ارانته

داده‌های اشتغال نتوانستند قدرت دلار آمریکا را کاهش دهند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

داده‌های اشتغال نتوانستند قدرت دلار آمریکا را کاهش دهند

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

تعطیلات امروز روز کارگر ایالات متحده به این معنی است که شروع آرامی برای هفته در بازار فارکس را شاهد خواهیم بود. علیرغم گزارش اشتغال NFP ایالات متحده که نشان داد بازار کار به سمت تعادل حرکت می‌کند و دستمزدها کاهش می‌یابد، دلار آمریکا نزدیک به بالاترین حد خود باقی می‌‌ماند. این احتمالاً ناشی از دورنمای رشد ضعیف اقتصاد در کشورهای دیگر است. بعید به نظر می‌رسد که انتشار داده‌های سطح دوم ایالات متحده در این هفته به شدت به دلار ضربه بزند.

دلار آمریکا: دلایل کمی برای کاهش دلار وجود دارد

دلار چند ماه خوبی را پشت سر گذاشته است. قدرت داخلی در اقتصاد ایالات متحده آمریکا و ضعف در شرکای تجاری کلیدی مانند اروپا و چین منجر به این بهبود شده است. منبع این تقاضای داخلی قوی در ایالات متحده، بازار کار رقابتی بوده که مصرف را تقویت کرده است. علیرغم کاهش رشد دستمزد ایالات متحده در ماه اوت و در نهایت افزایش نرخ بیکاری، بازده اوراق خزانه داری آمریکا در روز جمعه افزایش یافت و دلار تقویت شد. محرک این حرکت ممکن است افزایش نرخ مشارکت با بازگشت مردم به نیروی کار باشد. این نشان می‌دهد که روایت ممکن است از بحث تورم کاهنده به سمت گسترش اشتغال، مصرف و تقاضای داخلی حرکت کرده باشد.

بعید به نظر می‌رسد که تقویم داده‌های این هفته ایالات متحده بتواند فصل جدیدی را در این روایت باز کند – اگرچه در گذشته، انتشار شاخص مدیران خرید بخش خدماتی موسسه ISM (انتشار زیر 50 در ابتدای سال را به یاد دارید ؟) بازارها را به حرکت درآورده است. این شاخص روز چهارشنبه منتشر می‌شود. چند سخنرانی اعضای فدرال رزرو در این هفته وجود دارد، اما انتظارات بازار مبنی بر اینکه نرخ بهره فدرال رزرو به اوج خود رسیده است و همچنین دیدگاه‌ها در مورد کاهش متوسط 100 نقطه پایه‌ای نرخ بهره در سال آینده (ما به دنبال بیشتر از 200 نقطه پایه هستیم)، تثبیت شده‌اند. پیش‌بینی می‌کنیم در این هفته عاملی برای به چالش کشیدن قدرت دلار آمریکا وجود نداشته باشد و پیش‌بینی می‌کنیم DXY را در محدوده 104.50 – 104.70 ببینیم.

در دیگر نقاط، توجهات معطوف به جلسه بانک مرکزی استرالیا، کانادا، لهستان و شیلی است. در اکثر جلسات هیچ تغییری انتظار نمی‌رود، اگرچه لهستان باید چرخه سیاست‌های تسهیلی خود را از این هفته آغاز کند و انتظار می‌رود شیلی کاهش 100 نقطه پایه‌ای خود را در ماه ژوئیه را با کاهش بزرگ دیگری دنبال کند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

یورو: بازگشت روایت‌های رکود

خیلی بی سر و صدا ما شاهد بازگشت روایت «رکود تورمی» برای توصیف چشم اندازهای اقتصاد منطقه یورو هستیم. بانک مرکزی اروپا (ECB) در نهایت اذعان کرد که رشد اقتصادی بسیار ضعیف‌تر از پیش بینی‌های رسمی آنها خواهد بود در حالی که تورم هسته همچنان بالای 5% چسبنده باقی می‌ماند. ما فکر می‌کنیم که بانک مرکزی اروپا در نشست سپتامبر خود به افزایش 0.25 درصدی نهایی خود ادامه خواهد داد، اما بسیاری فکر می‌کنند که این یک اشتباه خواهد بود.

در پس‌زمینه، سیاستمداران ناحیه یورو هنوز در مورد بازگشت به بدهی ماستریخت و معیارهای کسری بودجه که در طول همه‌گیری ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده بود، بحث می‌کنند. اگرچه این ممکن است این مسئله برای بازارهای اوراق قرضه دولتی ناحیه یورو خوب باشد، اما تأثیر آن بر یورو (سیاست‌های مالی انقباضی‌تر، سیاست‌های پولی کمتر انقباضی) منفی خواهد بود. (پیش از دوران کرونا زمزمه‌هایی در مورد این که کسری بودجه نباید بیشتر از 3% تولید ناخالص داخلی باشد، وجود داشت).

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

در این هفته داده مهمی برای ناحیه یورو منتشر نخواهد شد. با این حال، تعداد زیادی از سخنرانان بانک مرکزی اروپا وجود دارد که در حال تلاش برای تثبیت جایگاه افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در ماه سپتامبر هستند. جفت ارز EURUSD شکننده به نظر می‌رسد و در حالی که ممکن است امروز نوسان چندانی نداشته باشد، اما با شکست محدوده حمایتی 1.0760 – 1.7685 ممکن است شاهد کاهش معاملات خرید باشیم. مقاومت این جفت ارز در محدوده 1.0820 قرار دارد.

پوند: تجدیدنظر خوشایند تولید ناخالص داخلی

دفتر ملی داده‌های بریتانیا – دفتر آمار ملی (ONS) – روز جمعه با تجدید نظر در رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2021 به میزان 1.7%، به سیاستگذاران بریتانیا کمک کرد. این بدان معناست که بریتانیا خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شد به رشد قبل از همه‌گیری ویروس کرونا بازگشته است و این بازبینی باعث می‌شود آلمان ضعیف‌ترین عملکرد پس از دوران همه‌گیری ویروس کرونا را در بین کشورهای G7 نشان دهد. این بازنگری همچنین می‌تواند فضای مالی بیشتری را برای دولت فراهم کند و ما تعجب نخواهیم کرد اگر گمانه‌زنی‌ها در مورد برخی از هدایای مالی در بیانیه پاییز صدراعظم در نوامبر افزایش یابد.

در روزهای اخیر پوند در برابر یورو تقویت شده است. انتظار می‌رود جفت ارز EURGBP در میان مدت در محدوده 0.8500 – 0.8600 معامله شود. هفته آرامی برای داده‌های انگلیس را خواهیم داشت، اما ممکن است در نظرسنجی پنل تصمیم گیری بانک مرکزی انگلیس در روز پنجشنبه شاهد نوساناتی بایشم. انتظارات تورمی پایین‌تر مورد استقبال قرار خواهد گرفت، اما برای جلوگیری از افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس در 21 سپتامبر کافی نخواهد بود.

با این حال، ما هنوز معتقدیم که قیمت‌گذاری‌های بازار حدود 20 نقطه پایه برای چرخ انقباضی بانک مرکزی انگلیس بیشتر قیمت گذاری شده و پوند می‌تواند در سه ماهه چهارم کمی ضعیف شود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی