تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۲7 آوریل

نویسنده: 

زمان مطالعه: 3 دقیقه

  • مدت زمان مطالعه: ۷ دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 26 آوریل: تحلیل اخبار و داده های روز و تاثیر آنها بر بازارهای فارکس و بورس جهانی

  • ثبت سقف جدید در شاخص‌ S&P500 
  • شاخص Nasdaq حوالی سقف قیمتی 
  • گزارش درآمدزایی گوگل و مایکروسافت در کانون توجهات سرمایه گذاران

تمرکز سرمایه گذاران فعلا بیشتر بر گزارش فصلی درآمدزایی خوب شرکت‌ها معطوف شده و افزایش آمار مبتلایان در سطح جهان در درجه دوم قرار گرفته است. به همین دلیل روز دوشنبه شاخص S&P500 و Nasdaq سقف جدیدی را ثبت کردند. توزیع واکسن مطمئنا به کاهش نگرانی‌ها از موج جدید ویروس، یا موج جدید قرنطینه‌ها کمک خواهد کرد. همچنین بانک‌های مرکزی متعهد شدند تا زمانی که تورم اجازه دهد سیاست‌های حمایتی را ادامه دهند.

روز گذشته شاخص سفارشات کالاهای بادوام (Durable Goods Orders) کم تر از پیش‌بینی‌ها و %0.5 اعلام شد. (پیش‌بینی‌ها برای این شاخص %2.5 بودند). انتشار این داده کمی از نگرانی‌هایی اعضای داویش (Dovish) بانک مرکزی آمریکا را در جلسه این هفته کاهش خواهد داد. روز چهارشنبه جلسه بانک مرکزی آمریکا برگذار خواهد شد. بانک مرکزی آمریکا (FED) باید در جلسه این هفته محتاطانه عمل کند تا نظرات این بانک موجب تحریک اعضای هاوکیش نشود. مخصوصا در وضعیت فعلی که طرح مالیات بر عواید سرمایه‌ای بایدن امتحان مهمی برای بازار خواهد بود و بازار باید حمایت بانک مرکزی را داشته باشد تا بتواند از این بحث افزایش سنگین مالیات عبور کند.

اما افزایش قیمت کامودیتی‌ها موجب شده انتظارات تورمی نیز افزایش یابند و این رشد شدید می‌تواند اعضای هاوکیش (Hawkish) بانک مرکزی آمریکا را تحریک کند. این موضوع سبب خواهد شد که دیگر گزارش درآمدزایی خوب شرکت‌ها در کانون توجهات نباشد چرا که با انقباضی شدن شرایط مالی توجهات به سمت شرایطی که شرکت‌ها با آن مواجه خواهند شد، معطوف می‌شود.

در شرایط فعلی کاهش بازده اوراق آمریکا این سیگنال را به ما می‌دهد که فعلا خبری از انقباضی شدن شرایط مالی نخواهد بود. سرمایه گذاران کورکورانه سیاست‌های بسیار حمایتی جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، را دنبال خواهند کرد. بانک مرکزی آمریکا هدف تورمی خود را از 2% به “میانگین 2%” تغییر داد که مشخصا بعدا آثار این تغییرات را مشاهده خواهد کرد. با توجه به این که تورم در دوران همه‌گیری پایین باقی مانده، بانک مرکزی این اهرم را در اختیار دارد که اجازه دهد بهای مصرف کننده برای چند ماه افزایش داشته باشد.

کاهش بازده اوراق و افزایش انتظارات تورمی بهترین ترکیب برای افزایش قمیت طلا به بالای 1800 دلار هستند.

در بازار فارکس، جفت ارز EURUSD پایین‌تر از محدوده 1.2080 و 1.21 معامله می‌شود. پیش‌بینی می‌شود این حرکت اصلاح موقتی باشد و قیمت این جفت ارز به سمت محدوده 1.23 تا 1.2350 حرکت کند. از لحاظ تکنیکالی، میانگین متحرک 100 در تایم فریم روزانه حوالی 1.2055 قرار دارد و می‌تواند حمایت خوبی برای این جفت ارز باشد. حال که لحن داویش بانک مرکزی اروپا (ECB) به طور کلی در قیمت لحاظ شده است، بیشتر ریسک‌های نزولی برای این ارز کاهش یافته‌اند.

امروز گزارش درآمدزایی شرکت‌های گوگل و مایکروسافت زیر نظر هستند. دیروز سهام هر دو شرکت سقف قیمتی جدیدی ثبت کردند. انتظارات می‌رود گزارش درآمدزایی هر دو شرکت بسیار خوب اعلام شود چرا که هر دو شرکت از تکنولوژی فضای ابری سود خوبی کسب کرده‌اند. اگر گزارش درآمدزایی کمتر از پیش‌بینی‌ها اعلام شود احتمالا شاهد سیوسودی در بازار خواهیم بود. هر چند که این مسئله نمی‌تواند در روند صعودی این دو شرکت صدمه‌ای وارد کند.

معاملات تورم عمدی (Reflation Trade) بزرگ‌ترین ریسک برای روند صعودی سهام حوزه تکنولوژی هستند. معاملات تورم عمدی می‌تواند تقاضا برای سهام چرخه‌ای (cyclical Stocks) را افزایش دهد و سرمایه‌ها را از سهام حوزه تکنولوژی به سمت سهام ارزشی (Value Stocks) هدایت کند. البته به نظر می‌رسد فعلا کوچ از سهام رشدی (Growth Stocks) به سهام ارزشی در سهام حوزه تکنولوژی صدمه‌ای نزد چرا که برخی از خدمات دیجیتال مثل فضای ابری با پایان یافتن همه‌گیری کرونا نیز تحت تاثیر معاملات تورم عمدی قرار نخواهند گرفت.

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x