سیگنال طلا و فارکس
مطالب پیشنهادی
اشتراک گذاری
برچسب ها

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 16 مارس

تحلیل روزانه فارکس و بازار جهانی

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 16 مارس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 16 مارس: تحلیل اخبار و داده های روز و تاثیر آنها بر بازارهای فارکس و بورس جهانی

  • افت دلار، بازده اوراق و بیت کوین
  • داده‌های خرده فروشی آمریکا و اخبار واکسن‌‌ها در کانون توجهات

افت بازده اوراق منجر به کاهش دلار شد. فضای بازارها قبل از جلسه بانک مرکزی آمریکا آرام است. اتحادیه اروپا با مشکلات مربوط به واکسن دست و پنجه نرم می‌کند. بایدن افزایش مالیات‌ها را در سر دارد. بیت کوین از سقف قیمتی فاصله گرفت. داده‌های خرده فروشی آمریکا در کانون توجهات است.

بازار سهام و بازده اوراق: روز دوشنبه شاخص S&P 500 سقف جدیدی زد. انتظار می‌رود این شاخص همچنان به رشد خود ادامه دهد. فضای آرام بازار منجر به افت بازده اوراق 10 ساله شده (بازده این اوراق پایین‌تر از 1.60% قرار گرفته) که این افت، کاهش دلار را نیز در پی داشته است.

پیش‌بینی‌های بانک مرکزی آمریکا و دات پلات (Dot Plot) بانک مرکزی کاملا زیر نظر خواهند بود.

بسته محرک و مالیات: طبق گزارشات بایدن برای تامین هزینه‌های بسته محرک 1.9 تریلیون دلاری و هزینه‌های زیرساختی که در آینده قرار است تصویب کند، افزایش مالیات‌ها را در سر دارد. بازارها فعلا به تصویب احتمالی این سیاست‌ها ( که به ضرر مشاغل هستند)، اعتنایی ندارند.

انتظار می‌رود داده‌های خرده فروشی (Retail Sales) آمریکا افتی را نشان دهند.

جفت ارز EURUSD حوالی 1.19 معامله می‌شود. تمام کشورهای بزرگ اتحادیه اورپا استفاده از واکسن شرکت AstraZeneca را به دلیل احتمال ایجاد لخته خون، متوقف کردند. این اتحادیه که پیش‌بینی می‌شود موج جدیدی از ویروس کرونا در آن آغاز شود به شدت به این واکسن‌ها احتیاج دارد و هر تاخیری در روند واکسیناسیون می‌تواند منجر به تاخیر در بهبود اقتصاد این ناحیه شود.

حزب دموکرات مسیحی (CDU) مرکل بعد از شکستی که در انتخابات محلی خوردند به دنبال مسیر جدیدی است. پیش‌بینی می‌شود شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی آلمان (ZEW) رشدی را نشان دهد. خوش‌بینی‌ها برای بهبود اقتصاد به دلیل واکسن را می‌توان از جمله دلایل برای این رشد دانست.

بیت کوین از سقف 60 هزار دلاری خود فاصله گرفته و حوالی 54 هزار دلار معامله می‌شود. اتریوم حوالی 1740 دلار و XRP پایین‌تر از 0.50 دلار معامله می‌شوند.

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟