AUD

AUD؛ دلار استرالیا؛ آزی
واژه AUD نماد اختصاری دلار استرالیا است که دو حرف اول آن از اسم کشور استرالیا و حرف آخر آن از واژه دلار برداشت شده است.

توضیحات بیشتر درباره AUD
دلار استرالیا (AUD) واحد پول رسمی استرالیا است که در جزیره کریسمس، جزایر کوکوس (کیلینگ)، جزیره نورفولک و همچنین ایالت‌های مستقل اقیانوس آرام نیز استفاده می‌شود.

دلار استرالیا که در سال 1966 معرفی شد، در حال حاضر پنجمین ارز پرمعامله در جهان است و پس از دلار آمریکا، یورو، ین ژاپن و پوند انگلیس قرار دارد.

این ارز برای بازارهای فارکس بسیار مهم است و به طور معمول به عنوان ارز مورد استفاده برای معامله انتقالی (حملی) در برابر سایر ارزهای اصلی از قبیل ین استفاده می‌شود.

بانک مرکزی استرالیا (RBA) مرجع بانکداری مرکزی برای مدیریت و انتشار اسکناس‌های AUD را بر عهده دارد.

چه عواملی بر AUD تأثیر می گذارد؟
دلار استرالیا نسبت به سایر ارزها، در برابر عوامل کلان اقتصادی حساس‌تر است. به طور کلی، سیاست پولی بزرگترین محرک این ارز است، از جمله تفاوت نرخ بهره.

فراتر از استرالیا، قیمت کامودیتی‌هایی مانند فلزات گرانبها و غیره نیز برای دلار استرالیا مهم است و می تواند باعث نوساناتی در ارزش آن نسبت به سایر ارزها شود.

سنتیمنت ریسک جهانی و اطمینان اقتصادی نیز شاخص‌هایی هستند که با توجه به همبستگی آنها با AUD به دقت پیگیری می‌شوند و بر این ارز تاثیر می‌گذارند، دلیل این امر آن است که AUD به عنوان یک ارز کالایی دیده می‌شود و همچنین به عنوان یکی از پرکاربردترین شاخص‌های رشد اقتصادی و ریسک در بازارهای مالی جهانی استفاده می‌شود.

هر گونه سنتیمنت مثبت در بازار جهانی احتمالاً باعث صعود AUD می‌شود، و در شرایطی که بدبینی غالب باشد، AUD اغلب کاهش می‌یابد.

در مقیاس داخلی، رتبه‌بندی اعتباری دولتی نیز می‌تواند بر AUD تأثیر بگذارد. رتبه اعتباری استرالیا بر پروفایل ریسک بدهی این کشور تأثیر می‌گذارد و این روند مستقیماً بر هزینه‌ای که دولت باید برای بدهی خود بپردازد تأثیر می‌گذارد.

مطالب مرتبط با واژه
7 ساعت قبل
آخرین واژه‌ها
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی