ارانته

امتحانی سخت برای دلار؛ داده های آمریکا و واکنش دلار در کانون توجهات هستند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

قیمت‌گذاری مجدد هاوکیش از انتظارات نرخ بهره فدرال رزرو پس از جلسه FOMC، بر دلار فشار وارد می‌کند. آمار اشتغال امروز در ایالات متحده رویداد مهمی برای بازار فارکس خواهد بود. پیش‌بینی موسسه ING برای این داده کمی پایین‌تر از اجماع در 210 هزار است که می‌تواند دلار را ضعیف نگه دارد.

دلار آمریکا: داده‌های اشتغال ممکن است شروع به تضعیف کنند

سوگیری پس از جلسه FOMC به طور قابل توجهی بر دلار تاثیر نزولی داشته است و امروز علیرغم انتشار داده ریسکی مهم حقوق و دستمزد ایالات متحده، بازارها به کاهش قردادهای خرید دلار در روز گذشته و شب گذشته ادامه دادند.

ین همچنان یکی از عوامل اصلی حرکت نزولی دلار است. در اوایل این هفته، متوجه شدیم که چگونه حرکات USDJPY شبیه زمان مداخله و پس از مداخله در سپتامبر 2022 بود، زمانی که این جفت ارز در دوره پس از مداخله ژاپن برای حمایت از ین، به طور پیوسته افزایش یافت.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

با این حال، دور دوم مداخله ین در یک هفته، که پس از جلسه FOMC انتظار کمی برای آن وجود داشت، در روز چهارشنبه انجام شد و این پیام را به بازارها فرستاد که وزارت دارایی این بار تحمل کمتری نسبت به کاهش ارزش ین پس از مداخله دارد. با کمک رالی در سواپ کوتاه‌مدت دلار، USDJPY امروز صبح دقیقاً زیر 153 معامله می‌شد که حدود 4.5 درصد کمتر از اوج 160 در روز دوشنبه است.

داده حقوق و دستمزد (آمار اشغال غیرکشاورزی ایالات متحده یا NFP) امروز یک رویداد بزرگ برای بازارها است، چرا که جزئیات در گزارش اشتغال، آزمونی کلیدی برای شرط بندی‌‌های خوش بینانه‌تر در مورد کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو پس از مخالفت جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، از قیمت گذاری مجدد هاوکیش منحنی دلار آمریکا خواهد بود. بازار آتی نرخ بهره فد در حال حاضر یک کاهش نرخ بهره را در ماه نوامبر پیش‌بینی می‌کنند در حالی که قراردادها برای ماه سپتامبر 20 نقطه پایه و برای ماه ژوئن 10 نقطه پایه کاهش را نشان می‌دهند. نرخ سواپ 2 ساله دلار از 4.95% قبل از جلسه FOMC به 4.80% کاهش یافته است و فشار نزولی بر دلار وارد می‌کند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

پیش‌بینی برای آمار اشغال غیرکشاورزی ایالات متحده امروز 240 هزار است و پیش‌بینی اقتصاددان موسسه ING کمتر و 210 هزار است. پیش بینی می‌شود نرخ بیکاری 3.8 درصد باقی بماند. موسسه ING خاطرنشان می‌کند که – علیرغم تداوم قدرت در آخرین آمار اشغال غیرکشاورزی ایالات متحده – نظرسنجی کسب و کارها همچنان به کاهش قابل توجهی در اشتغال اشاره می‌کنند. یکی از این نظرسنجی‌ها داده PMI موسسه ISM است که بخش خدمات آن نیز امروز بعدازظهر منتشر می‌‌شود و انتظار می‌رود که از 51.4 در ماه مارس به 52.0 برسد.

مانند داده‌های قبلی اشتغال، بحث در مورد کیفیت داده‌ها مهم خواهد بود. نظرسنجی حقوق و دستمزد همچنان نشانه‌های متضادی را در داده‌های اشتغال خانوار ارائه می‌دهد که از سه ماهه چهارم بسیار ضعیف‌تر بوده است.

تصور می‌شود که نظرسنجی خانوار تعدیل مناسبی برای افزایش مهاجرت در ایالات متحده نشان ندهد، که اساساً کل نیروی کار را دست‌کم می‌گیرد و نرخ‌ بیکاری را به‌طور غلطی پایین‌ نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، حقوق و دستمزدها ممکن است دوبرابر حساب شوند، چرا که تعداد آمریکایی‌هایی که چندین شغل دارند به بالاترین حد خود در 30 سال گذشته رسیده است و تعدیل نرخ مرگ و میر به طور کلی به‌عنوان افزایش ارقام اشتغال در نظر گرفته می‌شود. همگرایی هر یک از این‌ها به سمت دیگر، تحولی حیاتی در ماه‌های آینده خواهد بود.

در مجموع، پیش‌بینی 210 هزار نفری موسسه ING برای داده حقوق و دستمزد به این معنی است که انتظار نداریم داده‌های امروزی شتاب نزولی دلار را کاهش دهد، چرا که ممکن است بازارها در ماه سپتامبر به طور کامل کاهش نرخ بهره را قیمت گذاری کنند و نرخ‌های کوتاه مدت دلار را محدود نگه دارند. داده‌های CFTC نشان می‌دهد که قردادهای خالص سفته‌بازی دلار در مقابل ارزهای G10 در 24% اوپن اینترست بوده، که بالاترین میزان از ژوئن 2019 است. بنابراین اگر داده‌های ایالات متحده در هفته‌های آتی ضعیف‌تر شوند، فضا برای لانگ اسکوئیز (Long Squeeze) دلار باقی می‌ماند.

یورو: روایت واگرایی بانک مرکزی اروپا- فدرال رزرو در حال فروپاشی است

دیروز، فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، اعلام کرد که هیچ دیدگاه تک بعدی از واگرایی فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا وجود ندارد. آنچه در هفته گذشته در بازارها مشاهده می‌کنیم، در واقع همگرایی قیمت گذاری فدرال رزرو با بانک مرکزی اروپا و موضع محتاطانه‌تر مقامات بانک مرکزی اروپا در مورد چشم انداز یک چرخه کاهش نرخ بهره بزرگ‌تر و سریع فراتر از ماه ژوئن است. دلار همچنان بیشترین تأثیر را بر EURUSD دارد، اما یورو محکم‌تر ظاهر می‌شود.

در عین حال، آنچه باید بر آن تاکید کنیم این است که یورو کمترین حساسیت را نسبت به حرکت در نرخ‌های سواپ دو ساله دلار در کل گروه 10 دارد. این امر به یورو اجازه داده است که از ابتدای سال جاری عملکرد بهتری نسبت به سایر ارزهای G10 داشته باشد، اما در صورتی که داده‌های ایالات متحده از قیمت‌گذاری مجدد بیشتر لحن داویش انتظارات فدرال رزرو حمایت کند، این ارز عقب نشینی بیشتری خواهد داشت.

امروز جفت ارز EURUSD عمدتاً توسط داده‌های اشتغال ایالات متحده و PMI خدماتی موسسه ISM حرکت خواهد کرد. انتشار داده حقوق و دستمزد ضعیف‌تر از حد انتظار می‌تواند پتانسیل صعودی این جفت ارز را به سطوح 1.0850/1.0870 که پیش از انتشار داده CPI ماه مارس مشاهده کردیم، افزایش دهد.

منبع:ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی