ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

بازار اوراق داده های اشتغال و pmi امریکا در مرکز توجه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

اثرات جریان‌های پایان سه ماهه محو شدند. بازارها به روند فروش اوراق/خرید دلار بازگشتند. بهبود در شاخص PMI تولیدی موسسه ISM آمریکا و اظهارات هاوکیش اعضای بانک مرکزی آمریکا، دلیل این مسئله بودند. جفت ارز EURUSD و GBPUSD در مسیر تست محدوده‌های حمایتی 1.0400 و 1.200 قرار دارند. در همین حین بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را تغییر نداد که این مسئله بر دلار استرالیا فشار مضاعفی وارد کرد.

دلار آمریکا: بازپس گیری تاج پادشاهی

به این مسئله اشاره کرده بودیم که احتمالا جریا‌ن‌های پایان سه ماهه منجر به ضعف دلار در پایان هفته گذشته شدند و دیروز روند قیمت به روایت خرید دلار/فروش اوراق که از اواسط ژوئیه شاهد آن بودیم، بازگشت. دو عامل منجر شدند این روایت بیشتر تقویت شود: بهبود شاخص PMI تولیدی موسسه ISM و اظهارات هاوکیش اعضای بانک مرکزی آمریکا.

روز گذشته شاخص PMI موسسه ISM بهتر از انتظارات منتشر شد و از 47.6 به 49 رسید. شاخص PMI موسسه S&P Global نیز به سمت بالا بازبینی شد. این یازدهمین ماهی بود که شاخص PMI تولیدی موسسه ISM در منطقه انقباض قرار گرفته است. با این حال، بهبود به سطح 49.0 و همبستگی نزدیک با تولید ناخالص داخلی به این معنی است که ممکن است شاهد رشد سالانه 4 درصدی برای سه ماهه سوم باشیم.

تخفیف پرارپ

این مسئله قطعا می‌تواند دیدگاه فرود نرم بانک مرکزی آمریکا را تقویت کند. در چند روز اخیر، اعضای هاوکیش بانک مرکزی آمریکا، به طور فزاینده‌ای در مورد چشم انداز افزایش بیشتر نرخ بهره صحبت کردند در حالی بازارها احتمال تنها 50 درصدی را یک افزایش دیگر قیمت گذاری کرده‌اند، آن هم علیرغم این که این چشم انداز در دات پلات مشاهده می‌شود. مستر، عضو بانک مرکزی آمریکا، در مورد یک افزایش نرخ بهره دیگر در سال جاری صحبت کرد. بومن، دیگر عضو بانک مرکزی، اشاره کرد که چندین افزایش دیگر نرخ بهره مورد نیاز است. بار نیز لحن میانه روتری داشت اما احتمال یک افزایش دیگر را رد نکرد.

شکاف بین دات پلات و قیمت گذاری بازار برای سال 2023 و 2024 نیز به این احتمال اشاره می‌کند که نرخ‌های بهره کوتاه مدت دلار می‌توانند منجر به حمایت از این ارز شوند.

امروز انتظار می‌رود که توجه بازار معطوف به داده فرصت‌های شغلی آمریکا باشد. همچنین امروز بوستیک، عضو بانک مرکزی آمریکا نیز سخنرانی خواهد داشت.

ایکس چیف

نوسانات در بازده اوراق خزانه داری بلند مدت باید همچنان جهت حرکت در بازار فارکس را تعیین کنند. یک گام حرکتی دیگر در بازده اوراق خزانه داری به سمت محدوده 4.75% می‌تواند در آینده نزدیک منجر شود شاخص دلار به محدوده 108 برسد.

یورو: بازده اوراق بلند مدت بر یورو فشار وارد می‌کنند

اختلاف 10 نقطه پایه‌ای در نرخ سواپ 2 ساله جفت ارز EURUSD در روز جمعه به طور کامل در روز دوشنبه محو شد و اسپرد بار دیگر به محدوده 120- نقطه پایه رسید. این اختلاف بزرگ دو بار در سال 2023 مشاهده شده است – در اوایل ژانویه و در سراسر فوریه و مارس.

جالب اینجاست که در این دوره‌ها جفت ارز EURUSD هرگز پایین‌تر از محدوده 1.0500 معامله نشده است. اسپرد بین بازده اوراق 10 ساله آلمان و ایتالیا (Bund-UST) تقریبا 60 نقطه پایه از اواسط ژوئن افزایش یافته است و در حال حاضر در کف 177- نقطه پایه که در ماه نوامبر سال 2022 دیده شده بود، قرار گرفته است.

همانطور که پیش‌تر گفته شد، نوسانات در بازار اوراق مشخص خواهند کرد که چه اتفاقی رخ خواهد داد. تحلیل‌گران موسسه ING تخمین می‌زنند که اگر بازده اوراق 10 ساله به 5.0 درصد برسد، EURUSD به منطقه 1.02 سقوط خواهد کرد.

تقویم داده‌های ناحیه یورو امروز خالی است، اما چند عضو بانک مرکزی اروپا از جمله لین و ویلروی، سخنرانی خواهند داشت.

پوند: محدوده 1.200 در دیدرس است

پوند در جفت ارز GBPUSD به سمت محدوده 1.200 حرکت می‌کند. برخلاف یورو، پوند از یک نقطه ضعف بزرگ نرخ بهره رنج نمی‌برد، اما پس از ترکیب اثر قیمت گذاری مجدد هاوکیش بانک مرکزی آمریکا و داویش بانک مرکزی انگلیس، اختلاف نرخ سواپ 2 ساله در جفت ارز GBPUSD تنها به 17 نقطه پایه – از اوج 135 نقطه پایه در ماه ژوئیه – کاهش یافته است.

اختلاف نرخ سواپ با معامله GBPUSD در اطراف سطوح فعلی مطابقت دارد و شکست به زیر 1.2000 در مقایسه با اتفاقات اخیر غیرعادی نخواهد بود. اگر سطح 1.200 شکسته شود، محدوده 1.1830 کف قیمتی ماه مارس، محدوده حمایتی بعدی خواهد بود. امروز نیز در تقویم اقتصادی برای انگلیس داده‌ای وجود ندارد.

دلار استرالیا: رئیس جدید بانک مرکزی استرالیا، غافلگیری به همراه نداشت

بولاک، رئیس جدید بانک مرکزی استرالیا، اولین جلسه خود را برگزار کرد و در این جلسه بانک مرکزی نرخ بهره را تغییر نداد. به طور کلی تداومی از موضع سیاستی استاندار قبلی وجود داشت و دیدگاه بانک در مورد تورم هنوز نسبتاً خوش‌بینانه است و این دیدگاه پیش‌بینی‌ها را تقویت می‌کند که چرخه انقباضی به پایان رسیده است.

هشدار معمول مبنی بر اینکه انقباض بیشتر سیاست‌ها نیز به طور گسترده انتظار می‌رود، اساساً تکرار می‌کند که بانک مرکزی استرالیا رویکرد وابسته به داده را حفظ می‌کند که اخیراً طبق همین رویکرد تصمیمات سیاستی را هدایت کرده است. بازارها تا ماه دسامبر حدود 10 نقطه پایه انقباض را قیمت گذاری کرده‌اند. موسسه ING نسبت به پیش‌بینی‌های کلی دیدگاه هاوکیش‌تری دارد و عقیده دارد احتمال غیر قابل چشم پوشی وجود دارد که افزایش CPI می‌تواند منجر به آخرین افزایش نرخ بهره شود.

در نهایت، حتی یک افزایش دیگر نرخ بهره نیز نمی‌تواند باعث تغییر قیمت دلار استرالیا شود. افزایش شدید بازده اوراق خزانه داری آمریکا و فضای ریسک گریز باید جفت ارز AUDUSD را در حال حاضر تحت فشار قرار دهد. ریسک‌ها در حال حاضر برای این جفت ارز افت به محدوده 0.62 – 0.6250 را نشان می‌دهند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی