ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

داده‌های مختلط بازار کار آمریکا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

داده‌های مختلط بازار کار آمریکا

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

یک گزارش مختلط از بازار کار آمریکا منجر شد شرایط نوسانات کم در بازار فارکس باقی بماند. در حالی که اجماع پیش‌بینی می‌کند که دلار در طول سال کاهش می‌یابد، ما هنوز شاهد کاهش تورم و فعالیت‌ها (به‌ویژه در داده‌های بازار کار آمریکا) نیستیم که این روند را تقویت کند. داده‌های مهم این هفته، داده‌های CPI روز پنجشنبه و حراج اوراق خواهند بود.

دلار آمریکا: شاخص CPI و بازار اوراق در کانون توجهات

داده‌های مختلط بازار کار آمریکا در روز جمعه برای آرامش در بازار اوراق آمریکا کافی بود. به یاد بیاورید که فروش شدید در اوراق بلند مدت آمریکا شرایط خوش خیم بازار را در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته بر هم زد. نرخ اشتغال پایین‌تر در ماه ژوئیه منجر به کاهش 15 نقطه پایه‌ای بازده اوراق 10 ساله خزانه داری در روز جمعه شد و باعث شد سرمایه گذاران به سمت ارزهای پربازده مانند پزو مکزیک حرکت کنند.

تخفیف پرارپ

با نگاهی به آینده در این هفته، شاهد دو اتفاق مهم در ایالات متحده خواهیم بود. رویداد اصلی انتشار روز پنجشنبه ارقام CPI ماه ژوئیه خواهد بود. علیرغم این که اثرات پایه می‌توانند منجر شوند نرخ‌های سالانه افزایش یابد، ارزیابی ماهانه باید یک نتیجه خوش‌خیم 0.2 درصدی دیگر را در سطح هسته ارائه کند و شواهد دیگری از تورم کاهنده را برای فدرال رزرو ارائه دهد. مشکل برای بازار فارکس این است که این تورم کاهنده برای افت دلار کافی نیست. در عوض ما همچنین باید نشانه‌هایی از نرم شدن فعالیت‌ها را ببینیم – به ویژه در بازار کار. اگر آمار مدعیان بیکاری در روز پنجشنبه افزایش نیابد یا احساسات مصرف کننده در روز جمعه به شدت کاهش نیابد، هنوز هم نشانه‌های واقعی کمی از فعالیت‌های ضعیف‌تر وجود خواهد داشت.

دومین نکته مهم هفته، حراج سه ماهه اوراق خزانه داری ایالات متحده است که در آن 103 میلیارد دلار اوراق خزانه سه، ده و سی ساله ایالات متحده از سه شنبه تا پنجشنبه به حراج گذاشته می شوند. بسیار نادر است که حراج بد اوراق خزانه داری را داشته باشیم. . اما ریسک این است که معامله‌گران امتیازاتی را برای قیمت اوراق قرضه پیش از حراج ایجاد کنند که منجر می‌شود بازده اوراق قوی و محیط سرمایه‌گذاری را مختلط نگه دارند.

ایکس چیف

از نظر ظاهری، بعید به نظر می‌رسد که این هفته شاهد افتی در دلار باشیم که دیگر ارزها در سراسر جهان بتوانند رالی داشته باشند. علاوه بر این، رویدادهای دریای سیاه و تاثیر آن برای قیمت مواد غذایی و انرژی، می‌توانند سرمایه‌گذاران را در مورد استقبال از روند تورم کاهنده نگران نگه دارند. برای امروز، ما شک داریم که سخنرانی اعضای فدرال رزرو تأثیر معناداری بر دلار داشته باشند و شاخص دلار می‌تواند در محدوده 101.80-102.80 معامله شود.

یورو: میانگین متحرک 100 روزه جفت ارز EURUSD را حفظ کرده است

ضعف در داده‌های اشتغال آمریکا، به یورو فضایی برای تنفس داد. به نظر می‌رسد این جفت ارز در محدوده میانگین متحرک 100 روزه که حوالی 1.0920 قرار دارد، حمایت شده است. تا زمانی که این میانگین متحرک حفظ شود، برخی از معامله‌گران دنبال کننده روند می‌‌توانند دیدگاه صعودی خود را حفظ کنند.

همانطور که در بالا اشاره شد، به نظر می‌رسد شاهد هفته مختلطی در بازار فارکس باشیم. این مسئله می‌توانند منجر شود جفت ارز EURUSD در محدوده 1.10 نوسان داشته باشد. در ناحیه یورو داده‌های سطح دوم و نظرسنجی انتظارات مصرف‌کننده بانک مرکزی اروپا (سه‌شنبه) را خواهیم داشت. با این حال، بعید به نظر می‌رسد که این داده‌ها، قیمت گذاری‌ها برای یک افزایش نهایی نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا تا پایان سال را تغییر دهند. در حال حاضر بازار 18 نقطه پایه افزایش نرخ بهره را تا ماه دسامبر قیمت گذاری می‌کند.

پوند از زمان جلسه بانک مرکزی انگلیس نوسان چندانی نداشته است

از زمانی که بانک مرکزی انگلیس پنج شنبه گذشته نرخ بهره را 0.25% افزایش داد، شاخص وزنی تجاری پوند اندکی ضعیف‌تر شده است. قیمت گذاری نرخ‌های بهره بازار اندکی پایین‌تر است، اما سرمایه‌گذاران از دو افزایش 0.25 درصدی دیگر تا اوایل سال آینده چشم‌پوشی نکرده‌اند. در حال حاضر ما به دنبال یک افزایش دیگر نرخ بهره برای رسیدن به محدوده 5.5% هستیم که احتمالا در ماه سپتامبر رخ می‌دهد و سپس بانک مرکزی برای توقف رسمی افزایش نرخ بهره آماده می‌شود. تمام این مسائل به معامله پوند در یک محدوده رنج در چند ماه آینده اشاره می‌کنند.

در تقویم اقتصادی این هفته پیل، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس، امروز سخنرانی خواهد داشت و سپس تا انتشار تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم در روز جمعه خبری از انگلیس نخواهد بود. برای جفت ارز GBPUSD انتظار می‌رود محدوده 1.2590-1.2620 محدوده حمایتی مهمی باشد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی