بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

برزخ سقف بدهی آمریکا

برزخ سقف بدهی آمریکا

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 27 اردیبهشت

  • برزخ سقف بدهی آمریکا

سنتیمنت ریسک پذیری همچنان ضعیف است چرا که ایالات متحده نتوانست در مورد سقف بدهی به توافق برسد.

اما مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، اشاره کرد در عرض چند روز آینده توافق امکان پذیر است. علیرغم این که هر دو طرف اختلافاتی دارند اما همه عواقب فاجعه بار یک نکول احتمالی در ایالات متحده را می‌دانند و هیچ کس حاضر نیست ایالات متحده را به سمت این سیاهچاله سوق دهد.

روز گذشته، هم بازار سهام و اوراق قرضه به دلیل بن بست سقف بدهی ایالات متحده با فشار فروشی مواجه شدند در حالی که شاخص دلار آمریکا در بالاترین حد دو هفته اخیر باقی ماند.

در جبهه داده‌ها، شاخص خرده فروشی آمریکا روز گذشته ضعیف‌تر از انتظارات منتشر شد. اگرچه، در ارزیابی ماهانه پس از دو ماه انتشار منفی، بازگشتی را شاهد بودیم اما این بازگشت کمتر از حد انتظار بود. ارزیابی سالانه شاخص خرده فروشی نشان داد که این شاخص به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافته و رشد ناامیدکننده 1.6 درصدی را نشان داد که نسبت به 2.4% در ماه قبل کاهش یافته بود و بسیار پایین‌تر از 4.20 درصدی بود که تحلیل‌گران انتظارش را داشتند. شاخص خرده فروشی هسته بیشتر از انتظارات افزایش یافت و تولیدات صنعتی در ماه آوریل رشد بیشتری داشت. اما بعید است که داده‌های اخیر باعث شود مقامات فدرال رزرو نظر خود را در مورد این واقعیت تغییر دهند که حرکت بعدی فدرال رزرو باید به جای افزایش بیشتر نرخ بهره، توقف سیاست‌های انقباضی باشد.

فعالیت‌ها در بازار آتی نرخ بهره فد احتمال حدود 80 درصدی را برای توقف در ماه ژوئن در نظر گرفتند و این قیمت گذاری‌ها ممکن است به دلیل داستان‌های سقف بدی آمریکا تا حدی تغییر کند.

بازده اوراق 2 ساله بالاتر از محدوده 4% قرار گرفته و آنجا باقی مانده است. بازده ارواق 30 ساله نیز روز گذشته افزایش یافت و به بالاترین سطح از زمان سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) در ماه مارس رسید. همه این‌ها بدین معنی است که نمایش سقف بدهی آمریکا، بهایی خواهد داشت.

داده‌های ناامید کننده هوم دیپو

جدیدترین گزارش درآمدزایی شرکت هوم دیپو (Home Depot) مسحورکننده نبودند. هوم دیپو بدترین گزارش درآمدزایی خود در حدود 20 سال گذشته را ثبت کرد و پیش بینی خود را برای امسال کاهش داد. مدیر مالی این شرکت گفت که امسال سال میانه رویی برای این شرکت خواهد بود.

سهام این شرکت روز گذشته 2% افت کرد.

امروز تمام نگاه‌ها به گزارش درآمدزایی Target و Walmart خواهد بود. اگر آنها نیز ضعیف‌تر از انتظارات منتشر شوند، شاید بتوانیم آن را به عنوان نشانه‌ای در نظر بگیریم که هزینه‌های مصرف‌کننده ایالات متحده، که تا کنون بسیار تاب آور بوده، می‌تواند در نهایت تسلیم تورم بالا و شرایط بدتر اقتصاد کلان شود. با توجه به این شرایط، افزایش بدهی کارت‌های اعتباری ایالات متحده که به 1 تریلیون دلار نزدیک شده، نشانه‌ای از بروز مشکل است.

نفت تحت فشار

آمار ضعیف چین از اوایل این هفته، همراه با بدبینی در اقتصاد آلمان و افزایش 3.7 میلیون بشکه‌ای در ذخایر آمریکا، نفت خام را تحت فشار فروش قرار داده است.

حتی پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر اینکه تقاضای جهانی نفت در سال جاری بیش از حد انتظار افزایش خواهد یافت، به دلیل رکورد بالای مصرف چین، نمی‌تواند چرخش مثبتی به بازار بدهد. آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که علیرغم داده‌های ضعیف چین، «اکثریت قریب به اتفاق پیش‌بینی‌ بهبود تقاضای را دارند»، اما سرمایه‌گذاران بر پیش‌بینی‌های رشد پایین‌تر چین از سوی بانک‌های بزرگ تمرکز کردند.

آخرین سخن در مورد نمایش سقف بدهی آمریکا

محرک سنتیمنت ریسک جهانی در چند روز آینده سقف بدهی آمریکا خواهد بود. در حالی که عدم قطعیت‌های رو به افزایش، کار بازارها را در کوتاه مدت سخت می‌کند اما احتمال زیادی وجود دارد که این نمایش ظرف چند روز آینده به پایان برسد. در این سناریو باید شاهد آن باشیم که رالی در دارایی‌های ریسکی ببینیم و با توجه به این واقعیت که بازار در حال حاضر بسیار نزولی هستند، این رالی می‌تواند بیشتر تقویت شود – که به این معنی است که علیرغم افزایش احتمال رکود و چشم‌انداز اقتصادی تیره‌، پتانسیل بهبود قابل توجهی وجود دارد.

منبع: Swissquote

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟