utofx

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 25 مه

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل فارکس

  • مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 25 مه: تحلیل اخبار و داده های روز و تاثیر آنها بر بازارهای فارکس و بورس جهانی

بازارهای سهام در سطح دنیا و کامودیتی‌ها، این هفته را خوب آغاز کردند. رشد همین بازارها موجب کاهش دلار آمریکا شده است. سخنان اعضای بانک مرکزی آمریکا نیز کمکی به دلار نمی‌کند چرا که ریسک‌های تورمی را ناچیز می‌دانند. از لحاظ آماری امروز در تقویم اقتصادی شاخص فضای کسب و کار آلمان (German ifo Business Climate) را داریم، که پیش‌بینی می‌شود همچنان سیگنال ادامه روند بهبودی در ناحیه یورو را به ما نشان دهد. احتمال می‌رود بانک ملی مجارستان (NBH) به این زودی‌ها نرخ بهره را افزایش ندهد.

دلار آمریکا: رو به کاهش

این هفته با افزایش سنتیمنت ریسک پذیری در بازار آغاز شد. دلار روند نزولی ملایمی را آغاز کرده است. امروز عوامل خارجی کنترل کامل بازار را در دست دارند چرا که در تقویم اقتصادی خبر چندان مهمی قرار نیست برای دلار منتشر شود و سخنرانی اعضای بانک مرکزی انتظارت هاوکیش بازار را به کلی ناامید کرده‌اند. روز گذشته سه عضو بانک مرکزی آمریکا (برینارد، بوستیک و بولارد) همگی نگرانی‌ها در مورد تورم پایدار را ناچیز خواندند. از زمانی که در ماه آوریل داده‌ تورمی رشد چشم‌گیری را نشان داد، اعضای بانک مرکزی همین لحن را داشته‌اند و ممکن است امروز نیز در سخنان اوانز، بارکین و کوارلس همین لحن مجددا تکرار شود. البته ممکن است در سخنان امروز اعضای بانک مرکزی اصلا در مورد سیاست‌های پولی حرفی زده نشود. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود دلار آمریکا همین روند نزولی را ادامه دهد و ارزهای کالامحور به لطف شروع خوب بخش کامودیتی‌ و سنتیمنت ریسک پذیری، رالی قیمتی را ادامه دهند.

یورو: داده IFO تاییدی برای بهبود سنتیمنت ناحیه یورو

به لفظ ضعیف بودن دلار جفت ارز EURUSD بالاتر از محدوده 1.22 معامله می‌شود. روز گذشته اعضای اتحادیه اروپا تحریم‌های بر کشور بلاروس اعمال کردند. سرمایه گذاران تحولات ژئوپلیتیک در این منطقه را زیر نظر دارند. در حال حاضر این خبر تاثیر چندانی در بازار نداشته است. پیش‌بینی می‌شود شاخص فضای کسب و کار آلمان بهتر از پیش‌بینی‌ها اعلام شود. ( پیش‌بینی‌ها برای این شاخص 98.2 بود که این داده 99.2 اعلام شد.)

پوند: سخنرانی اعضای بانک مرکزی انگلیس نکته جدیدی نداشت

سخنرانی اعضای بانک مرکزی انگلیس (BOE) از جمله بیلی، رئیس این بانک، به سبک سخنرانی اعضای بانک مرکزی بود و بیلی نیز لحن آرامی در مورد تورم داشت. امروز تنریرو از بانک مرکزی انگلیس سخنرانی خواهد داشت که پیش‌بینی می‌شود همین لحن را در مورد تورم داشته باشد. خبر مهمی در تقویم اقتصادی برای پوند انگلیس وجود ندارد. پیش‌بینی می‌شود در اواخر ماه ژوئن محدودیت‌های بیشتری در انگلیس برداشته شوند. همین موضوع می‌تواند محرکی برای رشد بیشتر پوند باشد.

فورینت مجارستان (HUF): لحن بانک مرکزی مجارستان (NBH) تغییر کرده اما تغییر سیاست‌ها احتمالا در ماه ژوئن رخ خواهد داد

هفته گذشته بانک مرکزی مجارستان به وضوح اعلام کرد که زمان تغییر سیاست‌ها فرا رسیده است. این بانک حتی تغییر نرخ بهره پایه را در ماه ژوئن در نظر دارد. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود جلسه امروز بانک مرکزی، جلسه مقدماتی برای ماه ژوئن باشد. سیاست‌های لفظی (forward guidance) احتمال تصویب سیاست‌های انقباضی در جلسه ماه ژوئن این بانک را می‌دهند و به نظر نمی‌رسد امروز تغییری در سیاست‌ها را شاهد باشیم. تغییر لحن NBH می‌تواند موجب شود فورینت مجارستان در برابر دیگر ارزهای اروپای مرکزی و شرقی (CEE) در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشد. با این حال انتظار نمی‌رود عملکرد خوب HUF برای طولانی مدت ادامه داشته باشد و احتمالا امسال جفت ارز EURHUF در محدوده 350-360 کار خود را خاتمه خواهد داد چرا که افزایش نرخ بهره از قبل در قیمت HUF لحاظ شده است.

منبع: ING

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x