بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

توجهات معطوف به مذاکرات در مورد سقف بدهی

توجهات معطوف به مذاکرات در مورد سقف بدهی

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 4 اردیبهشت

  • تاب آوری ارزهای اروپایی

اعضای بانک مرکزی آمریکا پیش از جلسه 3 مه به دوره خاموشی رفتند. بنابراین سرمایه‌گذاران این هفته تولید ناخالص داخلی آمریکا، شاخص تورمی PCE و اخبار جدید در مورد سقف قیمتی را زیرنظر خواهند داشت. در بحبوحه کاهش قیمت انرژی، ارزهای ناحیه اروپا کمی عملکرد بهتری را نشان دادند. این هفته بانک مرکزی ژاپن، سوئد و مجارستان جلسه خواهند داشت.

دلار آمریکا: توجهات معطوف به مذاکرات در مورد سقف بدهی

نوسانات در بازار فارکس پیش از جلسه بانک‌های مرکزی در آمریکا و ناحیه یورو کاهش یافتند. در زمینه روندهای کوتاه مدت بازار فارکس فضا همچنان به سمت معاملاتی تدافعی است. با توجه به کاهش قیمت نفت، ارزهای کالا محور نیز تحت فشار هستند. با توجه به این که پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت پایین باقی بماند، احتمالا ضعف اخیر در دلار کانادا و کرون نروژ همچنان ادامه خواهد داشت.

در همین حین، اسپرد سوآپ‌های نکول اعتباری (CDs)ایالات متحده همچنان به افزایش خود ادامه می‌دهد چرا که سرمایه‌گذاران پوشش ریسکی در برابر مذاکرات بر سر سقف بدهی ایالات متحده انجام می‌دهند. در این هفته جمهوری خواهان مجلس نمایندگان ممکن است به تمدید سقف بدهی در سال آینده رای دهند – اما سنای تحت کنترل دموکرات‌ها متعهد شده با توجه به کاهش هزینه‌‌کردهای تعبیه شده آن را رد کند. بنابراین می‌توان انتظار پیشرفت کمی در زمینه سقف بدهی در هفته جاری داشت. اگر تورم هسته PCE در ماه مارس آمریکا به طور قابل توجهی بالاتر از رقم پیش‌بینی شده 0.3% در ارزیابی ماهانه منتشر نشود، انتظارات برای آخرین افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به طور کامل قیمت گذاری شده و ما شک داریم که دلار رالی بیشتری داشته باشد.

کدام ارزها می‌توانند عملکرد بهتری داشته باشند؟ روز جمعه اولین جلسه بانک مرکزی ژاپن به ریاست اوئدا خواهد بود. انتظارات حاکی از این هستند که هنوز خیلی زود است که شاهد تغییر در سیاست کنترل منحنی بازده بانک مرکزی ژاپن باشیم هر چند ممکن است چنین تغییری را در جلسه ماه ژوئن ببینیم. با این حال با توجه به بحران بانکی فوران کنده در آمریکا، انتظار داریم رشد اخیر جفت ارز USDJPY پایین‌تر از محدوده 135 متوقف شود و این جفت ارز به سمت هدف 128 ما برای پایان سال جاری حرکت کند. امروز گزارش درآمدزایی بانک First Republic برای سه ماهه اول منتشر خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود شاخص DXY بتواند به کف قیمتی اخیر خود در محدوده 101.50/101.65 بازگردد و سپس به سمت محدوده 101 حرکت کند.

ناحیه یورو: ارزهای اروپایی عملکرد خوبی داشتند

ارزهای اروپایی در بین کشورهای G10 در هفته گذشته عملکرد بهتری داشتند و فرانک قوی‌ترین ارز بود. جفت ارز EURUSD همچنان رشد خود را حفظ می‌کند چرا که به نظر می‌رسد بازار حداقل 3 افزایش 0.25 درصدی دیگر از طرف بانک مرکزی اروپا را پیش‌بینی می‌کند. تیم اقتصاد کلان موسسه ING عقیده دارد که بررسی شرایط اعتبار/وام دهی بانک مرکزی اروپا در هفته آینده نقش مهمی در افزایش 0.25 درصدی یا 0.50 درصدی نرخ بهره خواهد داشت.

اما فقط تقابل بانک مرکزی اروپا در مقابل فدرال رزرو نیست که به رشد EURUSD کمک می‌کند. شاخص PMI ترکیبی ماه آوریل ناحیه یورو به بهبود ضعیف که ناشی از افت بخش تولیدی و رشد بخش خدمات بوده اشاره می‌کند. این هفته با انتشار تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول، بینش‌های بیشتری در مورد رشد تولید ناخالص داخلی ناحیه یورو به دست می‌آوریم.

به طور کلی انتظار می‌رود جفت ارز EURUSD رشد اخیر خود را حفظ کند، حتی اگر محیط بین‌المللی (رشد جهانی اقتصادی ضعیف و تضعیف ارزهای بازارهای نوظهور) استدلالی برای افزایش جفت ارز EURUSD در حال حاضر نباشد. جفت ارز EURUSD این هفته می‌تواند در محدوده 1.0950 – 1.1050 حرکت کند.

کرون سوئد نیز از ثبات به وجود آمده استفاده کرده است. این هفته بانک مرکزی سوئد در روز چهارشنبه جلسه خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود این بانک نرخ بهره را 0.50% افزایش دهد. این مسئله منجر می‌شود جفت ارز EURSEK در محدوده 11.30 باقی بماند. با این حال، ترس از یک بحران بانکی و نظارت بیشتر بر بخش املاک تجاری، که در آن بانک‌های سوئدی وام دهندگان سنگینی هستند، باید به این معنی باشد که کرون هنوز برای دستیابی به سودهای بزرگ با مشکل مواجه خواهد بود.

پوند: ارزیابی مجدد پوند

پوند نیز هفته همانند ارزهای اروپایی عملکرد خوبی داشت. داده‌های قیمتی هفته گذشته منجر به قیمت گذاری تهاجمی چرخه انقباضی بانک مرکزی انگلیس شد. در حال حاضر 3 افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره قیمت گذاری می‌شود. این ارزیابی مجدد برای بریتانیا در روز جمعه در آژانس رتبه‌بندی S&P نیز تکرار شد و چشم‌انداز رتبه‌بندی دولتی بریتانیا را از منفی به ثبات بازگرداند که به طور مؤثر تغییرات در سیاست را پس از کناره گیری نخست وزیر سابق لیز تراس تأیید می‌کند.

تقویم داده‌های اقتصادی بریتانیا در این هفته آرام‌تر است، اما به نظر می‌رسد تنظیم مجدد معاملات فروش توسط مدیران دارایی‌ها دوباره در حال انجام است که می‌تواند منجر به رشد بیشتر GBPUSD در این هفته شود. این مسئله می‌تواند منجر شود در این هفته اگر دلار افت کند، این جفت ارز  به محدوده 1.2500/1.2550 بازگردد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟