ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

سر و صدای زیاد اما روند کوچک دلار

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سر و صدای زیاد اما روند کوچک دلار

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 12 اردیبهشت

  • سر و صدای زیاد اما روند کوچک دلار

پس از تمام شدن تعیطلات رسمی در بسیاری از بخش‌های دنیا، بازارهای فارکس با بسیاری از داده‌های کلیدی و جلسات مهم بانک‌های مرکزی بازگشته است. بانک مرکزی استرالیا پس از یک ماه توقف، نرخ بهره را 0.25% افزایش داد. امروز داده‌های JOLTS آمریکا و در ناحیه یورو نظرسنجی وام دهی بانک مرکزی اروپا و شاخص قیمت مصرف کننده برای ماه آوریل منتشر خواهند شد.

تخفیف پرارپ

دلار آمریکا: سر و صدای زیاد اما روند کوچک

شاخص دلار در یک ماه گذشته تقریبا تغییر چندانی نداشته است. این مسئله علیرغم این رخ می‌دهد که کنترل بانک فرست ریپابلیک (First Republic) به دست شرکت بیمه سپرده فدرال (و سپس خرید آن توسط جی پی مورگان) افتاده است و داده‌های زیاد مهمی منتشر شدند. در عوض این دوره با برخی روندهای مستقل خارج از دلار برجسته شده مانند یورو قوی و ین ضعیف که منجر شده جفت ارز EURJPY به بالاترین سطح از سال 2008 برسد.

ایکس چیف

اینکه آیا روند جدید دلار در این هفته پدیدار شود تا حد زیادی به تقویم پر رویداد ایالات متحده، از جمله جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در روز چهارشنبه و گزارش اشتغال روز جمعه برای آوریل بستگی دارد. ما عقیده داریم که پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، ممکن است منجر نشود که فروشندگان دلار قدرت گیرند و احتمال این وجود دارد که دلار با ثبات باقی بماند. بازارها همچنین به رویدادهای استرالیا توجه خواهند کرد، جایی که توقف افزایش نرخ بهره ماه آوریل بانک مرکزی استرالیا (RBA) تنها یک ماه به طول انجامید. بسیاری از بانکداران مهم ایالات متحده وجود دارند که مایلند به طور رسمی اعلام کنند که فدرال رزرو نمی‌تواند نرخ بهره را در سال جاری کاهش دهد. این مسئله می‌تواند چالشی آشکار برای دیدگاه اجماع در مورد ضعیف‌تر شدن دلار و کاهش 0.50 درصدی نرخ بهره که در حال حاضر توسط بازار قیمت گذاری شده، باشد.

برای امروز، تمرکز بر روی داده‌های JOLTS ایالات متحده خواهد بود. کاهش شدید رقم فوریه باعث شد که دلار به دلیل نشانه‌هایی مبنی بر کاهش محدودیت‌های عرضه نیروی کار آمریکا افت کند. امروز نیز انتشار پایین‌تر از انتظارات می‌تواند منجر شود شاخص دلار 0.5% کاهش یابد، هر چند سرمایه‌گذاران پیش از جلسه بانک مرکزی آمریکا در زمینه فروش دلار محتاط خواهند بود. جفت ارز USDJPY از تعطیلات استفاده کرده بود و سقف قیمتی ماه مارس در محدوده 137.90 را به چالش کشیده بود. ما عقیده نداریم که این سطوح بتوانند برای ماه‌های زیاد دوام آورند اما اگر جلسه FOMC و گزارش NFP این هفته ریسک‌های صعودی به همراه داشته باشند، فکر می‌کنیم شانسی برای حرکت به سمت 139.50/140.0 وجود خواهد داشت.

یورو: نظرسنجی وام دهی بانک مرکزی اروپا فضا را مشخص خواهد کرد

جفت ارز EURUSD در محدوده 1.10 نوسان می‌کند و به دنبال داده‌های ورودی جدید از طرف آمریکا و ناحیه یورو است. پیش از جلسه روز پنج‌شنبه بانک مرکزی اروپا، به نظر می‌رسد بازارها افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره را انتظار دارند. انتظارات برای چنین افزایشی می‌تواند امروز با انتشار نظرسنجی وام دهی بانک مرکزی اروپا تثبیت شود. شرایط سخت‌تر وام‌دهی باید از پیش‌بینی‌ها برای افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره حمایت کند. اگر شرایط اعتباری به طرز شگفت‌آوری کمتر سخت‌ و فشرده شده باشد، یورو می‌تواند با این پیش‌بینی که شاهد افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره باشیم، افزایش یابد.

امروز همچنین شاخص قیمت مصرف کننده ناحیه یورو برای ماه آوریل منتشر می‌شود. باز هم هرگونه شگفتی صعودی در اینجا می‌تواند به یورو کمک کند. اگر غافلگیری رخ ندهد، به نظر می‌رسد که EURUSD در نشست فردا شب FOMC در محدوده 1.0950-1.1050 به معامله ادامه خواهد داد.

پوند: این هفته رویداد مهمی وجود نخواهد داشت

به نظر می‌رسد پوند این هفته با توجه به رویدادهای مهم در آمریکا و ناحیه یورو از لحاظ اهمیت در درجه دوم قرار خواهد داشت. بازارها افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلیس و رسیدن نرخ بهره به 4.50% را در 11 مه قیمت گذاری کرده‌اند. بازارها همچنین اوج نرخ بهره برای بانک مرکزی انگلیس را نزدیک به محدوده 4.90% تا ماه نوامبر قیمت گذاری کرده‌اند، که ما با این ایده مخالفیم.

در حال حاضر انتظار می‌رود جفت ارز EURGBP در محدوده 0.88 نوسان کند. در کوتاه مدت دشوار است که پیش‌بینی کیم جفت ارز GBPUSD بتواند از محدوده 1.2500 چندان دور شود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

1 دیدگاه در “سر و صدای زیاد اما روند کوچک دلار
  1. آواتار امید قاسمی امید قاسمی گفت:

    عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی