۱۱:۵۷:۰۷ - یکشنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

مرجع خبری تحلیلی بازار جهانی

همه در فارکس ضرر می‌کنند. معامله‌گری فارکس از آن دسته مشاغلی است که ممکن است چند سال برای یادگیری متد مختلف آن وقت بگذارید ولی در نهایت چیزی جر ضرر عایدتان نشود.

نتیجه‌ای که عمده افراد بعد از مدتی فعالیت در بازار می‌گیرند این است که کسی در بازار فارکس به سود نمی‌رسد. ما در جایی که نام آنرا مدرسه معامله‌گری یوتوفارکس گذاشته‌ایم قصد داریم کلام آخرِ فارکس را با شما در میان بگذاریم. اینجا آخرین ایستگاه شما در فارکس خواهد بود و با حضور در جمع دانشجویان این مدرسه، تکلیف شما با خودتان مشخص می‌شود. یا هرآنچه در مدرسه معامله‌گری یاد می‌گیرید را عمل می‌کنید و سود مستمر کسب می‌کنید یا تسلیم احساسات خود می‌شوید و برای همیشه از بازار خارج خواهید شد.

بعد از چندین سال فعالیت در فارکس و دست و پنجه نرم کردن با چالش‌های مختلف و تجربه تقریبا تمام موانع و مشکلاتی که معامله‌گران چه در بدو ورود به بازار و یا بعد از دو سه سال فعالیت، با آن موجه هستند، تقریبا به تمام نیازهای یک معامله‌گر اشراف داریم. ما قصد حل چالش‌های معامله‌گران را داریم به همین دلیل سعی کردیم بهترین راه‌حل‌ها را برای پیشرفت معامله‌گران طراحی کنیم. در نهایت دیدیم معامله‌گری را می‌توانیم همچون یک پازل بدانیم که باید ابتدا قطعات مختلف پازل را در دست داشته باشید و بعد آنها را کنار هم بچینید.

قطعات پازل شامل دانش بنیادی، مدیریت سرمایه، دانش تکنیکال، استفاده از دانش بنیادی در معامله‌گری، استفاده از دانش تکنیکال در معامله‌گری و … است که باید اینها در کنار هم منجر به سودآوری مستمر برای معامله‌گران شوند.

ما تصمیم گرفتیم این پازل را پله به پله در کنار معامله‌گران ایرانی کامل کنیم. برای کسب دانش بنیادی در بازارهای مختلف شروع به طراحی دوره‌های آموزشی سطح بالا کرده‌ایم که سطح مطالب آن و سطح کاربردی بودن آن در بالاترین سطوح جهانی است بطوریکه پس از اتمام دوره‌ها می‌توان گفت کمتر موضوعی از تحلیل بنیادی هست که از آن اطلاع نداشته باشید. این دوره‌های آموزشی پس از آماده سازی و تدوین موضوعات، به مخاطبین عزیز یوتوفارکس عرضه می‌شود.

اما آیا فقط با یادگیری تحلیل می‌توان در بازار معامله کرد؟ خیر. هر تحلیلی نیاز به آزمایش در بازار دارد. در زمان‌های مختلف باید از دیدگاه‌های بنیادی مناسب آن دوره استفاده کرد. این نیاز به تجربه دارد. نیاز به مطالعه گذشته بازار و سیاست‌های موثر بر بازار دارد. باید یا در آن شرایط در بازار بوده باشید یا عمیقا رویدادهای گذشته را مطالعه کرده باشید. برای مثال در شرایطی مشابه شرایط حال حاضر بازار، بانک مرکزی آمریکا چه واکنشی نشان می‌داده است؟ اگر تورم بالا برود ولی اشتغال رشد نکند چه سیاست‌هایی اتخاذ می‌شود؟

ما در مدرسه معامله‌گری هر هفته و هر روز بازار را برای شما واکاوی می‌کنیم تمام ابهامات و تاریکی‌ها را برای شما روشن می‌کنیم و حتی به شما می‌گوییم تحت شرایط حاضر چه معاملاتی مناسب است و به چه معاملاتی نباید فکر کرد.

با همراهی با مدرسه معامله‌گری به زودی یک دید کاملا حرفه‌ای از بازار پیدا می‌کنید و می‌توانید با تحلیل‌ها و محتوایی که در اختیار شما قرار می‌گیرد به سود مستمر و معقول دست یابید. در ادامه دقیقا توضیح می‌دهیم که چه خدماتی در مدرسه معامله‌گری یوتوفارکس دریافت می‌کنید. آنچه ارائه می‌شود حاصل چندین سال تجربه، مطالعه و معامله‌گری است.

 1. تحلیل ماهانه بازار

 • بررسی کل رویدادهای ماه پیش رو
 • تحلیل جهت احتمالی بازار
 • تعیین فرصت‌های احتمالی معاملاتی برای ورود
 • ارزیابی کلان اقتصادی از اقتصاد کشورها و تصمیمات بانک‌های مرکزی

لازم است که ابتدای هر ماه، یک چشم‌انداز از کل وقایع قابل پیش‌بینی داشته باشیم. از آنجا که مهم‌ترین عامل موثر بر بازار فارکس، سیاست‌های بانک‌های مرکزی است در تحلیل ماهانه تمام جلسات بانک‌های مرکزی که در یکماه آتی برگزار می‌شوند را بررسی می‌کنیم. ارزهایی که از دیدگاه بنیادی پتانسل معاملات بلندمدت را دارند معرفی می‌کنیم و برای ورود به آن معاملات در جای مناسب آماده می‌شویم. بحث روز بازار را ماه به ماه ریزتر بررسی می‌کنیم و در نهایت هرچه از یکماه جلوتر امکان برآورد و پیش‌بینی دارد را به همراه تحلیل به مخاطبین ارائه می‌کنیم.

 1. تحلیل هفتگی بازار فارکس، طلا، شاخص‌های سهام آمریکا و نفت

 • تعیین معاملات مناسب هفته پیش رو
 • بررسی دقیق ارزهایی که رویداد مهمی در پیش دارند
 • سناریوهای مختلف برای ورود به معامله‌ی یک ارز
 • بررسی رویدادها، جلسات بانک‌های مرکزی و داده‌های اقتصادی مهم و تاثیر آنها بر بازار

هیچ معامله‌گری نباید هفته خود را بدون تحلیل رویدادهای آن هفته آغاز کند. ما ابتدای هر هفته چندین ویدئوی تحلیلی برای بازارهای مختلف در اختیار مخاطبین قرار می‌دهیم که کاملا برای شروع هفته آماده باشید. درباره مسائلی که در تحلیل ماهانه و در ابتدای ماه، قابل بررسی نبودند و جزئیات آن مشخص نبودند حالا می‌توان با قطعیت بیشتری نظر داد. فرصت‌های معاملاتی‌ای که در ابتدای ماه منطقی به نظر می‌رسیدند شاید با نزدیکتر شدن به رویداد مورد نظر معامله خوبی نباشند. بنابراین در تحلیل هفتگی علاوه بر اینکه دقیقتر بازار را تحلیل می‌کنیم فرصت‌های معاملاتی طول هفته را به همراه زمان احتمالی ورود به معاملات به مخاطبین مدرسه ارائه می‌کنیم. در تحلیل هفتگی، بازار را از دیدگاه بنیادی، تکنیکال و سنتیمنتال بررسی می‌کنیم  پس شما فقط با یک بیان کلی از جهت‌های بلندمدت روبرو نیستید بلکه روی چارت، قیمت‌های مناسب برای ورود و شرایط ورود را  کاملا بررسی می‌کنیم که با مشاهده این تحلیل‌ها می‌توانید از بهترین فرصتهای هفتگی برای معامله به همراه دلایل آنها آگاه شوید. قطعا این تحلیل‌ها، دربلندمدت فرصت خوبی برای یادگیری تحلیل را نیز فراهم می‌کنند.

 1. تحلیل‌های ویدئویی روزانه بازار

 • بررسی سنتیمنت روز
 • بیان عوامل مهم و مورد توجه در بازار
 • بررسی دلایل حرکات بازار و ارائه فرصت‌های معاملاتی مناسب
 • تحلیل حرکات ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی ارزها و طلا
 • حضور مستمر تحلیلگران در کنار دانشجویان مدرسه
 • ارائه ویدئوهای کوتاه و ساده برای تحلیل بازار در طول روز

هرروز چندین ویدئو برای تحلیل جفت‌ارزهای مختلف یا ابزارهای دیگری مثل طلا، نفت و … منتشر می‌کنیم. نظرات روزانه و پیشنهادات معاملاتی روزانه معمولا دقت مناسب را ندارد چراکه ممکن است بازار نوساناتی در طول روز داشته باشد که پشتوانه منطقی نداشته باشند بنابراین در تحلیل‌های روزانه فقط در صورتی ایده معاملاتی می‌گوییم که اطمینان بیشتری داشته باشیم. اما اطمینان چگونه ایجاد می‌شود؟ اگر جهت مناسب ورود، با تکنیکال و سنتیمنت همخوانی داشته باشد و قیمت به نقطه خوبی برای ورود رسیده باشد می‌توانید در طول تحلیل‌های روزانه نیز از فرصت‌های معاملاتی پیشنهادی ما استفاده کنید. تحلیل‌های منظم روزانه در بلندمدت نقش آموزشی نیز دارد و کسی که مدتی با ما همراه شود قطعا تبدیل به یک تحلیلگر ماهر می‌شود.

تحلیل‌های روزانه بین دو تا چهار ویدئوی کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای هستند. رویدادهای روزانه مثل داده‌های اقتصادی، جلسات، سخنرانی‌ها و هر چیزی که مهم و موثر باشد مورد تحلیل قرار می‌گیرد. این تحلیل‌ها نیز روی چارت انجام می‌شود و تکنیکال و سنتیمنت و فاندامنتال را با هم ترکیب می‌کنیم تا بهترین نتیجه برای مخاطبین حاصل شود.

زیاد پیش می‌آید تمام انتظارات به سمت رشد یک ارز است ولی ناگهان همه چیز در یک روز عوض می‌شود و تمام نیروها به سمت تغییر جهت بازار بکار افتاده‌اند، اما نیروهای غیبی! یعنی چه؟ یعنی رنگ بازار عوض می‌شود اما دلیلی برای آن نمی‌توان یافت. به این شرایط صرفا می‌گوییم “تغییر سنتیمنت”. در ویدئوهای روزانه و یا در یک متن کوتاه این تغییر سنتیمنت‌ها و دلیل احتمالی آن را بیان می‌کنیم و پیشنهاد خود را برای واکنش مناسب در چنین شرایطی به مخاطبین می‌گوییم.

 1. متن چشم‌انداز روزانه

 • بیان یک به یک رویدادهای روز و ارائه تحلیل برای آنها
 • ارائه یک چشم انداز کلی از روز در قالب متن همراه با تحلیل
 • ارزیابی مهم‌ترین وقایع روزانه و تاثیر احتمالی آن بر بازار
 • متن جامع برای کل روز

اگر به هر دلیلی فرصت دیدن ویدئوهای تحلیلی روزانه  مدرسه معامله‌گری را نداشتید یا خواستید اخبار کل روز را در یک متن جامع بخوانید و تحلیل روی آنها را نیز بدانید این متن مختص شماست. اما آیا فقط برای کسانی مناسب است که ویدئوها را نمی‌بینند؟ خیر، در این متن شما به سادگی به تمام رویدادهای روز و تحلیل آن دسترسی دارید. به سادگی طبق تایم لاین روزانه، می‌توانید در هر لحظه از روز، به رویداد مد نظر خودتان مراجعه کنید و سریع بخوانید.

این متن خیلی جامع است و شامل تقویم اقتصادی روزانه، رویدادهای مهم روز و تحلیل نسبتا کامل از آن چند رویداد است و به تنهایی بخش زیادی از نیاز تحلیلی مخاطبین را رفع می‌کند.

 1. گزیده تحلیل‌ها و سیگنال‌های بانک‌ها

 • ارائه روزانه تحلیل ۳ تا ۵ بانک و موسسه مالی
 • بیان صریح فرصت‌های معاملاتی مد نظر بانک‌ها
 • ارائه دلایل رشد یا عدم رشد احتمالی ارزها از زبان بانک‌ها
 • تحلیل صوتی برای تحلیل‌های خاص بانک‌ها

ما در مدرسه معامله‌گری تحلیل بانک‌ها، موسسات و تحلیلگران مطرح دنیا را زیر نظر داریم. هر روز گزیده بهترین تحلیل‌هایی که توسط این منابع منتشر می‌شود را نیز بصورت ترجمه در اختیار مخاطبین قرار می‌دهیم اگرچه پیگیری تحلیل اساتید دوره برای مخاطبین کافی است اما برای تربیت یک معامله‌گر حرفه‌ای باید به آنها دید جامع‌تری بدهیم و چند تحلیل در اختیار آنها بگذاریم تا بتوانند مقایسه کنند و بعد از چند روز عامل اصلی محرک بازار را صریح‌تر دریابند.

این متن‌ها عموما کوتاه هستند و تحلیل ۳ تا ۵ بانک در اختیار شما قرار می‌گیرد. در صورت نیاز، اگر تحلیل خاصی وجود داشت آنرا بصورت صوتی نیز بیشتر موشکافی می‌کنیم.

یک معامله‌گر حتما باید تحلیل موسسات را دنبال کند. ما در مدرسه معامله‌گری اینکار را بجای شما انجام می‌دهیم و آنرا با تجربه و تحلیل خود ترکیب می‌کنیم و ارائه می‌دهیم اما این بخش از مدرسه صرفا به عنوان مکمل در اختیار شما خواهد بود.

 1. سمینارهای پرسش و پاسخ

 • هر هفته ۱ تا ۲ سمینار پرسش و پاسخ با دانشجویان مدرسه
 • پاسخگویی و رفع ابهامات معامله‌گران
 • پاسخگویی به ۱۰ تا ۱۵ پرسش در هر سمینار

هر هفته یک تا دو سمینار پرسش و پاسخ با تحلیلگران مدرسه معامله‌گری خواهید داشت. سمینارها، آنلاین و در پلتفرمهایی مثل زوم، اسکایپ و… برگزار می‌شود و هربار به ۱۰ تا ۱۵ پرسش پاسخ می‌دهیم. در این سمینارها بخش زیادی از دغدغه‌ها و ابهامات معامله‌گری شما رفع می‌شود.

 1. ویدئوهای آموزشی کوتاه

 • ویدئوهای کوتاه آموزش اصطلاحات روز بازار
 • آموزش نکته‌های ریز بازار
 • انتقال نکات و تجربیات کوچک ولی راهگشا

حتما پیش آمده که در کانالٌهای خبری مثل utofx به عباراتی برمی‌خورید که جدید هستند و مربوط به فضای آن روزهای بازار محسوب می‌شوند. برای مثال در روزهای اخیر بحث خرید دارایی خیلی تکرار می‌شود. ما در ویدئوهای کوتاهی که هر هفته منتشر می‌کنیم هربار به یکی از مفاهیم پرتکرار می‌پردازیم و آنرا برای مخاطبین کامل توضیح می‌دهیم و دلیل اهمیت آن برای بازار باز می‌شود. چنین ویدئوهایی در بلندمدت بر علم شما می‌افزاید.

 1. سورپرایزهای بزرگ آموزشی

 • ارائه سورپرایزهای بزرگ آموزشی و تحلیلی بصورت ماهانه
 • آموزش سیستم‌های معاملاتی خاص
 • آموزش سیستم مدیریت سرمایه مخصوص
 • ارائه اندیکاورها و ربات‌های ویژه

می‌دانیم خیلی از شما احساس می‌کنید شاید هرحا بروید و هرچه یاد بگیرید باز هم زیان خواهید کرد!! هر استراتژی که یاد بگیرید احتمالا جواب نمی‌دهد!

ما اینجا هرماه یک سورپرایز آموزشی بزرگ برای شما داریم که جستجوی بی پایان شما برای یادگیری انواع استراتژی و رویکرد معاملاتی را خاتمه می‌دهد.

به شما سیستم‌های مدیریت سرمایه‌ای خواهیم آموخت که دیگر حتی ضرر ۱۰ درصدی برایتان رویا شود. سقف زیان شما به چند درصد محدود خواهد شد! باور نمی‌کنید!؟ اما در این دوره خواهید آموخت!

درست تحلیل می‌کنید اما نمی‌دانید کجا وارد معامله شوید و کجا خارج شوید؟ اینجا این را هم خواهید آموخت.

نمی‌دانید چه چیزهایی را باید زیر نظر بگیرید؟

نمی‌دانید چه منابعی را بررسی کنید؟

نمی‌دانید هر موضوع چقدر بر ارزها اثر دارد؟

نمی‌دانید چگونه از سیکل‌های تجاری استفاده کنید؟

و….

اینجا سورپرایزهای بزرگی برای شما داریم!!

 1. جمع بندی صبح‌گاهی

 • جمع بندی شب گذشته بصورت وویس
 • بررسی رویدادها و حرکات شبانه در صبح هر روز
 • تحلیل رویدادهای شبانه در صورت نیاز

هر روز صبح یک جمع بندی از رویدادهای شب گذشته تا آن لحظه برای شما ارسال می‌شود. این گزارش عموما بصورت صوت خواهد بود. شاید در طی شب رخدادهای بوده باشد که بر بازار تاثیر مهمی گذاشته باشد. در این صوت به تمام این موارد اشاره می‌شود و در صورت نیاز تحلیلی کوتاه نیز ارائه می‌گردد.

 1. چارت روزانه

 • بررسی یک چارت اقتصادی مهم
 • موشکافی نکته‌های موجود در چارت‌های اقتصادی

هر روز یک چارت اقتصادی مهم مورد بررسی و موشکافی قرار می‌گیرد. فرض کنید چارتی از همبستگی تورم و بورس وجود داشته باشد. ما چنین چارتی را می‌توانیم بازتر کنیم. شاید چارت همبستگی داوجونز و اوراق قرضه را دیده باشید! آنرا ما باز می‌کنیم. اما هر روز یک چارت در قالب متن.

 1. تحلیل لحظه‌ای

 • تحلیل لحظه‌ای بازار همزمان با انتشار داده‌های مهم
 • بررسی لحظه‌ای رویدادهای ناگهانی موثر بر بازار
 • ارائه راه حل در هنگام حرکات ناگهانی ناشی از رویدادهای لحظه‌ای

یک داده مهم منتشر شده است که اصلا با انتظارات همخوانی ندارد! بلافاصله آنرا تحلیل می‌کنیم. این نوع تحلیلهای لحظه‌ای در مواقعی که یک فرصت خوب معاملاتی را می‌توان شکار کرد یا یک رویداد ناگهانی و غیرمنتظره رخ می‌دهد به مخاطبین ارائه می‌شود.

خدمات دیگری از جمله ترید لایو، پرسش و پاسخ غیرسمیناری، متنهای هفتگی موسسات، فایل تحلیلهای روزانه یا هفتگی موسسات و … نیز بصورت نامنظم ارائه می‌شوند.

رایگان

ویدئوهای تحلیل روزانه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۷ سپتامبر

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۶ شهریور– سشن اروپا

معاملات بانک ها

نکات کلیدی برای درک بهتر پیشنهادات معاملاتی بانک ها

ویدئوهای تحلیل هفتگی

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۷ سپتامبر

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۶ شهریور– سشن اروپا

معاملات بانک ها

نکات کلیدی برای درک بهتر پیشنهادات معاملاتی بانک ها

متن های تحلیل روزانه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۷ سپتامبر

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۶ شهریور– سشن اروپا

معاملات بانک ها

نکات کلیدی برای درک بهتر پیشنهادات معاملاتی بانک ها

متن های تحلیل هفتگی

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۷ سپتامبر

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۶ شهریور– سشن اروپا

معاملات بانک ها

نکات کلیدی برای درک بهتر پیشنهادات معاملاتی بانک ها

عضویت ویژه

جهت مشاهده مطالب این صفحه نیاز به تهیه اشتراک ویژه دارید. اعضای ویژه به طور کامل به محتوای این برگه دسترسی خواهند داشت.

آخرین مطالب مدرسه

سرمایه گذاری ارزشی

تفاوت معامله گران بزرگ با معامله گران خوب: هنر خوک بودن

تفاوت معامله گران بزرگ با معامله گران خوب مقاله را با گزیده‌ای از کتاب Hedgehogging اثر Barton Bigg شروع می‌کنیم: "تیم (اسم شخص) در یک دفتر...
تحلیل هفتگی فارکس

تحلیل هفتگی فارکس در هفته چهارم سپتامبر (۲۹ شهریور تا ۲ مهر)

جلسه فدرال رزرو در راس اخبار یک هفته شلوغ برای بانک‌های مرکزی انتظار می‌رود که هفته آینده فدرال رزرو واضح‌ترین سیگنال خود را مبنی...

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۷ سپتامبر

مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه - تاریخ ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) استراحت دلار پیش از انتشار شاخص تمایلات مصرف کننده احتمال نوسانات شدید به...

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۶ شهریور– سشن اروپا

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۶ شهریور – سشن اروپا جفت ارز پوند دلار آمریکا GBPUSD جفت ارز GBPUSD تا کف قیمتی ۱.۳۷۶۳ افت کرد. در تایم...
معاملات بانک ها

نکات کلیدی برای درک بهتر پیشنهادات معاملاتی بانک ها

چطور پیشنهادات معاملاتی بانک‌ها را بهتر درک کنیم؟ با وجود پیشنهادات معاملاتی بسیاری که به صورت آنلاین از طرف بسیاری از بانک‌های مختلف در دسترس...

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۵ شهریور– سشن اروپا

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۵ شهریور – سشن اروپا دلار آمریکا دلار کانادا USDCAD جفت ارز USDCAD پس از این داده تورمی کانادا بهتر از پیش‌بینی‌ها...

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۶ سپتامبر

مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه - تاریخ ۲۵ شهریور (۱۶ سپتامبر) شاخص خرده فروشی آمریکا در کانون توجهات رشد قیمت بخش انرژی رشد رمزارزها فضای...

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۵ سپتامبر

مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه - تاریخ ۲۴ شهریور (۱۵ سپتامبر) بی‌توجهی دلار به آمار ضعیف تورمی افزایش نگرانی‌ها در چین رشد رمزارزها داده ضعیف...

ویدئوهای آموزشی کوتاه

دوره مبانی فاندامنتال

کانال تلگرامی اخبار و تحلیل فوری فارکس اینجا کلیک کنید