قدرت دلار پیش از نشست اتحادیه اروپا، آپدیت اطلاعات مصرف کننده آمریکا در میان افزایش موارد ابتلا به کرونا.

0
56

🔺دلار پس از افت سهام ایالات متحده به خاطر داده های گیج کننده دیروز، افزایش موارد ابتلا به کرونا و عدم تغییر نرخ ECB، سود خود را تثبیت کرده است.
🔹این هفته ی پر مشغله را در حالی به پایان می رسانیم که چشم ها به نشست مهم اتحادیه اروپا و امار مربوط به احساسات مصرف کننده آمریکایی دوخته شده است.

🔺فروش خرده فروشی ایالات متحده با افزایش ۷.۵ درصدی نسبت به ماه ژوئن و ۱.۱ درصدی نسبت به سال گذشته، در حال تکمیل یک الگوی V شکل برای بازگشت است. با این حال احیای کرونا ویروس ادعاهای بیکاری در ۱.۳ میلیون نفر در هفته منتهی به ۱۰ ژوئیه نگه داشت.

⚠️ امار ابتلا به کرونا همچنان در حال افزایش است و در تازه ترین رکورد خود به بالای ۷۵ هزار مورد رسیده است. در همین حال مرگ و میر ها نیز در حال افزایش است و به نزدیک ۱۰۰۰ نفر در روز رسیده است. تگزاس، کالیفرنیا و فلوریدا تعداد زیادی ابتلا را تجربه کرده اند.

▫️دانشگاه میشیگان قرار است شاخص اولیه احساسات مصرف کننده را منتشر کند. پیش بینی می شود افزایش جزئی داشته باشیم.

▪️رهبران اتحادیه اروپا قرار است اولین جلسه حضوری خود را از زمان همه گیری کرونا برگزار کنند. موضوع محوری صندوق بهبود اقتصادی خواهد بود. در این مورد کشورهای بزرگ اتحادیه اروپا مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا موافق کمک های مالی به ارزش ۵۰۰ میلیارد یورو هستند در حالی که کشورهای موسوم به «چهار ناراضی» (هلند، اتریش، دانمارک و سوئد) به رهبری هلند مخالف آن هستند.

🔸بانک مرکزی اروپا همانطور که انتظار می رفت تغییری در سیاست های خود اعمال نکرد. هم چنین به تعهد خود برای کمک به اقتصادهای آسیب دیده تاکید کرده و برنامه PEPP را با ۱.۳۵ تریلون یورو تجدید کرد.

🔳 تنش ها بین غرب و چین همچنان ادامه دارد. پس از آنکه چین سخت گیری نسبت به هنگ کنگ را افزایش داد بریتانیا تصمیم به پایان دادن استفاده از تجهیزات هوآوی گرفت و آمریکا نیز به تحریم مقامات حزب کمونیست چین فکر می کند.

📈 جفت ارز AUD/USD در میان افزایش امار ابتلا به کرونا در ایالت ویکتوریا و به رغم بهبود آمار مربوط به اشتغال زیر ۰.۷۰ معامله شد.

📈 جفت ارز USD/JPY نیز به دنبال افزایش موارد ابتلا به کرونا در توکیو بالای ۱۰۷ معامله شد. به نظر نمی رسد این خبر خوبی برای کسانی است که به دنبال خرید ین به عنوان پناهگاه امن هستند.

🔸طلا به زیر سطح ۱۸۰۰ سقوط کرد در حالی که WTI قیمت خود را بالای ۴۰ دلار تثبیت کرد.

رمز ارزها نیز همچنان با ثبات هستند. بیت کوین بالای ۹۱۰۰ حفظ شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید