹۲۰ می‌تواند به عنوان سطح حمایت روزانه این جفت ارز محسوب شود.

پوند: پرنده‌ای در دست

پوند انگلیس همچنان به خوبی حمایت می‌شود و به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران خوشحال هستند که می‌توانند موقعیت‌های معاملاتی خود را تا زمان بازگشایی اقتصاد انگلستان درسه ماهه دوم حفظ کنند (اگرچه احتمالا این موضوع قبلا قیمت‌گذاری شده است). با این حال هب نظر می‌رسد پوزیشن‌های خرید پوند کمی کاهش پیدا کرده است. بر اساس آخرین داده‌های CFTF، جفت ارز EURGBP باید در حوالی ۰.۸۶۰۰-۰.۸۷۰۰ معامله شود. در تقویم داده‌های انگلستان، آمار مشاغل فوریه/مارس فردا منتشر می‌شود. اما امروز داده‌های قیمت مسکن در ماه آوریل منتشر شد که دلگرم کننده بود. در این آمار تورم سالانه قیمت مسکن دوباره به بالای ۵ درصد رسید. برای جفت ارز GBPUSD به نظر می‌رسد یک کف قیمت در ۱.۳۶۷۰ تا ۱.۳۷۰۰ ایجاد شده اس و ممکن است این هفته شاهد آزمایش شدن سطح ۱.۴۰ باشیم.

اجلاس تغییرات اقلیمی بایدن می‌تواند برای ارزهای آمریکای لاتین خوب باشد

جو بایدن روز پنجشنبه میزبان اجلاس مجازی تغییرات اقلیمی با رهبران جهان است. پیش از این جلسه، گمانه‌زنی‌ها در مورد انتقال تهاجمی انرژی در ایالات متحده در حال افزایش است. این انتقال می‌تواند شامل تعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا ۵۰ درصد (از سطح ۲۰۰۵) تا سال ۲۰۳۰ باشد. تمرکز شدید بر روی انتقال انرژی می‌تواند به نفع فلزاتی باشد که در خط مقدم انقلاب سبز استفاده می‌شوند. ونیو یائو، استراتژیست فلزات ING معتقد است مس (هسته برق) و آلومینیوم (استفاده در سلول‌های خورشیدی) دو فلزی هستند که می‌توانند از این رویکرد نهایت سود را ببرند. شیلی و پرو بزرگترین صادرکنندگان مس در جهان هستند. (USDCLP می‌تواند این هفته به زیر ۷۰۰ برسد) و استرالیا بزرگترین تولید کننده بوکسیت (ماده اصلی برای تولید آلومینیم) است که می‌تواند منجر به رشد دلار استرالیا شود.

منبع: ING

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *