توجهات مجددا به طلا جلب شده اند.

0
85

به گفته ی بلومبرگ، رالی صعودی طلا در حال پایه ریزی است!

به دلایل زیر طلا می تواند باز هم افزایش یابد:

افزایش آمار مبتلایان در جهان خصوصا در آمریکا به این معنی است که بانک مرکزی آمریکا تسهیلات بیشتری در نظر خواهد داشت که سبب افزایش قیمت طلا خواهد شد.
سه دلیل در اینجا ذکر شده اند که از افزایش قیمت طلا حمایت می کنند:

۱️⃣ مقامات بانک مرکزی آمریکا (Fed) هشدار داده اند که چشم انداز در حال بدتر شدن است و راه حل آن را تسهیل سازی می دانند. رئیس بانک مرکزی شیکاگو می گوید:” من نگران ریسک های کاهنده رشد هستم و از نظر من سیاست گذاری باید به این طریق انجام شود.” جان ویلیامز و رافائل بوستیک نیز چنین سیگنال هایی داده اند.

۲️⃣ از بانک انگلستان انتظار می رود که محرکهای بیشتری را وارد اقتصاد انگلستان کند زیرا اقتصاد این کشور تحت تأثیر برگزیت و نگرانی های مربوط به ویروس کرونا قرار دارد.اقتصاددانان گلدمن ساکس بر این باورند که بانک در ماه آگوست می تواند به احتمال منفی شدن نرخ بهره اشاره کند.

۳️⃣ جین سباستین جکز مدیرعامل و مسئول اجرایی ریو تینتو می گوید: بلاتکلیفی بازار بدون شک ناشی از این پرسش است که موج دوم شیوع ویروس کرونا چه زمانی خواهد بود.

بنابراین، قیمت طلا به ۱۸۰۰ دلار رسیده است و بعید نیست که تا پایان سال به ۲۰۰۰ دلار نیز برسد. با پایان یافتن حمایت از بعضی مشاغل در آمریکا در ماه جولای و اتمام زمان طرح مرخصی در انگلستان در ماه اکتبر، می توان انتظار تسهیل سازی بیشتر (سیاست های انبساطی) شرایط را داشت مگر اینکه شیوه درمانی اساسی اعلام شود که این چشم انداز را تغییر دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید