ارانته

رشد دلار به دلیل اظهارات پاول و حراج اوراق خزانه داری آمریکا

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

حراج آرام اوراق 30 ساله خزانه داری و اظهارات هاوکیش پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، منجر به بهبودی در بازده اوراق و دلار آمریکا شد. پویایی در بازار اوراق پیش از انتشار داده‌های کلیدی آمریکا زیرنظر خواهد بود. در انگلیس، انتشار داده‌های رشد در کانون توجهات هستند.

دلار آمریکا: حراج اوراق و سخنان پاول بهبودی دلار را در پی داشتند

روز گذشته افزایش بازده اوراق خزانه داری منجر به رشد دلار شد. حراج اوراق 30 ساله و سخنرانی پاول دلیل این رشد بودند. پاول در کنفرانس صندوق بین المللی پول هشدار داد که مبارزه با تورم ممکن است برای مدت طولانی ادامه داشته باشد و افزایش دیگر نرخ بهره امکان پذیر است. اگر به منحنی بازار آتی نرخ بهره فد نگاه کنیم، واضح است که بازارها به شدت مشکوک هستند که اصلاً افزایش دیگری ارائه شود اما اظهارات پاول احتمالا تلاش‌‌ها برای قیمت گذاری داویش اخیر را به عقب رانده است.

به یاد داشته باشید که در بیانیه هفته گذشته FOMC، اعتراف به انقباضی‌تر شدن شرایط مالی همراه با این هشدار بود که تأثیر آن بر اقتصاد و تورم به مدت زمان بالا نگه داشتن نرخ‌ بهره بستگی دارد. لحن هاوکیش که توسط پاول انجام شد نشان می‌دهد که فدرال رزرو همچنان ترجیح می‌دهد بازده بالاتر اوراق خزانه داری کار سیاست‌های انقباضی را انجام دهد و نیاز به افزایش دیگر نرخ بهره نباشد و این دقیقا برداشتی است که بازار دارد. حراج اوراق 30 ساله همچنین این سیگنال را داد اصلاح بازده اوراق پس از انتشار گزارش NFP ممکن است بیش از حد بوده است و می‌تواند کفی را برای بازده اوراق ایجاد کرده باشد مگر این که باز هم شاهد بدتر شدن چشم انداز آمریکا باشیم.

مهم‌ترین رویداد امروز برآورد اولیه شاخص احساسات مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان است. توجهات معطوف به معیار تورم 1 ساله است که انتظار می‌رود از 4.2% به 4% کاهش یابد. امروز همچنین لوگان، بوستیک و دالی، اعضای بانک مرکزی آمریکا، سخنرانی خواهند داشت.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

پویایی در منحنی بازده اوراق آمریکا تاثیر زیادی در پایداری رشد دلار خواهد داشت. انتظار می‌رفت که با توجه به جلوگیری فدرال رزرو از قیمت گذاری‌های داویش، شاهد بهبودی در DXY از محدوده 106 باشیم. بهبود در بازده اوراق باید منجر به حمایت از دلار شود، اما عقیده داریم که برای یک جهش بزرگ دیگر در دلار به اطمینان بخشی از طرف داده‌ها نیاز است.

یورو: لاگارد امروز سخنرانی خواهد کرد

جهش دلار منجر شد جفت ارز EURUSD به محدوده 1.0660 بازگردد و این احتمال وجود دارد که فشار فروش در اوراق خزانه داری آمریکا امروز نیز تاثیر خود را بر این جفت ارز بگذارد. اختلاف نرخ سواپ 2 ساله EURUSD دیروز مجددا افزایش یافت و در حال حاضر نزدیک به محدوده 136 نقطه پایه پیش از جلسه FOMC است.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

توجهات امروز معطوف به سخنرانی لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، خواهد بود. احتمال می‌رود که وی برای متقاعد کردن بازارها برای یک افزایش دیگر نرخ بهره تلاش کند (مانند ایالات متحده، سرمایه گذاران به سختی متقاعد می‌شوند). به عقب راندن انتظارات برای نرخ بهره در سخنرانی اعضای بانک مرکزی اروپا به طور واضح‌تر دیده می‌شود. منحنی نرخ بهره یورو اولین کاهش نرخ بهره را بین آوریل و ماه ژوئن قیمت گذاری کرده است که تاثیر آن بر یورو از طرف اعضای بانک مرکزی اروپا متعادل بوده و ما شک داریم این مسئله در کوتاه مدت تغییری داشته باشد.

انگلیس امرو آمار رشد خود برای سه ماهه سوم منتشر کرد. تولید ناخالص داخلی کمی بهتر از انتظارات منتشر شد اما این مسئله به دلیل کاهش واردات بود. در واقعیت مولفه‌های داخلی تولید ناخالص داخلی منفی بود و اعتصاب‌ها در اوایل تابستان یک عامل کلیدی برای این امر است. در تصویر بزرگتر، اقتصاد بریتانیا در سال جاری واقعاً از نظر سطحی رشد نکرده است. سناریو پایه ما ایستایی/ رشد متوسط است اما نمی‌توان احتمال رکود را نادیده گرفت. در نهایت بانک مرکزی انگلیس چندان به این داده‌ها توجه نخواهد کرد و در عوض توجه به داده‌های تورمی بخش خدمات و رشد دستمزدها در هفته آینده خواهد بود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی