ارانته

مقاومت در برابر نوسانات قیمت: دارندگان کوتاه مدت بیت کوین، علیرغم افت قیمت تاب آور بودند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیت کوین

در بحبوحه کاهش 12 درصدی قیمت بیت کوین، داده‌ها نشان می‌دهد که هولدرها (سرمایه‌گذاران) کوتاه مدت – کسانی که دارایی‌های دیجیتال را برای کمتر از 155 روز نگهداری می‌کنند – در مقایسه با کاهش‌های قبلی، فروش نسبتا ضعیفی داشتند.

در روز اول ماه مه، تقریباً 26000 بیت کوین با ضرر توسط دارندگان کوتاه مدت به صرافی‌ها ارسال شدند، در حالی که روز قبل حدود 31000 بیت کوین به روشی مشابه خارج شده بودند. با توجه به درصد کاهش دو رقمی در ارزش بیت کوین، انتظار فروش تهاجمی‌تری از این گروه می‌رفت.

دارندگان کوتاه مدت بیت کوین

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

نکته جالب هنگام بررسی فشار فروش قبلی در زمان اوج قیمت بیت کوین در ماه مارس، تکشیل الگویی خاص است – هر افت قیمتی متوالی با کاهش فشار فروش از سوی دارندگان کوتاه مدت به صرافی‌ها همراه شده است. این روند حاکی از آن است که این گروه به تدریج نسبت به نوسانات قیمت واکنش کمتری نشان می‌دهد و احتمالا تمایل دارند به دارندگان بلندمدت که بیش از 155 روز بیت‌کوین را نگهداری می‌کنند، تبدیل شوند.

اگر این رفتار ادامه یابد، می‌تواند نشانه‌ای از پویایی بازار در حال بلوغ باشد، جایی که سفته‌بازی‌های کوتاه‌مدت جای خود را به استراتژی‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت و صبورتر می‌دهد.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی