تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۲۹ ژانویه

0
183
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۲۹ ژانویه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۲۹ ژانویه: تحلیل اخبار و داده های روز و تاثیر آنها بر بازارهای فارکس و بورس جهانی

  • بازار غرق در هیجانات معامله‌گران
  • افزایش نگرانی‌ها در مورد واکسن کرونا
  • نگاه‌ها معطوف به داده‌های آمریکا

افزایش مجدد تنش‌ها بین چین و آمریکا و نگرانی‌ها در مورد واکسن کرونا شرکت Novavax، معامله‌گران را به سمت دارایی‌های امن از جمله دلار سوق داد و فضای بازار را در روز جمعه تا به الان منفی کرده است.

بازارها در حال هضم اتفاقات و هیجانات اخیری که در چند روز اخیر در Reddit رخ داد، هستند. سهام شرکت GameStop در مرکز این هیجانات قرار داشت.

در روز پنج‌شنبه چندین بروکر خرید این سهام‌ها (مثل GME) را ممنوع کردند و فقط اجازه فروش به معامله‌گران می‌دادند. سهام شرکت GameStop به دلیل همین محدودیت‌ها افت شدید کرد که منجر شد سفته‌بازان به سمت قراردادهای آتی نقره بروند. شاخص دلار (DXY) تحت تاثیر داده‌های ضعیف تولید ناخالص داخلی (GDP) فصل چهارم و اشتغال کمی افت کرد.

بعد از این که Robinhood محدودیت‌‌های خرید را برداشت، ریسک گریزی مجددا به بازار برگشت. سهام شرکت GameStop و AMC مجددا رشد کردند و نوسانات در بازار مجددا شدت یافت که باعث شد تقاضا برای دلار آمریکا نیز بیشتر شود.

در بازار فارکس جفت ارز EURUSD حوالی ۱.۲۱۰۰ معامله می‌شود. تولید ناخالص داخلی آلمان برای فصل چهارم امروز منتشر می‌شود. جفت ارز USDJPY به بالاتر از ۱۰۴.۵ رسید. جفت ارز AUDUSD در حوالی ۰.۷۶۵۰ معامله می‌شود. این جفت ارز در کنار قراردادهای آتی S&P500 کمی افت کردند.

طلا حوالی ۱۸۵۰ دلار، نقره حوالی ۲۶ دلار و نفت خام آمریکا حوالی ۵۲ دلار معامله می‌شوند.

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید:

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید