ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

نگرانی ها در مورد بدهی دولتی آمریکا می تواند منجر به رشد طلا شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نگرانی ها در مورد بدهی دولتی آمریکا می تواند منجر به رشد طلا شود

هزینه‌کرد بیش از حد دولت در ایالات متحده و عدم اطمینان ژئوپلیتیکی، پشتوانه تقاضای برخی از سرمایه گذاران بزرگ برای خرید طلا، پوششی در برابر ریسک‌های بدهی‌های دولتی آمریکا است.

طبق مصاحبه‌‌ها با مدیران ارشد سرمایه‌گذاری در «صندوق سرمایه‌گذاری شرودر» و «مدیریت ثروت جهانی UBS»، آن‌ها خود را برای نیمه دوم سخت امسال آماده می‌کنند و طلا به عنوان یک معامله ترجیحی برای کنترل نوسانات ظاهر شده است.

تخفیف پراپ

یوهانا کیرکلوند، مدیر ارشد مالی گروه شرودرز گفت: «نوع ریسک‌هایی که پیش‌بینی می‌کنیم، ریسک مالی، ریسک ژئوپلیتیکی و ریسک تورم گاهی بهتر از طریق طلا پوشش ریسک داده می‌شوند، که حتی اگر اشتباه کرده باشیم، این مزیت را نیز دارد که عملکرد خوبی داشته باشد. من طلا را به اوراق خزانه‌داری آمریکا ترجیح می‌دهم».

نگرانی ها در مورد بدهی دولتی آمریکا می تواند منجر به رشد طلا شود

ایکس چیف

طلا در سال جاری به دلیل انتظارات کاهش نرخ بهره فدرال رزرو و همچنین خرید بانک‌های مرکزی و تقاضا برای دارایی امن در میان تنش‌های ژئوپلیتیکی به رکورد قیمتی جدیدی رسید. اما عدم اطمینان در مورد اینکه چه زمانی ممکن است این کاهش نرخ‌ بهره اتفاق بیفتد، منجر به نوسانات در اوراق خزانه‌داری شده است. میزان بدهی ایالات متحده پس از رشد در سال گذشته کمی کاهش یافته است.

نگرانی‌ها در مورد کسری بودجه ایالات متحده نیز به سنتیمنت نزولی نسبت به اوراق قرضه دامن زده است. افزایش هزینه‌کردها در دوره ریاست جمهوری جو بایدن، به دنبال کاهش مالیات در دوره دونالد ترامپ، شکاف بین درآمد و هزینه‌ها را افزایش داده است، در حالی که نرخ‌های بهره بالاتر باعث گران‌تر شدن بدهی‌ها می‌شود.

چرا کسری بودجه ایالات متحده همچنان نگران کننده خواهد بود؟

به گفته مارک هافله، مدیر عامل UBS GWM، اگر نگرانی‌هایی در مورد بدهی آمریکا وجود داشته باشد، طلا رشد خواهد کرد. او انتظار دارد روند خرید طلا توسط مقامات پولی گسترش یابد.

ما شاهد خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی زیادی بوده‌ایم که فکر می‌کنیم ادامه خواهد یافت، چرا که تا حدودی دلار و سیستم مالی ایالات متحده به نوعی به مسلح کردن اوکراین کمک کردند و بانک‌های مرکزی متوجه شدند که باید به دنبال جایگزین‌هایی باشند.

گزارش اخیر شورای جهانی طلا (WGC) حاکی از آن است که حدود 20 بانک مرکزی انتظار دارند دارایی‌ طلا خود را افزایش دهند. این بالاترین میزان از زمانی است که شورای جهانی طلا بررسی ذخایر طلای خود را در سال 2018 آغاز کرده است.

هافله انتظار دارد که این رالی با افزایش قیمت طلا تا 2700 دلار در هر اونس در سال آینده ادامه یابد. در معاملات روز دوشنبه آسیا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و در حدود 2325 دلار معامله می‌شد.

کیرکلاند نگران تورم چالش برانگیز و محیط مالی است. به گفته وی: « با تمام این هزینه‌های مالی، مشکل بدهی دولتی، ریسک واقعا وحشتناکی را به وجود می‌آورد.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی