ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

شاخص قیمت مصرف کننده و شاخص خرده فروشی آمریکا در کانون توجهات هستند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار آمریکا هفته را آرام آغاز کرد و رشد خود را که پس از سخنرانی پاول رخ داده بود، حفظ کرده است. پاول این احتمال را یادآوری کرد که چرخه افزایش نرخ بهره هنوز تمام نشده است. این هفته بازار شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا برای ماه اکتبر و مخصوصا شاخص خرده فروشی آمریکا را زیرنظر خواهد داشت. هر گونه ضعف در این داده‌ها می‌تواند منجر به ضعف دلار شود.

آکادمی

دلار آمریکا: جهش در محدوده رنج

شروع آرام دیگری را در بازار فارکس شاهد هستیم. سرمایه‌گذاران در زمینه تصمیم موسسه مودیز در روز جمعه برای تغییر رتبه AAA ایالات متحده به منفی نگران هستند. این موسسه به نگرانی‌های آشنا در مورد دو قطبی شدن سیاست‌ها و فرسایش حاکمیت اشاره کردند. با این حال، سیاست فدرال رزرو به جای رتبه اعتبار دولتی ایالات متحده، محرک اصلی دلار در حال حاضر باقی مانده است و سرمایه گذاران از طریق این لنز ریسک تعطیلی دولت ایالات متحده را در اواخر این هفته ارزیابی خواهند کرد. توجه داشته باشید که لوایح چاره موقت بسته هزینه‌کرد در نیمه شب جمعه منقضی می‌شود و اگر کنگره نتواند برنامه‌های بودجه آینده را تضمین کند، دولت باید کار اخراج کارگران را آغاز کند. اگر به این مرحله برسیم، این مسئله برای دلار عامل منفی خواهد بود.

با این حال، پیش از این مسئله شاخص قیمت مصرف کننده ماه اکتبر و شاخص خرده فروشی آمریکا منتشر خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود CPI در ارزیابی ماهانه تغییری نداشته باشد و در ارزیابی سالانه CPI به 3.3% کاهش یابد. در شاخص هسته ارزیابی ماهانه می‌تواند در محدوده 0.3% و ارزیابی سالانه در محدوده 4.1% باقی بماند. این روند برای دلار خنثی خواهد بود اما انتشار ضعیف‌تر شاخص خرده فروشی روز چهارشنبه می‌تواند برای دلار منفی باشد و نشان دهد که شرایط اعتباری فشرده‌تر به مصرف کننده آمریکا آسیب زده است.

طلا

جدا از داده‌ها دیدار بایدن با رئیس جمهور چین نیز در اواسط هفته در سانفرانسیسکو در کنفرانس APEC زیرنظر خواهد بود. با توجه به وضعیت نامطلوب ژئوپلیتیک کنونی، بازارها از سخنان گرم‌تر استقبال خواهند کرد.
در کل به نظر می‌رسد این هفته دلار در روند رنجی معامله شود. پیش‌بینی می‌شود شاخص دلار در اوایل هفته بتواند به محدوده 106.00/106.25 برسد و سپس محدوده 105.35/40 را در اواخر هفته که احتمال تعطیلی دولت آمریکا وجود دارد، تست کند.

یورو: آسیب چندانی وارد نشده است

سخنرانی هاوکیش پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، آسیب چندانی به جفت ارز EURUSD وارد نکرده است. محدوده حمایتی 1.0660 حفظ شده و این هفته ممکن است هفته آرام و رنجی برای این جفت ارز در محدوده 1.0635 – 1.0765 باشد.

این هفته برای ناحیه یورو، تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم که انتظار می‌رود %0.1- منتشر شود، در کانون توجهات خواهد بود. شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی آلمان و ناحیه یورو نیز این هفته منتشر خواهد شد.

طبق معمول این هفته اعضای بانک مرکزی اروپا نیز سخنرانی خواهند داشت. در حالی که احتمال افزایش نرخ بهره وجود دارد بازار این احتمال را نادیده می‌گیرد و به دنبال احتمالات برای کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا در سال 2024 است. این مسئله به سرعت چشم انداز رشد جفت ارز EURUSD را در سال آینده از بین می‌برد مخصوصا اگر بانک مرکزی اروپا به سرعت بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را کاهش دهد. واضح است که انتظارات برای رالی جفت ارز EURUSD در سال آینده با چالش‌هایی مواجه شده است.

پوند: ضعف‌هایی در حال ظهور هستند

به نظر می‌رسد ضعفی در پوند در حال ظهور است هر چند شاخص وزنی تجاری بانک مرکزی انگلیس تنها در حدود 0.6% در چند روز اخیر افت رده است. افت 1.7 درصدی در ارزیابی ماهانه قیمت خانه در انگلستان (در شاخص Rightmove، شرکت املاک و مستغلات بریتانیایی) کمکی به پوند نکرد.

این هفته، هفته مهمی برای پوند انگلیس است چرا که هم داده‌های دستمزد و هم شاخص قیمت مصرف کننده پیش از جلسه 14 دسامبر بانک مرکزی انگلیس منتشر می‌شوند. این احتمال وجود دارد که داده‌های دستمزد بخش خصوصی ممکن است فردا کمی چسبنده باشد، اگرچه بانک مرکزی انگلیس اخیراً این موضوع را کم اهمیت جلوه داده است. انتشار روز چهارشنبه CPI اکتبر باید هدف سوناک، نخست وزیر انگلیس، را برای رسیدن این شاخص به زیر 5 درصد برآورده کند چرا که تغییر تعرفه انرژی تاثیر خود را باید گذاشته باشد.

امروز مان، عضو بانک مرکزی انگلیس، سخنرانی خواهد داشت. وی یکی از سه نفری بود که در جلسه پیش برای افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره رای داده بود. وی در مورد تغییرات اقلیمی و سیاست پولی صحبت خواهد کرد اما معامله‌گران به دنبال این هستند تا ببینند لحن هاوکیش وی کاهش یافته است یا خیر.

اگر محدوده مقاومتی 0.8750 شکسته شود، محدوده 0.880 در جفت ارز EURGBP در کانون توجهات خواهد بود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی