utofx

افزایش انتظارات از رشد نرخ بهره فد پس از گزارش NFP: آیا بازار طلا به حاشیه خواهد رفت؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

افزایش انتظارات از رشد نرخ بهره فد پس از گزارش NFP: آیا بازار طلا به حاشیه خواهد رفت؟

طلا برای سومین هفته پیاپی رشد کرد اما نظرسنجی هفتگی کیتکو نشان می‌دهد  که با رسیدن قیمت به 1800 سنتیمنت باز هم در حال تغییر است. برخی از تحلیلگران معتقدند که گزارش اشتغال روز جمعه حداقل برای کوتاه مدت موجب تضعیف انس خواهد شد. به گزارش اداره کار ایالات متحده 528 هزار شغل در ماه ژوئیه ایجاد شد که نسبت به پیش‌بینی‌ها بسیار بهتر بود. دستمزدها نیز در این گزارش افزایش قابل قبولی داشتند.
درحالی‌که برخی از تحلیلگران همچنان دیدگاهی صعودی برای طلا متصورند اما برخی نیز موضع خود را به خنثی و نزولی تغییر داده‌اند. سرمایه‌گذاران خرد اما همچنان به صعود انس اعتقاد دارند.
  • آدام باتن، استراتژیست ارشد ارز در Forexlive.com، گفت: « بازار طلا شمه‌ای از تغییر لحن فدرال رزرو را به ما نشان داد، اما تا آنجا همچنان فاصله داریم. طلا در کوتاه مدت قیمت‌های پایین‌تری خواهد دید. گزارش تورمی هفته آینده ریسک بزرگی برای طلا و سایر دارایی‌ها است».
این هفته 16 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو شرکت داشتند. 4 تحلیلگر یا 24 درصد منتظر افزایش قیمت طلا در هفته آتی هستند. 7 تحلیلگر یا 41 درصد نظر نزولی نسبت به طلا داشته 6 تحلیلگر یا 35 درصد هم نظرشان نسبت به طلا خنثی بود.
در همین حال 579 رای در نظرسنجی آنلاین مین استریت اخذ شد که از این میان 379 نفر یا 65 درصد نظر به افزایش قیمت طلا در هفته آینده داشتند. 124 نفر یا 21 درصد نظری نزولی بر روی طلا داشتند و 76 نفر یا 13 درصد نیز بی‌طرف بودند.
افزایش انتظارات از رشد نرخ بهره فد پس از گزارش NFP: آیا بازار طلا به حاشیه خواهد رفت؟این تغییر سنتیمنت در حالی رخ می‌دهد که طلا در انتهای هفته تقریبا در ناحیه خنثی و زیر سقف سه هفته اخیر خود معامله شد. قیمت فیوچرز ماه دسامبر هم با 0.5% افزایش نسبت به هفته گذشته به 1789.10 رسید. تحلیلگران معتقدند که گزارش اشتغال به تنهایی موجب تغییر سنتیمنت فعلی شده است، چراکه بازار انتظار دارد فدرال رزرو سیاست تهاجمی خود را سپتامبر نیز ادامه دهد.
  • مارک چندلر نیز گفت: «با این داده اشتغال افزایش 75 نقطه پایه‌ای فدرال رزرو در ماه آینده بسیار محتمل است. در نتیجه طلا قدرت خود را از دست خواهد داد و با شکست 1750 می تواند سطوح 1725 و 1700 دلاری را ببیند».
ابزار CME FedWatch نشان می‌دهد که بازار احتمال افزایش 75 نقطه پایه‌ای نرخ بهره در ماه آینده را بیش از 70 درصد می‌داند. قبل از انتشار گزارش اشتغال این احتمال 34 درصد بود.
  • آدریان دی، رئیس مدیریت دارایی موسسه Adrian Day گفت: «با این داده اشتغال و احتیاط معامله‌گران، بازار طلا وارد روندی خنثی خواهد شد. اما در بلندمدت طلا همچنان صعودی خواهد بود».
  • فرانک مک گی، معامله‌گر فلزات گران‌بها در Alliance Financial، گفت: «طلا در کوتاه مدت نزولی خواهد بود چراکه این بازار نمی‌تواند با فدرال رزرو مقابله کند».
با این وجود برخی از تحلیلگران همچنان نسبت به طلا خوش‌بین هستند و امید به حفظ حمایت‌ها دارند.
  • جیم وایکوف گفت: «بازار همچنان مومنتومی صعودی دارد که می‌تواند منجر به افزایش قیمت در هفته آینده شود».
منبع: Kitco
2 1 رای
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x