ارانته

با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین، مدیران عامل شرکت‌های استخراج BTC خوشحال‌اند!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین، مدیران عامل شرکت‌های استخراج BTC خوشحال‌اند!

مدیران عامل شرکت‌های استخراج‌کننده بیت ‌کوین (BTC) با نزدیک شدن به رویداد هاوینگ (نصف شدن پاداش استخراج)، همچنان نسبت به شرایط خوش‌بین هستند. این در حالی است که سهام شرکت‌های آن‌ها در سال جاری عملکرد ضعیف‌تری نسبت به خود بیت کوین داشته‌اند.

بر اساس گزارش تحقیقاتی شرکت برنشتین که روز دوشنبه منتشر شد، عملکرد ضعیف‌تر سهام این شرکت‌ها ناشی از دو عامل بوده است: افزایش قابل توجه قیمت بیت ‌کوین و راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) که نقدینگی سرمایه‌گذاران خرد را به سمت خود جذب کرده و همچنین نگرانی‌ها در مورد تأثیر هاوینگ بر درآمد استخراج‌کنندگان. گاوتام چوگانی و مهیکا سپرا، تحلیلگران برنشتین، در این گزارش نوشته‌اند هاوینگ رویدادی است که هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد و در آن پاداش استخراج بیت ‌کوین نصف می‌شود و در نتیجه، سرعت رشد عرضه BTC کاهش می‌یابد. پیش‌بینی می‌شود هاوینگ بعدی حدودا در روزهای ۱۹ و ۲۰ آوریل رخ دهد.

برنشتین با مدیران عامل Riot Platforms (RIOT)، CleanSpark (CLSK)، Marathon Digital (MARA)، Cipher Mining (CIFR) و Hut 8 (HUT) مصاحبه کرده است. این شرکت می‌گوید این شرکت‌ها در این دوره از نظر مالی در وضعیت نسبتاً خوبی هستند و بنابراین برای تحمل تأثیر هاوینگ آمادگی بیشتری دارند.

در این گزارش آمده است که مدیران عامل به درآمد دلاری استخراج‌کنندگان در بالاترین سطح تاریخی اشاره می‌کنند که نیاز سرمایه‌ای کافی را برای آن‌ها پیش از هاوینگ فراهم می‌کند» و همچنین به «نسبت بدهی نسبتاً پایین در ترازنامه» اشاره کرده‌اند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

بر اساس این گزارش، برخی از مدیران عامل بر امکان ادغام در میان استخراج‌کنندگان تأکید کرده‌اند.

این یادداشت می‌گوید: «مدیرعامل CleanSpark انتظار دارد که این صنعت در ۴ استخراج‌کننده برتر ادغام شود و معتقد است RIOT، MARA، CLSK و CIFR پیشتاز خواهند بود». گزارش این شرکت همچنین اضافه می‌کند که «مدیرعامل MARA نیز بر مسیر ادغام در این صنعت تأکید کرده و CLSK را به عنوان رقیب اصلی خود در رقابت برای اهداف اکتسابی معرفی نموده است».

این گزارش خاطرنشان می‌کند که تغییر قابل توجه دیگر در این دوره، توسعه برنامه‌ها و لایه دوم روی بلاکچین بیت ‌کوین بوده که منجر به افزایش کارمزدهای شبکه شده است که به عنوان جریان درآمدی افزایشی به استخراج‌کنندگان باز می‌گردد.

این گزارش در انتها می‌افزاید که Riot و CleanSpark انتظار دارند تا پایان سال ظرفیت خود را دو برابر کنند که این امر هرگونه تأثیر ناشی از هاوینگ را جبران خواهد کرد.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی