سیگنال طلا و فارکس
مطالب پیشنهادی
اشتراک گذاری
برچسب ها

تحلیل طلا در هفته چهارم مارس: نظرات هفتگی تحلیل‌گران سایت کیتکو

نظرسنجی هفتگی سایت کیتکو درباره طلا

نظرسنجی هفتگی سایت کیتکو درباره طلا از تحلیلگران وال استریت و مین استریت (Kitco Gold 19 March)
سنتیمنت طلا صعودی است اما تمرکز بر روی افزایش بازده اوراق قرضه است

سنتیمنت بازار طلا در بین تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران مین استریت در حال بهبود است. با این وجود، این نگرانی وجود دارد که افزایش بازده اوراق خزانه در کوتاه مدت باعث شود طلا زیر مقاومت بحرانی ۱۷۵۰ باقی بماند.

  • کالین سیزینسکی، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management گفت: طلا از پایین‌ترین سطح خود یک جهش خوب داشته است، اما این افزایش قیمت ممکن است یک اصلاح کوتاه‌مدت در روند نزولی باشد چرا که هنوز تورم به نقطه تمرکز مهم برای سرمایه‌گذاران تبدیل نشده است.

اگرچه سیزینسکی معتقد است طلا در کوتاه مدت نزولی خواهد بود اما افزود که طلا در این جهش اصلاحی همچنان جا برای افزایش قیمت دارد.

تحلیل هفتگی فارکس را از دست ندهید:
تحلیل هفتگی فارکس و بازار جهانی در هفته چهارم مارس

این هفته، ۱۳ تحلیلگر در نظرسنجی شرکت کردند. در مجموع ۶ رای دهنده یا ۴۶ درصد اعتقاد داشتند در هفته آینده قیمت طلا افزایشی خواهد بود. چهار رای دهنده یا ۳۱ درصد معتقد بودند نزولی خواهد بود و سه رای دهنده یا ۲۳ درصد معتقدند در این هفته شاهد حرکت نوسانی خواهیم بود.

ترجمه نظرسنجی هفته گذشته را در لینک زیر بخوانید:
تحلیل طلا در هفته سوم مارس: نظرات هفتگی تحلیلگران سایت کیتکو

در بین سرمایه‌گذاران خرد مین استریت در این هفته ۱۶۹۸ نفر در نظرسنجی آنلاین شرکت کردند. در این میان ۱۱۰۱ نفر یا ۶۵ درصد اعتقاد بر صعود طلا در هفته آینده داشتند، ۳۵۵ نفر یا ۲۱ درصد اعتقاد بر نزول طلا داشتند و در نهایت ۲۴۲ نفر یا ۱۴ درصد در مورد حرکت طلا بی‌طرف بودند.

Kitco Gold 20210319

نتیجه نظرسنجی کیتکو از تحلیگران وال استریت و مین استریت برای هفته چهارم مارس

افزایش تمایلات به سوگیری صعودی طلا در حالی است که بازار طلا هفته گذشته را با سود ناچیزی به پایان رساند و کمی پایینتر از بالاترین سطح خود طی هفته گذشته بسته شد. معاملات آتی طلای ماه ژوئن نیز در هفته‌ای که گذشت در قیمت ۱۷۴۰ دلار به ازای هر اونس بسته شد تا نسبت به هفته پیش از آن یک درصد رشد داشته باشد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع معامله طلا: بازار آتی، بازار فارکس، صندوق طلا و معامله فیزیکی

این هفته پس از آنکه فدرال رزرو سیاست‌های پولی فوق العاده تسهیلی خود را بدون تغییر گذاشت، هر اونس طلا با فشار خریداران به قیمت ۱۷۵۰ دلار به ازای هر اونس رسید. بانک مرکزی همچنین اعلام کرد که انتظار ندارد حداقل تا سال ۲۰۲۴ نرخ بهره را افزایش دهد.

در بازار طلا مهم‌ترین عامل، افزایش بازده اوراق است چرا که انتظار می‌رود با بهبود اقتصاد ایالات متحده، فدرال رزرو بسیار صبور باقی بماند. رئیس بانک فدرال، جروم پاول، اظهار داشت که وی در مورد فروش اخیر در بازار اوراق قرضه که منجر به افزایش بازدهی اوراق تا ۱.۷ درصد (بالاترین سطح در ۱۳ ماه گذشته) شده است،‌ چندان نگران نیست.

برای اکثر سرمایه‌گذاران، بازده بالا در اوراق قرضه که از دلار آمریکا نیز حمایت می‌کند، بزرگترین چالش برای بازار طلا است. با این حال، حرکت‌های مثبت طلا در این هفته می‌تواند نشان‌دهنده کاهش تاثیر بازار اوراق قرضه بر بازار طلا باشد.

  • آدریان دی رئیس Adrian Day Asset Management گفت که او در مورد طلا صعودی است چرا که بازده اوراق قرضه نزدیک به اوج خود است.

وی افزود:« اگرچه ممکن است افزایش بازده با توجه به سخنان جروم پاول، رئیس فدرال رزرو که همچنان سیاست‌های تسهیلی خود را ادامه می‌دهند، همچنان ادامه پیدا کند. اما بالاخره با سخنان یا اقدامات بیشتر توسط فدرال رزرو این افزایش متوقف خواهد شد و این برای طلا مثبت خواهد بود.»

  • شان لوسک، مدیر هلدینگ Walsh Trading، گفت که وی منتظر است تا بازده اوراق خزانه به سقف طبیعی خود برسند چراکه بانک مرکزی ایالات متحده تا سه سال آتی نرخ بهره را در محدوده صفر نگه می‌دارد.

با این حال، لوسک معتقد است هیجان زده شدن برای طلا کمی زود است چرا که بازار در یک روند نزولی باقی مانده است.

برای رفتن به صفحه تحلیل‌های هفتگی و روزانه بازار جهانی و فارکس کلیک کنید

وی گفت:« با نرخ بهره نزدیک به صفر، بازده اوراق قرضه می‌تواند بسیار افزایش یابد. اما در مورد طلا من پیش از هیجان زده شدن منتظرم تا ببینم قیمت طلا حداقل در ۱۷۴۰ باقی مانده و دلار تضعیف شود.»

  • اوله هانسن، رئیس استراتژی کالای بانک ساکسو، گفت که او در کوتاه‌مدت نسبت به طلا بی‌طرف است، وی معتقد است طلا پیش از شروع صعود باید سطح ۱۷۶۵ دلار به ازای هر اونس را بشکند.

وی افزود که طلا در تلاش است تا اعتبار خود در معاملات تورم‌زایی را بازیابد، چیزی که طی چهار ماه گذشته به شدت از دست رفته است.

منبع: Kitco

بیشتر بخوانید: تحلیل بنیادی عرضه و تقاضای طلا و نقره در سال ۲۰۲۱

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟