utofx

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 13 ژانویه

زمان مطالعه: 3 دقیقه
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 13 ژانویه
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 13 ژانویه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 13 ژانویه: تحلیل اخبار و داده های روز و تاثیر آنها بر بازارهای فارکس و بورس جهانی

افزایش تقاضا برای اوراق قرضه منجر به افت دلار و بازدهی اوراق قرضه شد. به نظر می‌رسد بازار با مخالفت بانک مرکزی برای کاهش سیاست‌های تسهیل کمی (QE) موافق است. امروز داده‌های تورمی آمریکا و سخنرانی لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا توجهات را به خود جلب کرده‌اند. اخبار در مورد ویروس کرونا و واکسن همچنان در کانون توجهات هستند.

بازدهی اوراق قرضه 10 ساله آمریکا، حوالی 1.12% نوسان دارد و از سقف خود (1.18%) کمی فاصله گرفته است. این کاهش که به دلیل افزایش تقاضا برای این اوراق شکل گرفته بود، منجر شد دلار نیز افت کند. به این دلیل که دلار نسبت به بازدهی اوراق حساس شده است، امروز حراج اوراق 30 ساله آمریکا نیز در کانون توجهات است.

اخبار سیاسی آمریکا: اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا به دلیل تحریک خشونت مردم توسط ترامپ و شورش‌های به وجود آمده به استناد متمم 25 قانون اساسی خواهان برکناری ترامپ در روز چهارشنبه هستند. مایک پنس، معاون ترامپ، با این تصمیم مخالفت کرد. جو بایدن، رئیس جمهور منتخب، هفته آینده قدرت را در دست خواهد گرفت. توجه سرمایه‌گذاران به برنامه‌های اقتصادی بایدن معطوف شده است و توجهی به رویدادهای سیاسی اخیر ندارند.

پیش‌بینی می‌شود شاخص‌های بهای مصرف کننده (CPI) رشد تورم در ماه دسامبر را نشان دهند.

ریچارد کلاریدا و برینارد از بانک مرکزی آمریکا قرار است امروز سخنرانی داشته باشند. سرمایه‌گذاران سخنان این دو در مورد برنامه خرید اوراق توسط بانک مرکزی را، به شدت زیر نظر دارند.

مقامات آلمان هشدار دادند که قرنطینه‌های فعلی احتمالا به دلیل افزایش آمار مبتلایان تمدید خواهند شد. در ابتدا قرار بود قرنطینه‌ها در 1 فوریه به اتمام رسند. دولت ایتالیا بعد از تهدید استعفا ماتئو رنتسی، نخست وزیر این کشور، به دلیل اختلافات به وجود آمده در بحث بودجه، در معرض سقوط قرار گرفته است.

جفت ارز EURUSD علی‌رغم این اتفاقات بالاتر از 1.2215 معامله‌ می‌شود. امروز قرار است لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا سخنرانی داشته باشد.

برگزیت: انگلیس و اروپا قرار است مجددا به میز مذاکره برگردند و در مورد موضوعاتی مثل خدمات مالی مذاکراتی داشته باشند.

سرعت واکسیناسیون در انگلیس افزایش یافته و 4% جمعیت این کشور حداقل یک دوز واکسن را دریافت کرده‌اند.

جفت ارز GBPUSD بعد از این که بیلی، رئیس بانک مرکزی، اعلام کرد نرخ بهره منفی موضوع چالش‌ برانگیزی است، با رشدی مواجه شد. (بازار انتظار اعلام نرخ بهره منفی در جلسه ماه فوریه بانک را داشت)

کمتر از 3% جمعیت آمریکا واکسینه شدند و در مورد کشورهای اروپایی این آمار تنها به 1% می‌رسد. مطالعاتی از اسرائیل، که بیشترین آمار واکسیناسیون را دارد (22% جمعیت)، نشان می‌دهند که واکسن شرکت‌های Pfizer و BioNTech، بر سرعت انتشار ویروس نیز تاثیر مثبت داشته است.

بیت‌کوین حوالی 34 هزار دلار معامله می‌شود و از سقف خود فاصله گرفته، اتریوم و XRP نیز پایین‌تر از سقف قبلی خود معامله می‌شوند.

 

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x