ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

درگیری‌ها در خاورمیانه می‌تواند به رشد دلار آمریکا کمک کند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

رویدادهای هولناک در جنوب اسرائیل در تعطیلات آخر هفته، قیمت نفت را افزایش داد و نگرانی‌ها از تشدید تنش در سراسر منطقه افزایش یافته است. این مسئله در زمانی اتفاق می‌افتد که بازار نفت در حال حاضر با کسری مواجه است و اقتصاد ایالات متحده به اوج اشتغال نزدیک شده است. برای بازار فارکس، این مسئله باید باز هم برای دلار مثبت باشد.

آکادمی

دلار آمریکا: حمایت بیشتر

رویدادهای هولناک تعطیلات آخر هفته در جنوب اسرائیل منجر به افزایش قیمت نفت شد و بدون شک نگرانی‌ها در مورد تشدید تنش در منطقه ایجاد خواهد شد. سوالاتی در مورد دخالت ایران در حمله حماس و نحوه واکنش اسرائیل و آمریکا وجود دارند. با تولید حدود سه میلیون بشکه در روز، ایران ثابت کرده که امسال یکی از تامین‌کنندگان کلیدی نفت است و در صورت اعمال شدیدتر تحریم‌ها علیه نفت خام ایران یا هر نوع واکنش مستقیم‌تری، می‌توانیم ریسک ژئوپلیتیک بیشتری را در نفت خام ببینیم.

قیمت‌های بالاتر نفت حمایت بیشتری از دلار خواهد کرد، چرا که بر رشد جهانی تأثیر می‌گذارد و صندوق بین‌المللی پول ممکن است پیش‌بینی‌های رشد جهانی را در این هفته کاهش دهد. قیمت نفت همچنین به فشارهای تورمی می‌افزاید، و با توجه به کم بودن ظرفیت اضافی تولید، در ایالات متحده شدیدترین میزان فشارها را شاهد خواهیم بود. زمانی که پای خودکفایی نفت به میان می‌آید، دوباره بین ایالات متحده و اروپا و آسیا، فاصله ایجاد خواهد شد.

طلا

به دور از تحولات اسرائیل، روز جمعه یک گزارش اشتغال بسیار قوی در ایالات متحده ارائه شد که به نظر می‌رسد فدرال رزرو را برای مدتی طولانی‌تر در حالت هاوکیش نگه می‌دارد. این داده‌ها همچنین وزارت خزانه داری ایالات متحده را در هفته‌ای که در آن شاهد حراج 101 میلیارد دلاری اوراق خزانه داری سه، ده و سی ساله خواهیم بود، تحت فشار نگه می‌دارد. بازده 5 درصدی اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا همچنان یک تهدید بسیار واقعی است و شرایط مالی را باز هم انقباضی‌تر می‌کند. دیگر رویدادهای برجسته ایالات متحده در این هفته شامل تعداد زیادی از سخنرانان فدرال رزرو (لوری لوگان، عضو هاوکیش فدرال رزرو در روز جاری)، صورتجلسه بانک مرکزی آمریکا در روز چهارشنبه، و انتشار داده‌های CPI و PPI هستند. هیچ یک از این‌ها به ویژه برای موقعیتهای خرید دلار تهدید کننده به نظر نمی‌رسد.

انتظار می‌رود شاخص دلار در محدوده 106 حمایت شود. پیش‌بینی می‌شود دلار تا پایان سال قوی باقی بماند هر چند که ماه نوامبر و دسامبر، ماه‌های ضعیفی برای دلار هستند.

[restrict userlevel=“editor”]

یورو: در سمت اشتباه داستان رشد نفت

پیش‌بینی می‌شود که محدوده 1.0400 – 1.0600، محدوده معاملاتی برای جفت ارز EURUSD در کوتاه مدت باشد. تست محدوده 1.0600 پس از گزارش اشتغال روز جمعه غافلگیر کننده بود، اما هیچ راه فراری از داستان نرخ بهره بالاتر ایالات متحده و همچنین افزایش عوامل مخالف برای رشد جهانی وجود ندارد. با این حال، یکی از ریسک رویدادهای ریسکی در این هفته، شروع فصل گزارشات درآمدزایی بانکی ایالات متحده است. نحوه کنار آمدن بانک‌های آمریکایی با زیان‌های شدید اوراق خزانه داری ایالات متحده پس از ورشکستگی سه بانک آمریکایی در ماه مارس جالب توجه خواهد بود. انتظار داریم در هفته‌های آینده بیشتر در مورد این موضوع بشنویم.

تقویم ناحیه یورو این هفته بسیار خلوت است. امروز شاخص اطمینان سرمایه‌گذار SENTIX ناحیه یورو منتشر می‌شود و چندین اعضای بانک مرکزی اروپا در طول هفته سخنرانی خواهند داشت. در روز چهارشنبه، آخرین گزارش بانک مرکزی اروپا را در مورد انتظارات تورمی مصرف کننده خواهیم داشت. در مورد سیاست بانک مرکزی اروپا، بازار تقریباً قیمت گذاری چشم انداز هر گونه انقباض بیشتر را رد کرده است و به نظر می‌رسد که روایت به بررسی سخت گیری کمی (QT) احتمالی از سوی بانک مرکزی اروپا بازگشته است.

[/restrict]

شكل اسرائیل (ILS): مداخله بانک مرکزی اسرائیل برای حمایت از شکل

شكل اسرائیل پس از حمله حماس تحت فشار قرار گرفته است. در واقع، شكل در تمام سال بسیار ضعیف بوده است، و قبل از تعطیلات آخر هفته، بانک مرکزی اسرائیل (BoI) تخمین زده بود که ممکن است به دلیل طرح‌های بحث برانگیز دولت برای اصلاح قوه قضاییه، 10% صرف ریسک در شكل وجود داشته باشد. تا امروز، بانک مرکزی اسرائیل برای حمایت از شكل مداخله نکرده بود.

با این حال، امروز بانک مرکزی اسرائیل اعلام کرد که آماده است تا 30 میلیارد دلار از ذخایر 203 میلیارد دلاری فارکس خود را برای حمایت از شكل بفروشد. بانک مرکزی اسرائیل یکی از بانک‌های مرکزی مداخله‌گر است و ما فرض می‌کنیم که آنها تلاش خواهند کرد USDILS را به زیر 3.90 برگردانند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی