آنچه در بازار امروز ۲۱ جولای باید بدانید.

0
101

فروش EUR/USD با آمدن خبر! طلا به نظر قوی می‌رسد، جلسات کرونایی ترامپ دوباره روی صحنه.

شاخص سهام‌ها پس از یک دوشنبه خوب و مثبت، امروز هم نسبتا بالاتر رفتند. توافق اتحادیه اروپا، بهبود آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به این رشد کمک کرده است.

توافق: رهبران اتحادیه اروپا پس از نزدیک به پنج روز مذاکره،‌توافق کردند ۷۵۰ میلیارد یورو از جمله ۳۹۰ میلیارد کمک بلاعوض را برای دور بعدی برنامه‌ بهبود اقتصادی هزینه کنند. EUR / USD بعد از این توافق با پدیده عجیب “با شایعه بخر و با خبر بفروش” مواجه شده و از قیمت‌های بالایی که تجربه کرده بود بازگشت.

گروه «چهار ناراضی» (مختلف پرداخت بلاعوض کمک ها) علاوه بر اینکه توانستند مبالغی را که قرار بود به صورت بلاعوض پرداخت شود،‌ کاهش دهند. توانستند راه را برای انتقال مستقیم کمک‌ها به کشورهای دیگر نیز باز کنند.

معاملات طلا اکنون بالاتر از ۱۸۱۸ دلار و زیر قیمت هفت ساله نزدیک به ۱۸۲۰.۴۰ دلار است. پیش بینی گاوی سیتی بانک و محرک‌های پولی به افزایش قیمت طلا دامن زده است. قیمت نقره نیز رو به افزایش بوده است.

موارد ابتلا به کرونا در آمریکا ۶۰ هزار مورد افزایش یافته و ۵۰۰ نفر نیز مرگ و میر ثبت شده است که کاهش را نشان می‌دهد. اگرچه معمولا آمار روز دوشنبه پایین‌تر از حد معمول گزارش می‌شود. با این حال امیدها در مورد کاهش میزان ابتلا در ایالت‌های جنوبی آمریکا باعث تشویق سرمایه‌گذاران شده است.

دونالد ترامپ نیز در حال اجرای بازی خود است. وی تصویری از خودش با ماسک را توییت کرد و اعلام کرد جلسات توجیهی روزانه را در مورد کرونا آغاز خواهد کرد.

واکس کرونا: یک شرکت چینی به نام CanSinoBIO اعلام کرد تست واکسیناسیون آن در مراحل اولیه ایمن بوده و باعث واکنش‌های مثبت شده است. این خبر به سایر اخبار خوشبینانه که آکسفورد و AstraZeneca اعلام کردند اضافه شد. همچنین مدرنا و BioNTech / Pfizer نیز در حال تلاش هستند تا واکسن کرونا را تهیه کنند. کارشناسان امیدوارند تا اواسط سال ۲۰۲۱ این واکسن تهیه شود.

جفت ارز GBP / USD نیز سر به آسمان گذاشت و تا نزدیک به ۱.۲۷ حرکت کرد. استرلینگ با وجود عدم پیشرفت در مذاکرات برگزیت درخشان عمل کرده است. تراز بودجه ی دولت انگلیس در ماه ژوئن بیش از ۳۴ میلیارد پوند گزارش شد، بیش از آنچه قبلا پیش بینی می‌شد. در ادامه قرار است گزارشی از مداخلات روسیه در سیاست انگلستان منتشر شود.

جفت ارز AUD / USD نیز بالاتر از ۰.۷۰ معامله شد که از جو رو به رشد این جفت ارز خبر می‌دهد. فیلیپ لاو، رئیس بانک مرکزی استرالیا گفت: ارزش دلار استرالیا مطابق با فاندامنتالها است. همچنین بار دیگر تاکید کردند سیاست پولی انبساطی را تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهیم داد.

جفت ارز USD/CAD نیز همچنان به کاهش خود ادامه می‌دهد، در ۱.۳۵ معامله می شود. امروز آمار خرده فروشی کانادا در ماه مه منتشر خواهد شد. باید دید این آمار بعد از کاهش ۲۲ درصدی که در ماه آوریل داشت، اینبار چه می‌کند.

قیمت نفت WTI بعد از سقوط به زیر ۴۰ دلار در روز دوشنبه اکنون به بالای ۴۱ دلار افزایش یافته است. عدم اطمینان در مورد اقتصاد جهانی در ایجاد نوسانات زیاد تا به اینجا ناکام بوده است.

رمزارزها نیز همچنان پایدار هستند و بیت کوین در حدود ۹۲۰۰ دلار معامله می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید