بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 11 ژانویه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 11 ژانویه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 11 ژانویه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 11 ژانویه: تحلیل اخبار و داده های روز و تاثیر آنها بر بازارهای فارکس و بورس جهانی

  • ادامه رشد دلار همراه با افزایش بازدهی اوراق قرضه
  • آمار مبتلایان ویروس کرونا در کانون توجهات

بعد از این که گزارش NFP، برای اولین بار از فصل بهار سال گذشته کاهش اشتغال را نشان داد و بانک مرکزی به این آمار توجهی نداشت، سنتیمنت بازار کمی منفی شد. دلار و بازدهی اوراق قرضه در حال رشد هستند. علی‌رغم این که سرعت واکسیناسیون افزایش یافته است، آمار مبتلایان همچنان صعودی است. بیت‌کوین و طلا کمی افت کردند.

بازار کار آمریکا، افت 140 هزار واحدی در ماه دسامبر را نشان داد که نسبت به پیش‌بینی‌ها بدتر بود. البته این آمار در تجدیدنظر صورت گرفته کمی بهتر شد و افزایش دستمزدی که صورت گرفت، کمی بار منفی این آمار را جبران کرد. این هفته آمار خرده‌فروشی آمریکا در کانون توجهات است.

به نظر می‌رسد ریچارد کلاریدا، نایب رئیس فدرال رزرو، مخالف افزایش حجم برنامه خرید دارایی‌ها توسط بانک مرکزی است. مقامات بانک مرکزی به پیشرفت در زمینه واکسن، برای بهبودی اوضاع اقتصاد امیدوار هستند. نظر کلاریدا در مورد برنامه فد، باعث افزایش فشار فروش در اوراق قرضه شد ک منجر شد بازدهی این اوراق افزایش یابد و همچنین دلار مورد توجه بیشتری قرار گیرد. جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا قرار است روز پنج‌شنبه سخنرانی داشته باشد.

طلا که در واکنش به پیروزی دموکرات‌ها رشد کرده بود، با افتی مواجه شد و در حوالی 1844 دلار معامله می‌شود.

دلار نیز در واکنش به پیروزی دموکرات‌ها و کنترل آن‌ها بر مجلس سنا افزایش یافت. دلیل این افزایش را می‌توان تصویب بسته‌های محرک بیشتر قلمداد کرد. جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب، قرار است در روز پنج‌شنبه جزئیات برنامه اقتصادی خودش را ارائه دهد.

بعد از این که طرفداران ترامپ به ساختمان کپیتول حمله کردند، احتمال استیضاح ترامپ شدت گرفته است. توییتر و فیسبوک حساب‌های کاربری ترامپ را به طور دائمی، بستند. البته رویداد‌هایی که در واشنگتن رخ داد، تاثیر چندانی بر بازار نداشت.

همچنان آمار مبتلایان، فوتی‌ها و بستری‌ها در بیمارستان‌های آمریکا و اروپا رو به افزایش است. به دلیل فشار شدیدی که بر بیمارستان‌های انگلیس وارد شده، مقامات این کشور به دنبال اعمال اقدامات قرنطینه‌ای بیشتر هستند. دولت‌ها، مخصوصا در اروپا، نیز تحت فشار هستند تا سرعت واکسیناسیون را افزایش دهند.

بیت‌کوین با فشار فروش مواجه شد و در حوالی 32 هزار دلار معامله می‌شود. هفته پیش این رمزارز حوالی 42 هزار معامله می‌شد. اتریوم نیز از سقف قیمتی خودش کمی فاصله گرفته است.

رافائل بوستیک از بانک مرکزی آمریکا و سیلوانا تنریرو از بانک مرکزی انگلیس قرار است امروز سخنرانی داشته باشند.

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟