بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان | معرفی 5 بروکر برتر

بهترین بروکرهای فارکس

اگر به تازگی با بازار فارکس آشنا شده‌اید و علاقه‌مند به شروع فعالیت در این تجارت هستید، ابتدا باید از بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان، شناخت کافی داشته باشید. حتی معامله‌گران خبره نیز، به یک فهرست از بهترین بروکرهای فارکس نیاز دارند تا از هزینه‌های غیرضروری یا اتلاف زمان برای بررسی انواع مختلف بروکرها، جلوگیری شود. علاوه بر این، یک شروع قوی با یک بروکر مناسب، مطمئناً به معامله‌گران کمک می‌کند تا تنها در عرض چند ماه پس از یادگیری شیوه معامله در بازار فارکس، سود بیشتری کسب کنند. با این وجود، بسیاری از معامله‌گران تازه‌کار، حتی بدون دانش قبلی و آموزش مناسب می‌توانند به معامله‌گران موفقی تبدیل شوند؛ زیرا آنها با بررسی دقیق و انتخاب یک بروکر مناسب، از منابع خود عاقلانه استفاده می‌کنند تا زمان و پول آنها به هدر نرود.

بروکر فارکس چیست؟

بروکر به معنای کارگزار است. در بازار فارکس یا هر بازار ارز دیجیتال دیگری نمی‌توان بدون کمک بروکرها فعالیت کرد. همه تریدرهای فعال در این حوزه یک بروکر را متناسب با خواسته‌ها و فعالیت‌های خود انتخاب می‌کنند. بروکرها در واقع واسطه‌های ایجاد بستر معاملات در این بازارها هستند. در ادامه به معرفی بهترین بروکرهای فارکس خواهیم پرداخت.

به طور کلی، بروکرهای فارکس شرایطی را برای یافتن خریدار و فروشنده‌، برای یک معامله ارزی فراهم می‌کنند. بخش عمده‌ای از معاملات فارکس، شامل مبادله یک ارز با ارز دیگر، در یک نرخ توافقی است و در نتیجه یک «نرخ مبادله» ایجاد می‌شود. این بروکرها همچنین خدمات مهم دیگری مانند تسهیل نقل و انتقالات از یک کشور به کشور دیگر و ارزیابی اعتبار معامله‌گر قبل از افتتاح یک موقعیت معاملاتی را انجام می‌دهند.

در ادامه این مقاله به نوشته سایت یوتوفارکس، نکات مهم برای یافتن بهترین بروکرهای فارکس، شرح داده شده است.

8  نکته برای یافتن بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

هنگام بررسی یک بروکر، عوامل متعددی از جمله رگوله، خدمات مشتریان، جزئیات حساب، جفت ارزهای ارائه شده و پلتفرم‌های معاملاتی آنها بررسی می‌شود، زیرا این عوامل معیارهای اصلی برای شناخت صحیح یک بروکر هستند.

شما ممکن است استراتژی‌های بسیار خوبی برای معامله در بازار فارکس طراحی کنید، اما بدون یک بروکر مناسب، استراتژی شما ممکن است به شکست منجر شود. از این رو معامله با یک بروکر از فهرست بروکر‌های برتر، ممکن است به شما کمک کند تا هنگام معامله، تکنیک‌های مورد نظر خود را اعمال کنید.

با این حال، قبل از انتخاب یک بروکر، ابتدا باید نیازهای معاملاتی خود را ارزیابی کنید. ابتدا باید تصمیم بگیرید که قصد دارید با چه حجم معاملاتی شروع به کار کنید. علاوه بر این، باید تصمیم بگیرید از بین معامله حرکات کوچک یا حرکات بزرگ قیمت، کدام یک برای شما مناسب‌تر است. پس از اینکه به پاسخ این سوالات رسیدید، می‌توانید از میان بروکرهای فهرست شده، مناسب‌ترین بروکر فارکس را انتخاب کنید. سپس فعالیت معاملاتی خود را با حجم سفارش کمی شروع کنید؛ زیرا ابتدا باید همه چیز را پیرامون بازار فارکس، یاد بگیرید. پس از آشنایی کامل با اصول بازار فارکس، می‌توانید حجم معاملاتی خود را افزایش دهید.

1- مقررات و رگوله بازار فارکس

مقررات بازار فارکس به سیاست‌ها، قوانین و اقداماتی اشاره دارد که بر معاملات فارکس نظارت دارد یا شامل انواع قراردادهای خرید و فروش توسط معامله‌گرانی است که با ارزهای خارجی معامله می‌کنند. معمولاً دو نوع مقررات وجود دارد که شامل مقررات دولتی و بخش خصوصی می‌شود. با این حال، بخش خصوصی نیز تحت نظارت نهادهای دولتی قرار دارد.

با این وجود، مقررات فارکس به تحکیم نظم و انضباط در بین مشتریان کمک کرده و همچنین تضمین می‌کند که هم سرمایه‌گذاران کوچک و هم موسسات مالی، از مقررات اساسی مانند شفافیت، انصاف و غیره پیروی می‌کنند که برای عملکرد سالم یک بازار امری ضروری است. به طور خلاصه، مقررات به عنوان یک سپر محافظ برای مشتریان در برابر فعالیت‌های متقلبانه یا معاملات ناعادلانه از طرف بروکرها عمل می‌کند. علاوه بر این، در نتیجه بسیاری از تحولات اخیر در معاملات مشتقه، مقررات فارکس تکامل یافته است. بنابراین، هنگام ارزیابی بروکرهای فارکس، همیشه مرجع نظارتی مناسب باید بررسی شود.
در اکثر کشورها، کمیسیون‌ها، آژانس‌ها و نهادهای مالی، بر بازار نظارت دارند. وظیفه این نهادها، حصول اطمینان از رعایت قوانین توسط تمام افراد است تا از مشتریان در برابر کلاهبرداری محافظت کنند.

2- انواع حساب‌های معاملاتی فارکس

چندین نوع مختلف از حساب‌های معاملاتی فارکس وجود دارد که برای معامله‌گران فارکس در دسترس است و هر کدام از این حساب‌ها، ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فردی دارند. هنگام ارزیابی بروکرهای فارکس، باید اطلاعات مختلفی را بررسی کنید. در ادامه موارد مهم مورد بررسی، فهرست شده است:

 • اهرم و مارجین
 •  کمیسیون و اسپرد
 • سپرده اولیه
 •  سهولت واریز و برداشت

همه این موارد باعث می‌شود که هیچ شرکتی با سوابق بد، در فهرست برترین بروکرهای فارکس قرار نگیرد.

 • حساب استاندارد فارکس

حساب استاندارد به شما امکان می‌دهد جفت ارزها را با قیمت‌های بازار بخرید و بفروشید و از هر تراکنش، کمیسیون دریافت می‌کند. بروکرهای استاندارد فارکس، معمولاً اسپردهای رقابتی‌تری نسبت به حساب‌های ECN یا STP ارائه می‌کنند، زیرا آنها مستقیماً با تامین‌کنندگان نقدینگی کار می‌کنند. علاوه بر این، اکثر معامله‌گران جدید فارکس، برای افتتاح اولین حساب معاملاتی خود، این نوع حساب را انتخاب می‌کنند.

 • حساب ECN

حساب شبکه ارتباطات الکترونیکی (ECN)، عموماً از طریق اتصال الکترونیکی به یک تامین‌کننده نقدینگی (معمولاً یک بانک)، دسترسی بیشتری به نقدینگی فراهم می‌کند. چنین حساب‌هایی از بازارسازهای کوچک استفاده نمی‌کنند و جفت ارزهای بسیار زیادی را برای معامله پیشنهاد می‌کنند. کارمزدها معمولاً به طور قابل توجهی کمتر از حساب‌های استاندارد است، زیرا بروکرهای ECN هزینه‌های ارائه نقدینگی را با دریافت کمیسیونی کمتر از 0.1 پیپ به ازای هر لات، به مشتریان خود منتقل می‌کنند. حساب ECN یکی از محبوب‌ترین حساب‌های معاملاتی فارکس برای معامله‌گران جدید است.

 • حساب STP

حساب پردازش مستقیم (STP)، در واقع یک بروکر ECN است که هیچگونه خدمات و سینگالی در مورد حرکات ارزها ارائه نمی‌دهد، بلکه صرفاً معاملات را با قیمت‌ها و کارمزدهای فعلی پردازش می‌کند. از آنجایی که این نوع حساب شامل تعامل انسانی نمی‌شود، اسپردها گاهی اوقات می‌توانند گسترده‌تر از حساب‌های استاندارد یا ECN باشند. بروکرهای STP معمولاً کمترین کمیسیون را در صنعت فارکس ارائه می‌دهند؛ گاهی اوقات به اندازه 1 دلار به ازای هر لات. حساب‌های فارکس STP، مناسب معامله‌گران و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای است که حجم زیادی از ارز را معامله می‌کنند و نیازی به مشاوره یا راهنمایی ندارند.

3- جفت ارز‌های در دسترس

بروکرهای فارکس معمولا جفت ارزهای اصلی و فرعی را ارائه می‌دهند. در حالی که تقریباً همه بروکرها جفت‌های اصلی را ارائه می‌دهند، برخی از بروکرها ممکن است برای ارائه جفت‌های فرعی محدودیت‌هایی داشته باشند. انتخاب جفت ارز مورد نظر، ارتباط زیادی با انتخاب بروکر فارکس ندارد. بنابراین اگر می‌خواهید مناسب‌ترین بروکر را پیدا کنید، توصیه می‌شود به جای جفت ارز، عوامل دیگری را بررسی کنید. برخی از بروکرها، جفت ارزهای بیشتری را در دسترس معامله‌گران قرار می‌دهند، اما اکثر بروکرها عمدتا فرصت‌های مشابهی را پیشنهاد می‌کنند. بنابراین، انتخاب جفت ارز به عهده معامله‌گر است.

ارزهای زیادی برای معامله در دسترس هستند، اما تنها برخی از آنها بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند. آنها ارزهای اصلی نام دارند. هنگام بررسی بروکرهای فارکس، مطمئن شوید که آنها جفت ارزهای مورد نظر شما را ارائه می‌کنند.

4- پلتفرم‌های معاملاتی

بازار فارکس، با مجموعه‌ای از ابزارها همراهی می‌شود که برای کارآمدی بیشتر و آسان‌تر شدن فرآیند معاملاتی استفاده می‌شوند. با این وجود، پلتفرم‌های معاملاتی فارکس برای سهولت فعالیت معامله‌گر طراحی شده‌اند و به شما این امکان را می‌دهند که همزمان چندین جفت ارز را تحت نظر داشته باشید و در عین حال شما را قادر می‌سازد تنها با چند کلیک اقدام به معامله کنید.

در حال حاضر دو پلتفرم اصلی در بازار فارکس پیشرو هستند؛ متاتریدر 4 (MT4) و متاتریدر 5 (MT5). اگرچه هر دوی آنها ویژگی‌های مشابهی دارند، اکثر معامله‌گران فارکس پلتفرم MT4 را ترجیح می‌دهند، در حالی که معامله‌گران کالا معمولا MT5 را انتخاب می‌کنند. این دو پلتفرم از دستگاه‌های مختلفی قابل دسترسی هستند.

این پلتفرم اساساً، درگاهی است که به شما امکان می‌دهد بازارهای فارکس را بررسی کرده و آنها را تحلیل کنید. برخی از بروکرهای فارکس، دارای پلتفرم‌های پیچیده‌ای هستند که استفاده از آنها دشوار است. توصیه می‌شود از پلتفرم‌هایی استفاده کنید که درک و کار کردن با آن آسان باشد.

همچنین در پلتفرم معاملاتی، عوامل دیگری نیز باید بررسی شود، مانند:

 • انواع ثبت سفارش
 • معاملات خودکار
 • استراتژی ساز
 • بک تست
 •  هشدارهای معاملاتی

نکته: زمانی که بتوانید به بروکر خود اعتماد کنید، زمان بیشتری برای کار روی استراتژی‌ها و تحلیل‌های خود در اختیار دارید. این فرصت باعث می‌شود به جای نگرانی، درآمد خود را افزایش دهید.

 • پلتفرم تحت وب

اکثر بروکرها، نرم افزار معاملاتی مبتنی بر وب را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این نوع پلتفرم را می‌توان به صورت یک برنامه مستقل نیز دانلود کرد. یکی از مزیت‌های داشتن یک پلتفرم مبتنی بر وب این است که کاربران نیازی به دانلود برنامه‌ها یا به‌روزرسانی‌های اضافی ندارند؛ زیرا این پلتفرم به جای هارد‌دیسک رایانه، بر روی مرورگر شما اجرا می‌شود. بدین معنی که شما همیشه به آخرین امکانات و ابزارها دسترسی خواهید داشت؛ فارغ از اینکه به کجا سفر می‌کنید و چه دستگاه‌هایی در دسترس دارید (دسکتاپ، لپ‌تاپ، تبلت یا تلفن همراه).

 • پلتفرم دسکتاپ

از دیگر گزینه ها، دانلود پلتفرم دسکتاپ است. مزیت اصلی استفاده از یک برنامه مستقل این است که کاربران هنگام معامله، نیازی به اجرای مرورگر خود ندارند، زیرا این پلتفرم بدون استفاده از مرورگر وب، اجرا می‌شود. علاوه بر این، برنامه‌های دسکتاپ در مقایسه با نسخه‌های مبتنی بر وب، سریع‌تر و آسان‌تر هستند، اما برخی از معامله‌گران نمی‌توانند زمان اضافی برای یادگیری نحوه استفاده از آنها صرف کنند.

 • پلتفرم معاملاتی موبایل

در بیشتر موارد، پلتفرم‌های معاملاتی موبایل، به شکل یک نسخه مبتنی بر وب از دسکتاپ یا به عنوان یک برنامه قابل دانلود و نصب در گوشی هوشمند، ارائه می‌شوند. با این حال، اگر اغلب در یک مکان ثابت نمی‌توانید معامله کنید، استفاده از یک برنامه بومی مستقل برای شما مناسب است؛ زیرا این نسخه‌ها امکانات مفیدی مانند ابزارهای نمودار و ایمیل داخلی را ارائه می‌دهند.

5- اسپرد و کمیسیون

اسپرد معاملاتی (Spread)، اساساً تفاوت بین قیمت پیشنهادی و قیمت درخواستی یک دارایی است. در معاملات فارکس، این دو قیمت با درصدی به نام اسپرد از هم جدا می‌شوند. به عنوان مثال، اگر یک جفت ارز دارای قیمت فعلی 1.3050/1.3060 باشد («قیمت پیشنهادی» و «قیمت درخواستی»)، در این صورت اسپرد این جفت ارز 10 پیپ است. با این حال، یک اسپرد ثابت، باعث استفاده کارآمد از سرمایه می‌شود و به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا با حجم معامله بزرگ‌تری معامله کنند.

از سوی دیگر، هنگام معامله در بازارهای مالی، بروکرهای فارکس برای خدمات خود هزینه دریافت می‌کنند. معامله در بازارهای مالی بین‌المللی همیشه مشمول کمیسیون (commission) است و بسیار مهم است که قبل از انجام هر معامله‌ای از هزینه‌های معاملاتی آگاهی داشته باشید.

کمیسیون می‌تواند به صورت یک نرخ ثابت یا درصدی از مبلغ معامله، دریافت شود (یعنی کارمزد ثابت به ازای هر لات). با این حال، نرخ کمیسیون ممکن است در هر بروکر متفاوت باشد و برخی از بروکرها، هر دو نوع کارمزد را دریافت می‌کنند.

یکی از اولین نکاتی که در انتخاب بروکر باید به آن توجه کرد این است که چگونه این بروکرها برای خدمات خود هزینه دریافت می‌کنند؛ نه تنها از نظر اسپرد و کمیسیون، بلکه از نظر مدیریت حساب، سرعت اجرا و غیره.

از آنجایی که هر بروکر فارکس کارمزد خود را به شکل متفاوتی محاسبه می‌کند، توجه به نحوه محاسبه اسپرد و کمیسیون بسیار مهم است. بروکرهای که کارمزد ثابت دریافت می‌کنند، معمولاً هزینه‌های معاملاتی را بر اساس میزان کل ارزی که در هر لات معامله می‌شود، محاسبه می‌کنند.

6- خدمات پشتیبانی مشتریان

برای هر کسب‌وکاری بسیار مهم است که خدمات پشتیبانی خوبی را برای مشتریان خود فراهم کنند و در مواقع ضروری راهنمایی‌های مناسبی به آنها ارائه کنند. با این حال، در بازار‌های مالی که ماهیت پرنوسانی دارند، این احتمال وجود دارد که در هر مقطع زمانی، اشتباهات زیادی رخ دهد. بنابراین، داشتن یک سیستم پشتیبانی خوب، برای معامله‌گران فارکس اهمیت بیشتری پیدا می‌کند؛ زیرا آنها برای معامله‌گری، به پلتفرم‌های معاملات آنلاین وابسته هستند.

هنگام تصمیم‌گیری در مورد انتخاب بروکر فارکس، همیشه باید توجه داشت که بروکر مورد نظر دارای یک سیستم پشتیبانی قابل اعتماد است که می‌تواند در 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته از آن استفاده کرد. این عامل مطمئناً برای معامله‌گرانی که در مناطق زمانی مختلفی مستقر هستند اهمیت زیادی دارد؛ زیرا آنها نباید برای رفع تردیدها یا حل هر گونه مشکلی، ساعات طولانی منتظر باشند.

باید در نظر داشت که یک معامله‌گر ممکن است با مشکلات و ابهامات مختلفی در حین فرآیند معامله‌گری روبرو شود. در چنین شرایطی، این معامله‌گران بیشتر از هر زمان دیگری به پشتیبانی نیاز دارند. بسیاری از بروکرهای فارکس هنگام ارائه خدمات خود عملکرد خوبی دارند، اما هنگام بروز مشکلات حضور پررنگی ندارند.

7- روش‌های واریز و برداشت در بروکر فارکس

معامله‌گران از طریق راه‌های مختلفی می‌توانند وجوه خود را نزد یک بروکر واریز و برداشت کنند.
چندین روش اساسی برای واریز یا برداشت پول از حساب معاملاتی وجود دارد از جمله چک، حواله‌های بانکی، انتقال الکترونیکی وجه (EFT)، کارت‌های نقدی، کارت‌های اعتباری و پی پال (PayPal). بروکرها همچنین ممکن است روش‌های واریز منحصر به فرد خود را برای جذب مشتریان بیشتر ارائه کنند. علاوه بر این روش‌های متعدد دیگری نیز وجود دارد که باید قبل از افتتاح حساب از آنها آگاه باشید، مانند سیستم‌های پرداخت دیجیتال از جمله Skrill، Neteller و غیره.

8- امکانات تحقیق و آموزش

صنعت فارکس به ویژه برای معامله‌گران جدید، ممکن است مبهم باشد؛ زیرا بروکرهای زیادی وجود دارند که ابزارهای معاملاتی مختلفی مانند شاخص‌ها، سهام، کالاها و غیره را ارائه می‌دهند. همچنین این روزها یافتن منابع آموزشی مناسب و معتبر برای معامله‌گران دشوارتر شده است؛ زیرا متأسفانه منابع زیادی وجود دارد که اطلاعات نادرست، وعده‌ها یا ایده‌های معاملاتی اشتباه می‌دهند. استفاده از شیوه‌های بد در این صنعت کاملا معمول است؛ زیرا فارکس محلی مناسب برای کلاهبرداری از معامله‌گران تازه‌کار است که تنها به دنبال کسب اطلاعات جدید هستند.

هنگام انتخاب یک بروکر مناسب، جدای از بررسی نحوه رفتار با مشتریان، تنوع دارایی‌ها و سهولت استفاده از پلت‌فرم معاملاتی آنها، نکته مهمی که باید بررسی شود این است که آیا این بروکر، خدمات آموزشی را برای کمک به معامله‌گران ارائه می‌دهند یا خیر. ممکن است برای معامله‌گران مبتدی، انتخاب میان گزینه‌های پیش‌رو بسیار سخت باشد، بنابراین بهتر است معامله‌گران علاوه بر ارزیابی خدمات مالی بروکرها، درباره مطالب آموزشی نیز که بروکرها ارائه می‌کنند، اطلاعات کسب کنند. به این ترتیب آگاهی و آموزش‌های لازم کسب شده و از وقوع کلاهبرداری جلوگیری می‌شود. از این رو، برای معامله‌گران مبتدی توصیه می‌شود از بروکرهایی استفاده کنند که خدمات آموزشی ارائه می‌کنند.

معرفی بهترین بروکرهای فارکس برای مبتدیان

هنگام ورود به بازار مالی، امنیت سرمایه شما در معرض ریسک قرار می‌گیرد. بنابراین، شما باید بروکری را پیدا کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید و از سیاست‌ها و قوانین تعیین شده برای حساب معاملاتی خود، شناخت کافی داشته باشید. اگر یک بروکر نتواند پاسخگوی نیازهای شما باشد، نباید با آنها معامله نکنید. بروکرهای فارکس زیادی وجود دارند که خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند، اما باید بتوانید تشخیص دهید که کدام یک از این بروکرها، بهترین و مناسب‌ترین خدمات و دسترسی به بازارها را برای شما فراهم می‌کنند.

اگر شما یک معامله‌گر مبتدی هستید یا می‌خواهید معامله در بازار فارکس را شروع کنید، باید به دنبال یک بروکر فارکس خوب باشید. در ادامه، یک فهرست از بهترین بروکرهای فارکس ارائه شده و در انتخاب این فهرست، عوامل متعددی در نظر گرفته شده است. فارکس، یک بازار رقابتی است و بررسی تمام بروکرهای موجود، کاری غیرممکن است. اگر ندانید کدام بروکر برای شما مناسب است، انتخاب بهترین بروکر فارکس، ممکن است برای شما دشوار باشد.

راهنمای انتخاب بهترین بروکر‌های فارکس برای مبتدیان

برای مبتدیانی که وارد دنیای ترید فارکس می‌شوند، اولین و مهمترین قدم انتخاب یک بروکر مناسب است. بروکر‌های رگوله و قابل‌اعتماد شروع مطمئنی برای معامله‌گران مبتدي محسوب می‌شوند و طیف وسیعی از ویژگی‌های ابتدايي را ارائه می‌دهند، مانند اكانت‌هاي دمو، اكانت‌هاي ميكرو، پلتفرم‌های معاملاتی کاربرپسند، منابع آموزشی و كپي‌تريدينگ.

معرفی 7 مورد از بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان

اکنون که فاکتورهای انتخاب بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان را بیان کردیم، می‌توانیم بهترین و محبوب ترین بروکرهای دنیا برای تریدرهای ایرانی را معرفی کنیم. بروکرهایی که در این مقاله معرفی می‌کنیم، معتبر هستند و می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد:

بروکر ارانته (Errante)

بروکر ارانته در سال 2018 میلادی فعالیت خود در حوزه بازارهای مالی را آغاز کرده و با دفتر مرکزی در کشور قبرس، در لیست بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان قراردارد. شعار این کارگزاری اجرای سریع معاملات، پشتیبانی قابل اطمینان و تعهد به شفافیت می‌باشد و معامله‌گران می‌توانند در این کارگزاری، به معامله در تمامی بازارهای تجارت جهانی بپردازند. بروکر ارانته دارای رگولاتوری FSA با شماره ثبت SD038  و CySec با شماره 20/383 (برای اروپا) می‌باشد. سیستم معاملاتی ارائه شده به معامله‌گران در این کارگزاریECN   است. هم‌چنین معامله‌گران این بروکر می‌توانند علاوه بر پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و 5  از پلتفرم cTrader نیز استفاده کنند.

مزایا

معایب

• ارائه اسپرد مناسب در حساب‌های معاملاتی.
• معاملات بدون کمیسیون.
• ارائه سیستم کپی تریدینگ.
• ارائه ابزارهای معاملاتی متنوع.
• امکان انجام معاملات کریپتو در 7 روز هفته
• ارائه پلتفرم‌ معاملاتی مخلتف از جمله C-Trader.
• ارائه لوریج تا 1000 در متاتریدر 4
• دارای پشتیبانی سریع.
• دارای رگولاتوری از نهادهای نظارت مالی.
• امکان واریز و برداشت وجه به صورت ارز دیجیتال، ریالی و ... .
• ارائه طرح وفاداری کش بک
• ارائه طرح های تشویقی و مسابقات دوره ای
• ارائه حساب اسلامی در تمامی حساب‌ها.
• پوشش تمامی مشتریان تحت بیمه تا سقف 1 میلیون یورو.
• ارائه وبینارهای هفتگی رایگان
• دارای سایت و پشتیبانی فارسی به صورت 24 ساعته.

• ارائه لوریج حداکثر 500 در متاتریدر 5 و cTrader.
• عدم ارائه حساب Cent.
• محدودیت در باز گذاشتن پوزیشن در حساب‌های اسلامی.

بروکر آلپاری (Alpari)

بروکر آلپاری را می‌توان جزو بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان دانست؛ زیرا این بروکر با شروع فعالیت خود در سال 1998 میلادی و با 26 سال فعالیت در حوزه بازارهای مالی، یکی از قدیمی‌ترین کارگزاری‌های حال حاضر به‌شمار رفته و نامی آشنا در میان معامله‌گران ایرانی دارد. بروکر آلپاری در سال 2013 میلادی موفق شد، جایزه بهترین بروکر اروپا از جشنواره  International Finance Magazine Awards را دریافت کند و همین جایزه توانست بر اعتبار این کارگزاری بیافزاید.

مزایا

معایب

 • ارائه حساب‌های معاملاتی متنوع.
 • حداقل واریزی 1 دلار برای حساب‌های نانو.
 • 26 سال سابقه ارائه خدمات در بازارهای مالی.
 • دارای سایت و پشتیبانی فارسی
 • واریز و برداشت وجه به صورت ارزدیجیتال،ریالی و ...
 • دارای مجوز از سوی «سازمان خدمات بین‌المللی» موهلی
 • دارای اپلیکیشن اختصاصی
 • اسپردهای بالا در بعضی از قراردادهای معاملاتی
 • عدم ارائه طرح تشویقی و بونوس برای مشتریان جدید
 • ورشکستگی بروکر در شعبه انگلستان

بروکر آمارکتس (AMarkets)

بروکر آمارکتس نیز در لیست بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان قرار دارد. آمارکتس در سال 2007 میلادی فعالیت خود را در حوزه بازارهای مالی آغاز کرد و در حال حاضر تحت رگولاتوری Cook Islands قرار دارد. این بروکر که جزو کارگزاری‌های مدرن محسوب می‌شود از سیستم‎‌های متمرکز (STP, ECN) استفاده می‌کند و سرمایه معامله‌گران در این بروکر تا سقف 20 هزار یورو تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

مزایا

معایب

 • دارای سایت و پشتیبانی فارسی 24 ساعته
 • محتوای آموزشی و تحلیل روزانه بازارهای مالی توسط تیم آموزشی این بروکر
 • دارای اپلیکیشن انحصاری
 • طرح های تشویقی و بونوس‌های متنوع
 • پلتفرم اختصاصی برای ابزارهای معاملاتی الگوریتمی
 • امکان واریز و برداشت وجه به صورت ریالی، ارز دیجیتال و ... .
 • عدم ارائه حساب معاملاتی Cent.
 • عدم ارائه VPS رایگان.
 • نداشتن رگولاتوری معتبر اروپایی.
 • سودآور نبودن اکسپرت‌های معاملاتی ارائه شده توسط بروکر.

بروکر ویندزور (Windsor)

بروکر ویندزور، یکی از قدیمی‌ترین کارگزاری‌هایی است که به معامله‌گران ایرانی خدمات ارائه می‌دهد. این بروکر در سال 1988 میلادی فعالیت خود را آغاز نمود و در حال حاضر جزو بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان محسوب می‌شود. هم‌چنین این بروکر به معامله‌گران در بیش از 80 کشور جهان، خدمات خود را ارائه می‌دهد. بروکر ویندزور به دلیل اخذ رگولاتورهای CySEC و IFSC از اعتبار مناسبی برخوردار است.

مزایا

معایب

 • سابقه فعالیت بالا (35 سال).
 • دارای سایت و پشتیبانی فارسی.
 • سرعت بالا در انجام معاملات.
 • امکان واریز و برداشت وجه به صورت ارز دیجیتال، ریالی و ... .
 • قابلیت تبدیل امتیازات کسب شده به دلار.
 • نداشتن کمیسیون در حساب پرایم.
 • دارای اپلیکیشن اختصاصی.
 • تنوع پایین در حساب‌های معاملاتی.
 • عدم ارائه حساب Cent.
 • عدم پشتیبانی از پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5

بروکر لایت فایننس (Lite Finance)

یکی دیگر از کارگزاری‌هایی که در لیست بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان قرار دارد؛ بروکر لایت فارکس بوده که در ایران با نام بروکر لایت فایننس به فعالیت مشغول است. این کارگزاری در سال 2005 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر به معامله‌گران بسیاری در سراسر جهان خدمات خود را ارائه می‌دهد. بروکر لایت فایننس سیستم معاملاتی ECN  را به معامله‌گران خود ارائه داده و هم‌چنین معامله‌گران این بروکر می‌توانند علاوه بر پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و 5  از پلتفرم C-Trader نیز استفاده کنند. کارگزاری لایت فایننس با اخذ رگولاتوری قبرس (CySEC) از اعتبار مناسبی برخوردار است.

مزایا

معایب

 • امکان افتتاح حساب Cent با حداقل واریز1 دلار.
 • ارائه سیستم کپی تریدینگ.
 • ارائه تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال به صورت روزانه.
 • ارائه پلتفرم‌ معاملاتی C-Trader.
 • برگزاری مسابقات معامله‌گری با امکان شرکت در مسابقه با حساب دمو.
 • دارای پشتیبانی سریع.
 • رابط کاربری مناسب در بخش کابین معاملاتی سایت.
 • امکان واریز و برداشت وجه به صورت ارز دیجیتال، ریالی و ... .
 • دارای سایت و پشتیبانی فارسی به صورت 24 ساعته.
 • هزینه کارمزد نسبتاً بالا نسبت به دیگر بروکرها.
 • عدم ارائه خدمات به بسیاری از کشورها.

بروکر فیبوگروپ (FiboGroup)

بروکر فیبوگروپ نیز به دلیل تأسیس در سال 1998 میلادی و سابقه فعالیت بالا جزو بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان است. این بروکر در اصل یک هلدینگ مالی است که طیف وسیعی از خدمات را در حوزه بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری به مشتریان خود از سراسر جهان ارائه می‌دهد. بروکر فیبوگروپ موفق به دریافت جایزه‌های متعددی شده است که جایزه نمایشگاه بین المللی سرمایه‌گذاری و مالی چین و جایزه بهترین کارگزار ECN در EXPO فارکس سال 2014 بخشی از جوایز دریافت شده توسط فیبوگروپ است. این بروکر توسط نهاد نظارتی CySEC و FSC رگوله شده است اما این رگولاتوری شامل معامله‌گران اروپایی بوده و معامله‌گران ایرانی تحت نظارت این رگولاتوری قرار نمی‌گیرند.

مزایا

معایب

 • دارای سابقه فعالیت بالا (26 سال).
 • دارای حساب‌های معاملاتی متنوع.
 • امکان افتتاح حساب Cent با حداقل واریز 1 دلار.
 • امکان واریز و برداشت وجه به صورت ریالی.
 • ارائه اخبار و تحلیل بازارهای مالی به صورت روزانه.
 • ارائه پلتفرم‌های معاملاتی متاتریدر 4 و 5 و پلتفرم C-Trader.
 • دارای سایت و پشتیبانی فارسی
 • پاسخگویی با تأخیر پشتیبانی.
 • پرداخت‌ها با تأخیر انجام می‌شوند.
 • حداکثر لوریج ارائه شده 1:400.

یوتوبروکرز؛ پلتفرمی برای مقایسه بروکرها با یکدیگر و یافتن بهترین بروکرهای فارکس

ابزار مقایسه یوتوبروکرز، بهترین روش برای مقایسه بروکرها است که می‌کوشد راه را برای معامله‌گران ایرانی فارکس ساده کند. برای مقایسه بروکرها روی لینک زیر کلیک کنید:

سخن پایانی

معیارهای ذکر شده در این مقاله، اولویت‌های اصلی برای انتخاب بروکر فارکس هستند. همانطور که ذکر شد، موفقیت در معاملات فارکس، به بروکر مناسب بستگی دارد. با این حال، به عنوان یک معامله‌گر، لازم نیست با روش‌های آزمون و خطا به دنبال یک بروکر مناسب باشید. با تحقیق و آزمایش، تمام بروکرهای برتر فارکس در مقاله بالا مطرح شده است. شما می‌توانید هر یک از آن‌ها را انتخاب و شروع به معامله کنید.

با این حال، بروکرها ممکن است از نظر پلتفرم‌ها، هزینه‌های تراکنش و سایر ویژگی‌ها متفاوت باشند. بنابراین، باید تمام جزئیاتی که در مقاله ذکر شده را بررسی کنید. از آنجایی که در حال سرمایه‌گذاری با پول واقعی هستید، ابتدا جزئیات حساب را بررسی و آن را با سایر بروکرهای فارکس که قبلا ذکر شده، مقایسه کنید.

در مرحله بعد، پلتفرم‌ها را نیز بررسی کنید؛ زیرا در حین معامله عامل تاثیرگذاری خواهد بود. قبل از ورود به هر بروکری، تمام اطلاعات ممکن درباره پلتفرم‌ها را مطالعه کنید.

نهایتا باید مشخص کنید که چه مبلغی می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید، چقدر کارمزد حاضرید بپردازید و اهدافتان به عنوان یک معامله‌گر چیست. سپس برای شروع معامله، یک حساب باز کنید. اگر یک معامله‌گر مبتدی هستید، توصیه شود که ابتدا فعالیت خود را در یک حساب دمو (آزمایشی) شروع کنید.

افرادی که به دنبال یافتن بروکرهای برتر فارکس هستند، باید نکاتی که در این مقاله ذکر شده را در نظر بگیرند. با این وجود، انتخاب بروکرهای نامعتبر فارکس می‌تواند از نظر مالی فاجعه‌بار باشد، بنابراین قبل از شروع هر فعالیتی، برای تحقیق و بررسی زمان بگذارید و مناسب‌ترین بروکرهای فارکس را انتخاب کنید.

سوالات متداول

بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان در سال 2024 کدام بروکر است؟

ما برای انتخاب بهترین بروکر فارکس 8 فاکتور اصلی ذکر کردیم با توجه به این فاکتورها می‌توانید بروکری که مناسب است را انتخاب نمایید.

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین بروکر فارکس برای مبتدیان می‌رسد، کارشناسان چندین فاکتور مهم را همیشه در نظر می‌گیرند. این فاکتور‌ها تضمین می‌کند که مبتدیان، یک تجربه معامله‌گری روان و کاربرپسند داشته باشند. در این مقاله 8 نکته برای یافتن بهترین بروکرهای فارکس ارائه داده‌ایم.

بهترین بروکر‌های فارکس نقش حیاتی را در توانمندسازی افراد برای حضور در بازار فارکس دارند. بدون بروکر‌ها، دسترسی به بازار جهانی فارکس و انجام معاملات عملا غیر ممکن خواهد بود. بهترین بروکر‌های فارکس درواقع به عنوان واسطه عمل می‌کنند و معامله‌گران را به بازار متصل می‌کنند و ابزارها و بسترهای لازم برای ترید را در اختیار آنها قرار می‌دهند. بروکر‌ها همچنین خدمات ضروری مانند اجرای سفارش، مدیریت حساب و پشتیبانی فنی و آموزشی مشتری را ارائه می دهند. به طور خلاصه، بروکرهای فارکس دروازه ورود به بازار فارکس برای مبتدیان و معامله گران با تجربه هستند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

13 دیدگاه در “بهترین بروکرهای فارکس برای ایرانیان | معرفی 5 بروکر برتر
 1. رستمی گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  کدام بروکرهای فارکس پشتیبانی بهتری برای ایرانیان دارند؟

  1. ادمین یوتوفارکس گفت:

   سلام. اخیرا اکثر بروکرها پشتیبانی خود را ارتقا داده اند و بهتر است افراد مبتنی بر نیازشان بروکر خود را انتخاب کنند. شما میتوانید با مراجعه به سایت دیگر ما به آدرس https://utobrokers.com/ لیست مقایسه بروکرها را مطالعه و اطلاعات بیشتری درباره بروکرها کسب کنید.

 2. ایلیا گفت:

  شما خودتون با چه بروکرهایی کار می‌کنید؟

  1. ادمین یوتوفارکس گفت:

   سلام. ما با بروکرهای متعددی همکاری داریم برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت دیگر ما به آدرس https://utobrokers.com/ مراجعه و یا از طریق ارتباط با پشتیبانی تلگرام به آدرس https://t.me/UtoFXService سوالات خود را مطرح نمایید.

 3. حسن گفت:

  بسیار خوب برای آموزش باید چکار کرد

  1. نرگس محمدیان گفت:

   از دوره های رایگان ما شروع کنید

 4. ایمان گفت:

  واقعا متاسفم برای این مقالتون
  پول دادن تبلیغ کنید
  همه دیگه فهمیدن الپاری دزده
  اصلا برید امتیاز الپاری و ا مارکت و ویندزور رو ببینید
  بدتر از اینا وجود نداره
  ولی لایت فارکس واقعا خوبه

  1. ایرج گفت:

   برای افرادی که بیشتر در حوزه طلا ترید می‌کنند شما چه بروکری پیشنهاد می‌کنید؟

   1. ادمین یوتوفارکس گفت:

    سلام. به طور کلی بروکری که اسپرد و کمیسیون کمتری داشته باشد. شما میتوانید با مراجعه به وبسایت دیگر ما به آدرس https://utobrokers.com/ لیست مقایسه بروکرها را مطالعه کنید و انتخاب اگاهانه تری برای بروکر خود داشته باشید.

 5. اشکان گفت:

  پس بروکر orbex چرا تو این لیست نیست یکی از بهترین‌ها

 6. Ali گفت:

  ۸ بروکر را اعلام نمودید. با عنایت به تحریم ایران. آیا این بروکرها مشمول تحریم نیستند؟ پول واریزی برای برداشت ضبط نمی شود؟. پول خیلی از ایرانیان مسدود شده.

  1. نرگس محمدیان گفت:

   نه مشکلی نداره

 7. محمد رضا گفت:

  بهترین بروکری ک در حال حاضر به ایرانیا پشتیبانی میده بروکر اوربکس هست که بهترین بروکر خاورمیانه و نهمین بروکر دنیا هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟