تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۳۰ آگوست

0
376

مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه – تاریخ ۸ شهریور (۳۰ آگوست)

  • افت دلار به دلیل لحن داویش پاول
  • رشد نفت به دلیل طوفان آیدا
  • روند ساید رمزارزها

پس از این که پاول در سخنرانی روز جمعه سیگنالی در مورد  قریب الوقوع بودن تیپرینگ ارائه نداد، دلار آمریکا همچنان در حال عقب نشینی است. طوفان آیدا تولید نفت و گاز در لوییزیانا را متوقف کرده است. اخبار در مورد ویروس کرونا و داده‌های تورمی ناحیه یورو در کانون توجهات است. رمزارزها و طلا به ثبات رسیده‌اند.

عجله‌ای برای تیپرینگ نیست: پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، بیان کرد در ماه ژوئیه تصور می‌کردم امسال کاهش برنامه خرید اوراق ماهانه ۱۲۰ میلیارد دلار توجیه‌پذیر خواهد بود. با این حال از آن با این که داده‌های اشتغال بهبود یافتند و همچنان تورم را گذرا می‌بینیم اما گونه دلتای ویروس کرونا ریسک‌هایی به وجود آورده است.

بازارها این سخنان را به عنوان نشانه‌ای از این که بانک مرکزی قصد ندارد ماه سپتامبر بیانیه‌ تیپرینگ را اعلام کند، برداشت کردند. پاول همچنین اعلام کرد تصمیم گیری در مورد نرخ بهره از تصمیمات در زمینه تیپرینگ جدا هستند.

با این که بسیاری از همکاران پاول از اعلام زودهنگام تیپرینگ حمایت کرده بودند اما در واکنش به سخنرانی مهم پاول در گردهمایی جکسون هول، دلار در برابر دیگر ارزها افت کرد. جفت ارز EURUSD به ۱.۱۸، جفت ارز GBPUSD بالاتر از محدوده ۱.۳۷۵۰ معامله می‌شوند. ارزهای کالامحور رشد کردند و طلا به حوالی ۱۸۱۵ دلار رسیده است.

بازارها روز دوشنبه کار خود را خوش‌بینانه آغاز کردند و توجهات در این هفته معطوف داده‌های مهم اشتغال است.

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل تکنیکال فارکس  ۳۰ آگوست/ ۸ شهریور

طوفان آیدا خرابی‌هایی در لوییزیانا به بار آورده است و تقریبا تمام تولیدات نفت و گاز متوقف شده است. این طوفان قوی‌تر از طوفان مشهور کاترینا در سال ۲۰۰۵ است. بایدن، رئیس جمهور آمریکا وضعیت اضطراری اعلام کرده است. نفت WTI حوالی ۶۸ دلار معامله می‌شود.

افغانستان: سرمایه گذاران پس از حمله تروریستی روز پنج‌شنبه، نگرانی‌ها در مورد برنامه تخلیه نیروهای آمریکا از کشور جنگ زده افغانستان کنار گذاشته‌اند. چندین کشور قبل از ضرب الاجل ۳۱ آگوست عملیات تخیله را به پایان رسانده‌اند.

امروز در انگلیس تعطیلی رسمی است به همین دلیل حجم معاملات در جلسه معاملاتی اروپا کم خواهد بود. داده‌های تورمی آلمان و اسپانیا برای ماه آگوست امروز منتشر خواهند شد.

آمار مبتلایان در آمریکا همچنان رو به افزایش است، هرچند که سرعت ابتلا کاهش یافته است. آمار مبتلایان در اروپا به ثبات رسیده و در آمریکای جنوبی در حال کاهش است. نیوزیلند و استرالیا به دلیل ادامه افزایش آمار مبتلایان قرنطینه‌ها را تمدید کردند. مطالعات از اسرائیل نشان می‌دهد واکسن تقویتی می‌تواند از بستری شدن در بیمارستان جلوگیری کند.

رمزارزها کمی افت کردند. بیت کوین حوالی ۴۸ هزار دلار، اتریوم حوالی ۳۱۵۰ دلار و کاردانو حوالی ۲.۸۰ دلار معامله می‌شوند.

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید