ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

جدیدترین نظرسنجی فشرده شرایط اعتباری در ایالات متحده را تأیید کرد

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جدیدترین نظرسنجی فشرده شرایط اعتباری در ایالات متحده را تأیید کرد

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 19 اردیبهشت

  • جدیدترین نظرسنجی فشرده شرایط اعتباری در ایالات متحده را تأیید کرد

این هفته بازار کار خود را مختلط آغاز کرد و استرس بانکی بیشتر کاهش یافت. پس از این که موسسه جی پی مورگان بانک فرست ریپابلیک (First Republic) را خریداری کرد، سهام دو بانک PacWest و Western Alliance که در معرض ورشکستگی قرار داشتند، رالی بزرگی داشتند که البته بیشتر رشد خود را پس دادند. سهام بانک PacWest که پیش از بازگشایی بازار رشد 30 درصدی داشت، جلسه را با رشد 3.65 درصدی به پایان رساند و سهام بانک Western Alliance تنها 0.60% رشد کرد.

شرایط اعتباری فشرده‌تر

نظرسنجی SLOOS آمریکا، که جدیدا به داده‌های داغی تبدیل شده چرا که سرمایه‌گذاران می‌کوشند دریابند این بحران تا چه اندازه بر شرایط اعتباری تأثیر گذاشته است، بدتر از انتظارات منتشر شد. داده‌ها نشان داد بانک‌هایی که شرایط اعتباری را سخت‌تر کرده‌اند، بالاتر از حد انتظار بوده‌اند (حدود 46% در مقابل 44.8% مورد انتظار). استانداردهای سخت‌تر، تقاضای ضعیف‌تر برای وام‌های تجاری و صنعتی، شرایط کلان کمتر مساعد، کاهش تحمل ریسک، بدتر شدن ارزش وثیقه‌ها و نگرانی در مورد هزینه‌های تامین مالی بانک‌ها و وضعیت نقدینگی از جمله کلمات و عبارات کلیدی بودند که در این نظرسنجی ارائه شدند.

تخفیف پرارپ

بن بست سقف بدهی

در جبهه سیاسی، تنش‌ها در رابطه با کاهش سقف بدهی ایالات متحده همچنان بالا است چرا که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، امروز با رهبران کنگره دیدار می‌کند تا در مورد امکان برداشتن سقف بدهی برای جلوگیری از نکول که ممکن است در اول ژوئن به ایالات متحده ضربه بزند، مذاکره کند.

در حالی که این تعلیق همه را نگران کرده، بیل گراس، مدیر ارشد اجرایی سابق پیمکو (Pimco)، عقیده دارد خرید اوراق کوتاه مدت ایالات متحده در قیمت‌های فعلی ایده خوبی است، چرا که بحث سقف بدهی “مسخره است و همیشه حل می‌شود”. به گفته وی، خرید اوراق خزانه یک ماهه با نرخی بسیار بالاتر از اوراق بلندمدت فرصت خوبی است.

ایکس چیف

در واقع بازده اسناد 1 ماهه آمریکا در حال حاضر حوالی 5.5% است در حالی که بازده اوراق 10 ساله خزانه داری همچنان حوالی 3.5% است. توجه داشته باشید که این معامله، یک معامله بدون ریسک نیست و همیشه این احتمال وجود دارد که توافق بر سر سقف بدهی به سرعت به دست نیاید و ریسک نکول افزایش یابد و این بهایی است که باید برای این ریسک بپردازید.

بازار فارکس

چشم انداز دلار همچنان به دلیل استرس بانکی و بن بست در زمینه سقف بدهی ضعیف است که هم شانس رشد کندتر را افزایش می‌دهد و هم انتظارات فدرال رزرو را کاهش می‌دهد. شاخص دلار در ابتدای هفته عملکرد خوبی داشت با این حال داده‌های قوی اقتصادی، که مرتبط با تورم آمریکا هستند، می‌تواند فشار بیشتری بر دلار وارد کند چرا که داده‌های قوی به معنی فشارهای تورمی بیشتر است آن هم در زمانی که بانک مرکزی آمریکا نمی‌تواند به دلیل استرس بانکی نرخ بهره را افزایش دهد. در نتیجه، بازده واقعی مورد انتظار برای دارایی‌های آمریکا کاهش می‌یابد و ارزش دلار آمریکا نیز افت می‌کند.

خرید یورو در کف

علیرغم فشار فروش شدید بالای محدوده 1.10، پولبک‌های قیمتی در جفت ارز EURUSD همچنان فرصت‌های خوبی برای خرید در کف هستند.

روز گذشته رکود 3.4 درصدی در تولید صنعتی آلمان – که بالاترین میزان در یک سال گذشته بود – مطمئناً به سرمایه گذاران ضربه وارد کرد، آن هم در حالی که پیش‌بینی‌ها تنها 1.5% کاهش را نشان می‌دادند. بنابراین، داده‌های ناامیدکننده آلمان این احتمال را که تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول نیز می‌تواند کمتر مورد بازنگری قرار گیرد را احیا کرد و بر انتظارات افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا تاثیر گذاشت. علاوه بر این، شاخص اطمینان سرمایه گذاران ناحیه یورو نیز به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافت.

اما علیرغم نشانه‌ها از کاهش سرعت اقتصاد، بانک مرکزی اروپا بر مبارزه با تورم متمرکز خواهد ماند، و این مسئله به معنای نرخ‌های بالاتر علیرغم کندی فعالیت‌ها است – البته اگر کندی فعالیت منجر به کاهش فشار قیمت‌ها نشود.

در حال حاضر، لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، هشدار می‌دهد که «هنوز در تورم مواد غذایی و هسته مومنتومی وجود دارد که در سال جاری مخالف جهت کاهش تورم انرژی است و حتما باید به آن رسیدگی شود.

کاهش واردات چین

آخرین داده‌های تجاری از چین نشان داد که صادرات چین در ماه آوریل سریعتر از حد انتظار رشد داشته و واردات نیز سریعتر از حد انتظار کاهش یافته است. به این ترتیب، تراز تجاری چین به 90 میلیارد دلار رسید، در مقابل حدود 70 میلیارد دلاری که تحلیلگران انتظار داشتند. افزایش صادرات چین نشانه خوبی برای اقتصاد جهانی است، در حالی که کاهش واردات چین نشانه بدی برای شرکت‌های صادرکننده به چین است. شاید زمان آن رسیده باشد که سرعت شرط‌بندی‌ها برای سود بیشتر در برندهای لوکس فرانسوی را کاهش دهیم. شرکت‌هایی مانند LVMH که سال درخشانی را پشت سر گذاشتند تا حدی رشد خود را مدیون بازگشت تقاضای چین بودند.

بازگشت نفت

روز گذشته در بازار انرژی، نفت آمریکا از محدوده 73.50 دلار عبور اما به دلیل نگرانی‌ها مبنی بر اینکه ممکن است بهبود چین به اندازه پیش بینی‌ها قوی نباشد و کندتر شدن رشد جهانی می‌تواند بر تقاضا ضربه بزند، به زیر 73 دلار کاهش یافت. افزایش قیمت به محدوده 75/76 دلار احتمالا با مقاومت قوی رو به رو خواهد شد.

منبع: Swissquote

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی