ارانته

حراج اوراق خزانه داری آمریکا در کانون توجهات

زمان مطالعه: 4 دقیقه

حراج اوراق خزانه داری آمریکا در کانون توجهات

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

محرک‌های کوتاه مدت سنتیمنت بازار پیش از انتشار شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا در روز پنج‌شنبه انباشته شده‌اند. برخی شفاف‌سازی‌های دولت ایتالیا در مورد مالیات بر سود غیر منتظره (windfall tax) بانک‌ها با نشانه‌های خوشایندی از حراج اوراق سه ساله خزانه داری دیروز همراه شد تا به سنتیمنت و خنثی کردن اخبار تورم منفی از چین کمک کند. امروز تمام نگاه‌ها به حراج اوراق خزانه داری 10 ساله آمریکا است.

دلار: حراج اوراق خزانه داری آمریکا در کانون توجهات

اخبار مربوط به اقتصاد چین در بحبوحه عدم انتشار داده‌های محرک از ایالات متحده، قبل از گزارش تورم ژوئیه فردا در کانون توجه قرار دارند. سقوط صادرات چین که دیروز گزارش شد و به‌دنبال آن سقوط گسترده‌ای در تورم به قلمروی منفی را شاهد بودیم که البته هر چند این مسئله پیش‌بینی می‌شد: CPI ژوئن 0.3% کاهش یافت (که اجماع %0.4- بود)، PPI به طور قابل‌توجهی کاهش یافت(از %5.4- در ماه ژوئن به %4.4-). این اولین بار از زمان اوج همه گیری ویروس کرونا است که هم CPI و هم PPI در محدوده انقباض قرار می‌گیرند.

شواهدی از کاهش تورم ترکیبی قیمت مصرف کننده و تولیدکننده بدون شک ایده کاهش شدید رشد اقتصادی در چین را تایید می‌کند اما به نظر می‌رسد بخش بزرگی از قیمت گذاری مجدد رشد چین قبلا در بازار قیمت گذاری شده و ما در واقع شاهد سرریز کمی در روز جاری بودیم.

لست پراپ

دلار در آغاز هفته با تقاضای خوبی مواجه شده بود اما شیوع محرک‌های موقت در حالی که قیمت‌گذاری مربوط به فدرال رزرو پیش از انتشار داده‌های کلیدی متوقف شده است، همچنان برای جلوگیری از حرکت پایدار از محدوده‌های رنح اخیر ادامه دارد.

چیزی که ممکن است به کاهش قیمت دلار در روز گذشته کمک کرده باشد، نتیجه حراج اوراق خزانه داری آمریکا طی سه سال اخیر بود که منجر به بازده اندکی کمتر از معاملات قبل از حراج شد و با توجه به نگرانی‌های اخیر در مورد کاهش تقاضا برای اوراق خزانه داری آمریکا، نشانه‌ای خوشایند بود. حراج 38 میلیارد دلاری امروز اوراق خزانه داری آمریکا، 10 ساله و 23 میلیارد دلاری  30 سا لهاوراق خزانه داری آمریکا فردا، که هر دو 2 تا 3 میلیارد دلار بزرگتر از عرضه قبلی هستند، کاملاً زیرنظر خواهند بود.

با توجه به این که امروز داده اقتصادی مهمی آمریکا منتشر نمی‌شود و خبری از سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا نیست، حراج اوراق خزانه داری آمریکا برای 10 سال احتمالا مهم‌ترین رویداد امروز خواهد بود. اگر نشانه‌های خوشایند بیشتری از فروش اوراق خزانه‌داری امروز ببینیم، دلار می‌تواند به پس دادن رشد اخیر خود پیش از انتشار داده‌های کلیدی CPI فردا ادامه دهد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

یورو: بانک‌‌های ایتالیایی نفس راحتی کشیدند

نظرسنجی انتظارات مصرف کننده بانک مرکزی اروپا کاهش دیگری را در انتظارات تورمی نشان داد، به طوری که انتظارات تورمی برای سه سال آینده از 2.5% به 2.3% کاهش یافت و انتظارات برای یک سال آینده از 3.9% به 3.4% در ژوئن افت کرد. این یک نشانه خوشایند برای بانک مرکزی اروپا است که چرخه افزایش نرخ بهره آن تأثیر خود را گذاشته است، با این حال: 1) انتظارات تورمی بلندمدت بالاتر از هدف 2.0% باقی مانده است، و 2) معیارهای انتظارات تورمی بلندمدت مبتنی بر بازار اخیراً جهش کرده‌اند.

امروز داده مهمی برای ناحیه یورو منتشر نخواهد شد اما یورو دیروز زمانی که دولت ایتالیا مالیات بر سود غیر منتظره (windfall tax) بر بانک‌ها را اعلام کرد، فشارهایی را احساس کرد که به سنتیمنت بازار سهام اروپا ضربه زد. بخشی از ضربه اولیه دیروز به سهام بانک‌ها به دلیل عدم شفافیت در جزئیات مالیات جدید بود: امروز صبح تأیید شد که مالیات از 0.1% دارایی هر بانک تجاوز نمی‌کند که خبری مثبت تلقی شده است. این خبر توسط بانک‌های ایتالیایی منتشر شد و به یورو کمک کرد تا حدی جایگاه خود را بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید: تحلیل فاندامنتال فارکس

این تصمیم دولت ایتالیا در پی درخواست‌های بی پاسخ بانک‌های تجاری برای افزایش نرخ سپرده‌گذاری اتخاذ شد. این مسئله به دنبال اقدام مشابه اسپانیا در سال گذشته و بحث در سایر اقتصادهای بزرگ اروپایی صورت گرفت. اگر تصمیم دولت ایتالیا به بحث مالیات بر سود غیر منتظره بانکی در سایر کشورها دامن بزند و/یا اینکه بانک‌ها با افزایش نرخ سپرده‌گذاری از مواجهه با مالیات‌های جدید جلوگیری کنند، موضوع جالب خواهد شد که باید آن را زیرنظر گرفت. این پیامدها از منظر انتقال سیاست پولی  برای یورو غیر قابل چشم پوشی است.

بازگشت به محدوده 1.10 امروز امکان پذیر است چرا که شرایط ریسک جهانی بهبود می‌یابد و به نظر می‌رسد سهام بانک‌ها می‌توانند نفس راحتی بکشند.

پوند: انتظارات برای نرخ بهره بانک مرکزی به طور غیر معمولی ثابت هستند

امروز و فردا برای انگلیس نیز داده مهمی منتشر نخواهد شد و تنها در روز جمعه تولید ناخالص داخلی و تولیدات صنعتی را خواهیم داشت. فقدان رویدادهای داخلی در بریتانیا به دوره غیرمعمول انتظارات نرخ بهره بسیار باثبات بانک مرکزی انگلیس کمک کرده است: به نظر می‌رسد که بازارها در حال حاضر نسبت به چشم انداز اوج نرخ بهره در حدود 5.70-5.75% متکی هستند.

جفت ارز EURGBP با فشار نزولی مواجه شده است که احتمالا به دلیل اعلامیه دولت ایتالیا در مورد بانک‌ها و تاثیر آن بر یورو بوده است. هر چند انتظار نمی‌رود شاهد شکست محدوده اخیر 0.8600 باشیم.

دلار استرالیا: فضایی برای بازگشت

ما تمایلی به همسو شدن با این دیدگاه نداریم که کار بانک مرکزی استرالیا با سیاست‌های پولی انقباضی تمام شده است و فکر می‌کنیم که بازار ریسک‌های یک افزایش دیگر نرخ بهره که سناریو پایه ما است را دست کم می‌گیرد. این افزایش باید به دلیل یک شگفتی در داده‌های تورم ماهانه، احتمالاً در ماه سپتامبر باشد.

این امر باید راه را برای بهبود دلار استرالیا هموار کند، دلاری که در حال حاضر در کوتاه‌مدت و میان‌مدت کمتر از ارزش‌ خود ارزش‌گذاری شده و پیامدهای منفی عقب نشینی نرخ رشد چین و بی‌ثباتی اخیر در سنتیمنت جهانی را جذب کرده است. ما فضای قابل توجهی را برای بهبود AUDUSD قبل از پایان سال، مطابق با پیش‌بینی ما ما برای کاهش دلار آمریکا، می‌بینیم و بازگشت به اوج 0.69 ماه ژوئیه در سه ماهه چهارم را هدف قرار می‌دهیم.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی