ارانته

آیا تورم کاهنده آمریکا برای افت دلار کافی است؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

آیا تورم کاهنده آمریکا برای افت دلار کافی است؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

امروز شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا برای ماه ژوئیه منتشر خواهد شد. انتظارات مبنی بر انتشار 0.2 درصدی در ارزیابی ماهانه برای شاخص اصلی و هسته است که می‌تواند نشانه‌هایی به بانک مرکزی آمریکا نشان دهد که تورم کاهنده آمریکا تحت کنترل است. اما داده‌های قوی فعالیت ایالات متحده و محیط ضعیف خارج از کشور این سوال را مطرح می‌کند که آیا تورم کاهنده آمریکا باعث کاهش ارزش دلار می‌شود یا خیر.

دلار در تکاپوی روایت تورم کاهنده آمریکا

هفته آرامی را برای بازارهای مالی جهانی پشت سر گذاشته‌ایم. بنظر می‌رسد نگرانی‌ها در مورد تقاضا برای اوراق خزانه داری آمریکا کاهش یافته و حراج اوراق 3 ساله و 10 ساله خوب پیش‌ رفتند. در واقع، حراج اوراق 10 ساله 38 میلیارد دلاری دیشب با بازده 3.99 درصدی انجام شد – یعنی سرمایه گذاران آماده بودند تا بازده ده ساله زیر 4٪ را برای تامین کسری بودجه دولت آمریکا بپذیرند.

حراج اوراق 30 ساله 23 میلیارد دلاری امروز می‌تواند کمی پیچیده‌تر باشد. با این حال، حراج‌های موفق و نوسانات پایین‌تر نرخ بهره باعث بازگشت به معاملات حملی در بازار فارکس شده است. جفت ارز MXNJPY از شروع هفته 1.7% افزایش یافته است. این در حالی است که تورم کاهنده آمریکا همچنان پابرجاست.

اینکه آیا این شرایط خوش خیم ادامه پیدا می‌کند یا خیر، با انتشار امروز CPI ژوئیه ایالات متحده مشخص خواهد شد. به یاد داشته باشید که انتشار ضعیف CPI در اواخر سال گذشته، رالی 18 ماهه دلار را متوقف کرد. انتظارات مبنی بر این هستند که انتشار 0.2% داده‌های ماهانه برای داده اصلی و هسته امروز – مطابق با نزدیک‌تر شدن روند تورم کاهنده آمریکا به هدف 2 درصدی فدرال رزرو است. معمولاً چنین نتیجه‌ای برای دلار منفی خواهد بود – با این سوال که آیا فدرال رزرو نیاز به نگه داشتن نرخ بهره در این سطوح محدود کننده 5% برای مدت طولانی دارد یا خیر.

با این حال، داده‌های فعالیت ایالات متحده – به ویژه داده‌های بازار کار و مصرف – قوی‌تر از حد انتظار بوده‌اند و احتمالاً فدرال رزرو را برای مدت طولانی‌تری در حالت هشدار نگه می‌دارد. حرکات بازار فارکس پس از انتشار ضعیف اخیر شاخص تغییرات هزینه هر واحد نیروی کار در سه ماهه دوم سال 2023 اشاره کرد که تورم کاهنده آمریکا ممکن است برای پایین آوردن پایدار دلار کافی نباشد.

برای اینکه این اتفاق بیفتد، به نظر می‌رسد که باید هم داده‌های فعالیت ضعیف‌تر در ایالات متحده (امروز مراقب آمار مدعیان بیکاری باشید) را داشته باشیم و هم محیط سرمایه‌گذاری در خارج از کشور بسیار جذاب‌تر از آنچه در حال حاضر در چین یا اروپا ارائه می‌شود، ببینیم. انتظار داریم شاخص DXY در محدوده 101.80 – 102.80 نوسان کند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

دلار؛ تورم کاهنده در آمریکا |‌ چارت

Dollar swelling

در این باره بیشتر بخوانید: حراج اوراق خزانه‌داری آمریکا در کانون توجهات

امروز همچنین جلسه بانک مرکزی مکزیک را زیرنظر داشته باشید. پس از کاهش نرخ بهره بیشتر از انتظارات توسط بانک مرکزی برزیل و شیلی، این جلسه می‌تواند اهمیت داشته باشد. انتظار می‌رود در این جلسه نرخ بهره تغییر نکند اما سرمایه‌گذاران به دنبال هر گونه نشانه‌‌ای برای کاهش نرخ بهره در اواخر امسال هستند. نوامبر به عنوان یک ماه محبوب برای اولین کاهش نرخ بهره در نظر گرفته می‌شود، اما قیمت گذاری بازار برای چرخه سیاست‌های انبساطی بانک مرکزی مکزیک در حال حاضر نسبتا تهاجمی و کاهش 3 درصدی نرخ بهره را نشان می‌دهد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

یورو: تورم چسبنده ناحیه یورو

ما این احتمال را در نظر گرفته‌ایم که بازار نباید اینقدر سریع احتمال افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره را در جلسه ماه سپتامبر بانک مرکزی اروپا نادیده بگیرد. بازارها تنها احتمال 35 درصدی را برای این مسئله در نظر گرفته‌اند. نظرسنجی ING از مصرف کنندگان در هشت کشور اروپایی تأیید می‌کند که تورم همچنان بسیار چسبنده است. بیشتر پاسخ دهندگان انتظار دارند تورم برای سه سال یا فراتر از آن، بالا بماند.

روند حرکتی جفت ارز EURUSD امروز با انتشار شاخص CPI آمریکا مشخص خواهد شد. محدوده کوتاه مدت بین محدوده 1.0925 و 1.1040 مشخص شده است. پیش‌بینی ما این است که انتشار CPI امروز طبق انتظارات، ممکن است برای ایجاد شکست پایدار در منطقه 1.1040 کافی نباشد.

پوند: بدبینی بازار مسکن

اوایل امروز، نظرسنجی قیمت مسکن RICS در بریتانیا متشر شد که بیشترین بدبینی را نسبت به قیمت مسکن در بریتانیا از اوایل سال 2009 نشان می‌داد. جالب است که ببینیم آیا این موضوع در اطمینان مصرف کنندگان و هزینه‌کردهای بریتانیا تاثیر خواهد گذاشت یا خیر. ما همچنین انتظار داریم که این مسئله قیمت‌گذاری چرخه انقباضی بانک مرکزی انگلیس که افزایش 0.50 درصدی برای آن پیش‌بینی می‌شود، را تحت فشار قرار دهد. هفته آینده گزارشات درآمدزایی شرکت‌های انگلیس و شاخص قیمت مصرف کننده این کشور، کاتالیزور مهمی برای این مسئله خواهند بود.

اروپای مرکزی و شرقی: پیغام داویش دیگر از بانک مرکزی چک

تقویم امروز شامل انتشار تورم ماه ژوئیه در جمهوری چک است. پیش‌بینی می‌کنیم که تورم از 9.7% به 8.7% در ارزیابی سالانه در شاخص اصلی کاهش یابد. بازار انتظار انتشار 8.8% و پیش بینی جدید بانک مرکزی چک برای تورم سالانه 8.9% است. تورم منتشر شده قبلی در لهستان و مجارستان تأیید کرد که قیمت مواد غذایی در ماه ژوئیه 1.2 درصد و 1.4 درصد کاهش یافته است که نشان دهنده کاهش قیمت در جمهوری چک نیز است. در همین حال، به‌ویژه تورم هسته در ماه‌های اخیر شگفتی نزولی داشته است. به طور کلی، ما فکر می‌کنیم که احتمال شگفتی‌های هاوکیش زیاد نیست و امروز شاهد پتانسیل شگفتی‌های منفی بیشتر در جمهوری چک هستیم.

در بازار فارکس جفت ارز EURCZK از جلسه هفته گذشته بانک مرکزی چک، زمانی که این بانک به سیاست مداخله پایان داد، به طرز شگفت انگیزی پایدار بوده است. داده‌های موجود در ترازنامه بانک مرکزی تنها هفته گذشته را به ما نشان می‌دهد. با این حال، این اعداد همانطور که انتظار می‌رفت، صفر بودن فعالیت‌های مداخله بانک را نشان می‌دهند. بنابراین، ما فکر می‌کنیم که اعداد تورم امروز ممکن است راه را برای بازار برای تست بالاتر EURCZK بالای 24.30 باز کند و تأیید کند که بانک مرکزی با یک کرون ضعیف‌تر مشکلی ندارد.

در سایر نقاط منطقه، ما کنجکاو هستیم که ببینیم جهش دیروز قیمت گاز تا حدود 40% چه تأثیری خواهد داشت. در حال حاضر ارزهای اروپای مرکزی و شرقی واکنش چندانی را نشان ندادند، اما در هر صورت، این خبر خوبی برای منطقه نیست. روند تورم کاهنده آمریکا نیز امروز وارد عمل خواهد شد، در حالی که EURUSD محرک اصلی برای فورینت مجارستان و زلوتی لهستان در روزهای اخیر بوده است.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی