آنچه باید از بازار امروز ۲۰ جولای بدانید

0
83

با شروع هفته جدید بازارها حالت بازار بی جهت (میکسد) به نظر می‌رسد چراکه از یک طرف موارد ابتلا به کرونا در آمریکا همچنان در حال افزایش است و از طرف دیگر همچنان امیدها برای کشف واکسن بالاست. از طرف دیگر امیدها برای دستیابی به توافق در اجلاس اتحادیه اروپا، قیمت یورو را بالا می‌برد.

کرونا در آمریکا: موارد ابتلا به کرونا در آمریکا به ۳.۷ میلیون نفر رسید و مرگ و میر بیش از ۱۴۰ هزار نفر. بنابر گزارش‌ها، لس‌انجلس اعلام قرنطینه کرده است و موارد ابتلا در فلوریدا خارج از کنترل توصیف شده است. این ارقام جدید بازار را حرکت خواهد داد اما شانس این که میزان مبتلایان ثبت شده امروز به خاطر «اثر آخر هفته» کاهش یابد، زیاد است.

واکسن کرونا: قرار است «لانست» جزپیات جدید در مورد آزمایشات ایمن‌سازی کرونا را که توسط دانشگاه آکسفورد و AstraZeneca انجام شده، منتشر کند. طبق گزارش ها، روس ها واکسن را به صورت تجربی آزمایش کرده‌اند.

دونالد ترامپ در ادامه روند انکار کردن معضل کرونا گفت: «بیشتر موارد بدون علامت هستند و فقط «عطسه» است.» عملکرد و موضع‌گیری‌های وی بر نظرسنجی‌ها تاثیر زیادی می‌گذارد. ترامپ در نظرسنجی‌ها ۹٪ از رقیب خود، بایدن عقب است و طبق گفته اکونومیست تنها ۸ درصد شانس انتخاب دوباره دارد.

طبق گزارش‌های، ترامپ قرار است اواخر روز دوشنبه با رهبران جمهوری‌خواه در مورد دور جدید محرک‌های مالی صحبت کند. برخی از کمک‌های اضطراری مانند مزایای بیکاری در پایان این ماه به پایان می‌رسد.

اجلاس اتحادیه اروپا: اخبار منتشر شده از روز چهارم مذاکرات حاکی از این است که هلند و دیگر کشورهای مخالف، مایل به پذیرش کمک ۳۹۰ میلیارد یورویی هستند. (آلمان و فرانسه پیشنهاد ۵۰۰ میلیارد یورویی را ارائه داده بودند.) با انتشار این خبر EUR/USD تا سطح ۱.۱۴۶۰ افزایش یافت.🔸 بعد از کاهش قیمت طلا در هفته گذشته، در اوایل ساعات امروز قیمت طلا دوباره به بالای ۱۸۰۰ دلار بازگشت. سیتی (Citi) گفت با توجه به سیاست‌های پولی غیرمحتاطانه و همینطور افزایش تقاضا برای این فلز گرانبها، ممکن است قیمت طلا تا ۲۰۰۰ دلار افزایش یابد.

مذاکرات برگزیت در حاشیه اجلاس اتحادیه اروپا از سرگرفته شد. امید کمی برای پیشرفت این مذاکرات وجود دارد. اتحادیه اروپا می‌گوید پیشنهادات لندن به اندازه انتظاراتش از اروپا واقع بینانه نیست در حالی که لندن نیز ادعا می‌کند اروپا انتظارات بیش از حد از انگلستان دارد.

به دنبال افزایش تنش در هنگ کنگ، انگلستان پیمان استرداد خود را با این ایالت-کشور فسخ کرد. این کار با عصبانیت پکن همراه بود. سفیر چین در انگلستان گفت چین این کار انگلستان را با کاهش سرمایه‌گذاری در بریتانیا تلافی خواهد کرد. GBP/USD با کمی کاهش به زیر ۱.۲۵۵۰ رسید.

جفت ارز AUD/USD به زیر سطح ۰.۷۰ رسید چرا که به نظر می‌رسد تلاش‌ها برای توقف شیوع کرونا بی‌نتیجه بوده و شاید محدودیت‌های جدید در راه باشد.

قیمت نفت WTIبالای ۴۰ دلار و رمزارزها با کمی کاهش قیمت همراه بودند. بیت کوین زیر ۹۲۰۰ معامله می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید