بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تحلیل هفتگی فارکس در هفته سوم آگوست (۲۵ تا ۲۹ مرداد)

تحلیل هفتگی فارکس

  • بانک مرکزی نیوزلند به دنبال افزایش نرخ
  • دلار در انتظار انتشار صورتجلسه فدرال رزرو

این هفته، یک هفته نسبتا شلوغ است. یک جلسه مهم از بانک مرکزی نیوزلند و طوفانی از داده‌های اقتصادی می‌تواند نوسانات مطلوبی را برای معامله‌گران کوتاه‌مدت ایجاد کند. بانک مرکزی نیوزلند با افزایش نرخ بهره به دنبال تاریخ سازی است. با این حال، ممکن است کیوی پس از جلسه کمی ناامید کننده ظاهر شود چرا که بازار احتمال دوبار افزایش نرخ بهره را نیز در نظر گرفته است. در همین حال، صورت جلسه فدرال رزرو نیز هفته‌ آینده منتشر خواهد شد. در صورتی که باز هم سیگنال عادی‌سازی سیاست‌ها از این صورت جلسه دریافت شود، می‌توان منتظر افزایش قیمت دلار بود.

بانک مرکزی نیوزلند: زمان برخاستن است

رویداد اصلی هفته آینده، جلسه بانک مرکزی نیوزلند در روز چهارشنبه خواهد بود، جایی که انتظار می‌رود بانک مرکزی نیوزلند نرخ بهره را افزایش دهد. نشانه‌های واضحی وجود دارد که نشان می‌دهد اقتصاد نیوزلند بیش از حد داغ شده‌ است. بنابراین زمان آن رسیده که که بانک مرکزی پای خود را روی ترمز بگذارد.

رشد اقتصادی اخیرا چشمگیر بوده است، بیکاری به سطح قبل از بحران بازگشته، بازار مسکن در رونق بوده و تورم رو به افزایش است. بنابراین، بازارها افزایش ۰.۲۵ درصد نرخ بهره در جلسه این هفته را کاملا قیمت‌گذاری کرده‌اند. همچنین ۲۰ درصد احتمال افزایش ۰.۵۰ درصد نرخ بهره را در نظر گرفته‌اند.

تحلیل هفتگی فارکس در هفته سوم آگوست (۲۵ تا ۲۹ مرداد)

تغییرات نرخ بهره نیوزلند

در مورد کیوی، واکنش اولیه به این بستگی دارد که آیا شاهد افزایش ۰.۲۵ یا ۰.۵۰ درصدی نرخ بهره خواهیم بود. به احتمال زیاد شاهد یک بار افزایش نرخ بهره هستیم چرا که افزایش دوبار نرخ بهره می‌تواند اقتصاد را شوکه کند و فشار رو به بالای زیادی به ارز وارد کند که بانک نیوزلند چنین چیزی نمی‌خواهد. همچنین فضای اقتصاد جهانی همچنان شکننده است.

در شرایط فعلی، بانک مرکزی نیوزلند نیازی به ترمز دستی ندارد، تنها کافی است به آرامی ترمز کند. اگر همه‌چیز خوب پیش برود، نرخ بهره را می‌توان در ماه اکتبر دوباره افزایش داد. اگر تنها یکبار افزایش نرخ بهره داشته باشیم، ممکن است کیوی کمی کاهش یابد زیرا افرادی که به دنبال دوبار افزایش نرخ بهره بودند، ناامید می‌شوند.

اما در تصویر بزرگتر، چشم‌انداز ارز بسیار روشن است. اقتصاد قوی است و کیوی به زودی از نرخ بهره بالاتر برخوردار می‌شود و این امر به “معاملات انتقالی”، خصوصا در برابر یورو و ین جذابیت می‌بخشد. تنها چیزی که برای یک رالی باور نکردنی کم است، بهبود چشم‌انداز جهانی است.

تحلیل هفتگی فارکس در هفته سوم آگوست (۲۵ تا ۲۹ مرداد)

همبستگی شاخص اطمینان اقتصادی ANZ با حفت ارز NZDUSD

به هر حال نیوزلند یک اقتصاد کوچک با وزن بالای صادرات است، بنابراین، نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصاد جهانی و کرونای نوع دلتا می‌تواند جلوی رالی قیمت کیوی را بگیرد.

یک دوز دیگر از سیگنال تیپرینگ فدرال رزرو

در ایالات متحده، با آخرین آمار خرده فروشی و سخنرانی پاول، رئیس فدرال رزرو در روز سه‌شنبه، بازی به جریان می‌افتد. سپس روز چهارشنبه بانک مرکزی صورت جلسه ماه ژوئیه را منتشر می‌کند، جایی که نشان می‌دهد اقتصاد ایالات متحده چه میزان پیشرفت کرده و چه زمان کاهش سیاست‌های فوق العاده آغاز می‌شود.

ما اخیرا شاهد آن بودیم که چند مقام FOMC (از جمله کلاریدا، نایب رئیس فدرال رزرو) از این ایده که فدرال رزرو باید سریع‌تر اقدامات فوق العاده خود را به عقب برگرداند، دفاع کردند. تورم بسیار داغ است، مصرف بهبود پیدا کرده است و بازار کار به سرعت بهبود پیدا می‌کند. همچنین کنگره در حال تصویب یک بسته هزینه‌کرد چند تریلیون دلاری دیگر است.

تحلیل هفتگی فارکس در هفته سوم آگوست (۲۵ تا ۲۹ مرداد)

شاخص خرده فروشی خالص ایالات متحده در مقابل تولید ناخالص داخلی این کشور

به احتمال زیاد صورتجلسه ماه ژوئیه، زمینه را برای اعلام رسمی تیپرینگ در ماه‌های آینده فراهم می‌کند. با این حال، اینکه تیپرینگ در ماه سپتامبر اعلام شود یا دسامبر، چندان برای دلار اهمیت ندارد.

آنچه مهم است این است که فدرال رزرو سال‌ها جلوتر از بانک مرکزی اروپا و بانک ژاپن در زمینه عادی سازی سیاست‌ها است. در نهایت، این واگرایی می‌تواند به افزایش بازده ایالات متحده نسبت به همتایان ژاپنی و اروپایی خود کمک کند و باعث شود که دلار در برابر یورو و ین بدرخشد.

انبوهی از آمار در انگلیسی

همچنین در این هفته انبوهی از آمار در انگلستان منتشر می‌شود. آمار اشتغال ماه ژوئن در روز سه شنبه، آمار تورم ماه ژوئیه در روز چهارشنبه و آمار خرده فروشی ژوئیه در روز جمعه منتشر خواهد شد.

اقتصاد انگلستان به خوبی در حال پیشرفت است و واکسیناسیون به طرز گسترده‌ای در حال انجام است. تنها نگرانی در حال حاضر این است که اگر برنامه‌های حفاظت از اشتغال به پایان برسد، آیا بیکاری افزایش می‌یابد؟ بانک انگلستان نگران نیست و گزارش‌های زیادی نشان می‌دهد که کسب و کارها در تلاش برای پر کردن موقعیت‌های شغلی خود هستند.

تحلیل هفتگی فارکس در هفته سوم آگوست (۲۵ تا ۲۹ مرداد)

بازده اوراق 10 ساله انگلیس در مقایسه با جفت ارز GBPUSD

در واقع، بانک انگلستان اخیرا اعلام کرده است که احتمالا سال آینده نرخ‌ها را افزایش می‌دهد. همچنین پس از دوبار افزایش نرخ بهره، بانک قصد دارد سیاست‌های انقباضی «سختگیری کمی» را آغاز کند که می‌تواند نقدینگی را از بازارهای انگلیس خارج کند. در مجموع این خبر بسیار خوبی برای پوند است. زمانی که یک بانک مرکزی نقدینگی را از بازار خارج می‌کند، بازده اوراق قرضه افزایش یافته و آن ارز جذاب‌تر خواهد شد.

داده‌های کانادا و استرالیا تحت نظر

در استرالیا، صورتجلسه آخرین جلسه بانک مرکزی روز سه‌شنبه منتشر می‌شود. همچنین روز چهارشنبه، آمار رشد دستمزد برای سه ماهه دوم  و روز پنجشنبه آمار ماهانه اشتغال برای ماه ژوئیه منتشر خواهد شد.

دلار استرالیا به تازگی افت زیادی تجربه کرده است زیرا این کشور برای مقابله با کرونای نوع دلتا یکبار دیگر وارد قرنطینه شده است. اقتصاد به شدت ضربه دیده است و ممکن است این ضربه در داده‌های اشتغال خود را نشان دهد. بانک مرکزی استرالیا به این زودی به «باشگاه افزایش نرخ» نمی‌پیوندد. این خبر بدی برای دلار استرالیا است به ویژه اینکه رشد اقتصادی چین به دلیل قرنطینه‌ها مربوط به کرونای نوع دلتا در حال کند شدن است.

تحلیل هفتگی فارکس در هفته سوم آگوست (۲۵ تا ۲۹ مرداد)

قیمت سنگ آهن در مقابل جفت ارز AUDUSD

در کانادا، آمار تورم و خرده فروشی ماه ژوئیه به ترتیب در روزهای چهارشنبه و جمعه منتشر می‌شود. این کشور از نرخ واکسیناسیون بسیار بالایی برخوردار است و اقتصاد به خوبی در حال رشد است. به همین خاطر بانک کانادا پیشتر خرید اوراق خود را کاهش داده است. تصویر کلی برای لونی امیدوار کننده است اگرچه قیمت نفت را نباید در این میان نادیده گرفت.

بیشتر بخوانید: قیمت نفت چگونه بر دلار کانادا و USDCAD تاثیر می گذارد؟

ژاپن در دام تورم منفی

در ژاپن، آمار تولید ناخالص داخلی روز دوشنبه منتشر می‌شود. این آمار احتمالا نشان خواهد داد که کشور آفتاب تابان با فاصله بسیار کمی از دام رکود مضاعف فرار کرده است. با این اوصاف، اقتصاد این کشور هنوز با مشکل مواجه است و بخش اعظمی از کشور در حالت اضطراری قرار دارد. با توجه به این نکته، آمار تورمی روز جمعه احتمالا تایید می‌کند که کشور هنوز در تورم منفی به سر می‌برد.

تحلیل هفتگی فارکس در هفته سوم آگوست (۲۵ تا ۲۹ مرداد)

شاخص قیمت مصرف کننده ژاپن

بنابراین، بانک ژاپن به این زودی پا را از روی گاز برنخواهد داشت. همچنین با افزایش نرخ بهره کشورهای دیگر، احتمالا ریسک‌ها نزولی برای ین دور از ذهن نخواهد بود. برای افزایش ارزش ین، بجز یک وحشت گسترده در بازار، چیز دیگر وجود ندارد که بتواند این کار را انجام دهد.

در همین حال، در چین داده‌های ماهانه خرده فروشی، تولیدات صنعتی و سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت برای ماه ژوئیه همگی روز دوشنبه منتشر می‌شوند.

در پایان، تولید ناخالص داخلی منطقه یورو برای سه ماهه دوم روز سه‌شنبه منتشر می‌شود. البته این آمار بازبینی ثانویه است و بازار چندان اهمیتی به آن نمی‌دهد.

منبع: XM

 

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟