تحلیل روزانه فارکس و بازار جهانی
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۲ مارس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۲ مارس: تحلیل اخبار و داده های روز و تاثیر آنها بر بازارهای فارکس و بورس جهانی

  • افزایش بازده اوراق و دلار پس از امضای بسته محرک مالی توسط بایدن
  • طلا تحت فشار فروش
  • داده‌های مصرف کنندگان آمریکا در کانون توجهات

دلار مجددا همگام با بازده اوراق رو به افزایش است و بازار سهام با افتی مواجه شده‌اند. طلا و بیت کوین در سقف هفتگی با فشار فروش همراه شدند. داده‌های مصرف کنندگان آمریکا و آمار اشتغال کانادا در کانون توجهات هستند.

بسته محرک مالی: جو بایدن بسته محرک ۱.۹ تریلیون دلاری را امضا کرد و تعهد داد که از منابع مالی استفاده خواهد کرد تا بتواند برای هر شهروند آمریکایی تا ماه می واکسن تهیه کند. بازار سهام آمریکا روز پنج‌شنبه رشدی داشت اما امروز کمی افت کرده است. چک‌های محرک برای شهروندان آمریکایی ارسال شدند. بازده اوراق قرضه مجددا افزایش یافتند. (بازده اوراق ۱۰ ساله به ۱.۶۰% رسیده است)

با افزایش بازدهی اوراق، طلا با افتی مواجه شد و در حال حاضر بالاتر از ۱۷۰۰ دلار معامله می‌شود.

داده‌های آمریکا: آمار مدعیان بیکاری آمریکا ۷۱۲ هزار نفر و بهتر از پیش‌بینی‌ها (۷۳۰ هزار نفر) اعلام شد. شاخص تمایلات مصرف کنندگان (Consumer Sentiment) دانشگاه میشیگان برای ماه مارس امروز منتشر می‌شود و انتظار می‌رود نسبت به عدد قبلی (۷۶.۸) بیشتر اعلام شود.

بعد از این که بانک مرکزی اروپا (ECB) اعلام کرد  برنامه خرید اوراق خود را افزایش می‌دهد و در فصل دوم سرعت خرید را بیشتر می‌کند، جفت ارز EURUSD حوالی ۱.۱۹۵۰ با فشار فروشی همراه شد. از طرف دیگر بانک مرکزی اعلام کرد که این برنامه تا مارس سال ۲۰۲۲ ادامه دارد و قرار نیست این برنامه را تمدید کند و یا حجم برنامه را از ۱.۸۵ تریلیون یورو بیشتر کند.

واکسن: شرکت داروسازی AstraZeneca به دلیل نگرانی‌ها از ایجاد لخته خون مورد انتقادات فراوانی قرار گرفته است. در حالی که برخی کشورها در اتحادیه اروپا سرعت واکسیناسیون را افزایش می‌دهند برخی دیگر از کشورها توزیع واکسن را موقتا ممنوع کردند. از لحاظ واکسیناسیون، کشورهای اروپایی نسبت به آمریکا و انگلیس عقب هستند. ناظران اتحادیه اروپا واکسن Johnson & Johnson را تایید کردند که خبر مثبتی برای این اتحادیه محسوب می‌شود.

جفت ارز GBPUSD حوالی ۱.۳۹۵۰ معامله می‌شود. تولید ناخالص داخلی (GDP) انگلیس بهتر از پیش‌بینی‌ها (%۴.۹-) و %۲.۹- اعلام شد. در اوایل سال جاری انگلیس در قرنطینه شدیدی بود. آزمایشات واکسن Novavax اثرگذاری ۹۶.۴% را نشان داده است.

پیش‌بینی می‌شود امروز داده اشتغال کانادا رشد خوبی را نشان دهد. ۲۱۲۸۰۰ نفر در این کشور در ماه ژانویه شغل خود را از دست دادند. جفت ارز USDCAD حوالی ۱.۲۵۵۰ معامله می‌شود.

بیت کوین پایین‌تر از ۵۷ هزار دلار و اتریوم پایین‌تر از ۱۸۰۰ دلار معامله می‌شوند.

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

برچسب‌ها:
  • تحلیل بنیادی فارکس
  • تحلیل روزانه
  • تحلیل روزانه فارکس
  • سنتیمنت
  • سنتیمنت روزانه
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب پر بازدید
مطالب مرتبط
زنبیل خرید
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x