ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چرا بازده اوراق خزانه داری آمریکا افت کرد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

پس از اینکه دو مقام فدرال رزرو اعلام کردند که افزایش بازده اوراق قرضه در نتیجه انقباضی شدن شرایط مالی ممکن است به این معنی باشد که فدرال رزرو مجبور به افزایش کمتر نرخ بهره باشد، بازده اوراق ایالات متحده و دلار کاهش یافت. باید دید که آیا این بخشی از روایت جدید فدرال رزرو است یا خیر. امروز، روز آرامی برای داده‌ها در کشورهای G10 است.

تخفیف پرارپ

دلار آمریکا: سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا، محرک بازارها

به نظر می‌رسد بازارهای اروپایی امروز با وضعیتی مثبتی کار خود را آغاز کنند. بازارهای سهام آسیایی افزایش قابل توجهی داشته‌اند و نفت در واکنش به رویدادهای اسرائیل بیشتر افزایش نیافت. تحرکات امروز کاهش قابل توجهی در بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده داشته است. بازار آمریکا به دلیل تعطیلات رسمی روز کلمب (Columbus) بسته بود، اما بازار آسیا اکنون به برخی از اظهارات اعضای فدرال رزرو واکنش داده و شاهد کاهش 16 نقطه پایه‌ای بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بودیم و بازده اوراق 10 ساله به محدوده 4.64% رسید.

در قلب این کاهش بازده، اظهار نظر دو مقام فدرال رزرو در روز گذشته بوده است. چیزی که به نظر می‌رسد در بازار طنین انداز شده است، نظرات لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس، است:
“ترم پریمیوم (term premium) بالاتر منجر به نرخ‌های بهره بالاتر می‌شود. بنابراین، اگر ترم پریموم افزایش یابد، می‌توانند بخشی از کار خنک کردن اقتصاد را برای ما انجام دهند و ما نیاز کمتری به سیاست‌های پولی انقباضی داریم.” (ترم پرمیوم به پرمیومی (مبلغ اضافی) گفته می‌شود که به دلیل زمان باید پرداخت شود)

ایکس چیف

به نظر می‌رسد بسیاری نوسانات بزرگ در ترم پریمیوم اوراق خزانه داری آمریکا در ماه گذشته را زیرنظر داشتند. برای بازده اوراق 10 ساله خزانه داری در سپتامبر، ترم پریمیوم توسط برخی از مدل‌های محبوب فدرال رزرو 50- نقطه پایه برآورد شد. ترم پریمیوم در حال حاضر 30 نقطه پایه تخمین زده می‌شود، چرا که سرمایه‌گذاران برای حفظ ریسک طولانی مدت اوراق خزانه‌داری ایالات متحده، غرامت بیشتری می‌خواهند. بر اساس اظهارات روز دوشنبه فدرال رزرو، بازار این پیش‌بینی را دارد که در نهایت بانک مرکزی توجه بیشتری به بازده اوراق قرضه دارد.

با این حال، ما گمان می‌کنیم که این ممکن است یک داستان تعیین کننده برای بازار اوراق قرضه نباشد، چرا که هیچ بانک مرکزی دوست ندارد در این موقعیت قرار بگیرد که بازده اوراق برای سیاست‌های پولی تصمیم بگیرد. به عنوان مثال، اگر بازده اوراق 10 ساله ایالات متحده به سرعت به 4.25٪ کاهش یابد، آیا فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش می‌دهد؟ مگر اینکه اعضای فدرال رزرو این موضوع را تکرار کنند. به عنوان مثال، اگر این مسئله بخشی از روایت جدید فدرال رزرو برای بستن سریع چرخه سیاست‌های انقباضی باشد.

دشوار است که بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده را بسیار پایین‌تر پیش‌بینی کنیم. توجه داشته باشید که ما در اواخر این هفته داده‌های مربوط به CPI ایالات متحده را داریم که همچنان نشانگر پیشرفت آهسته به سمت هدف تورم 2 درصدی فدرال رزرو است.

شاخص دلار نباید خیلی افت داشته باشد و ما فکر می‌کنیم که سطوح حمایتی 105.70/106.00 می‌تواند در این هفته حفظ شود.

در تقویم امروز ایالات متحده شاخص خوش بینی کسب و کارهای کوچک NFIB، سخنرانی اعضای فدرال رزرو و انتشار گزارش‌های مهم از صندوق بین المللی پول مانند چشم انداز اقتصاد جهانی و گزارش ثبات مالی جهانی منتشر خواهند شد.

یورو: ریسک‌های ایتالیا

جفت ارز EURUSD از عقب نشینی بازده اوراق آمریکا استفاده کرد. با این حال، اگر برخی نشانه‌های استرس در بازار اوراق قرضه ایتالیا نبود، احتمالاً این جفت ارز حتی بالاتر هم می‌رفت. اسپرد اوراق 10 ساله BTP-Bund (آلمان و ایتالیا) اکنون در 207 نقطه پایه است و حتی مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) در حال بحث در مورد این که چه سطحی می‌تواند خطرناک باشد مانند (250 نقطه پایه) هستند. این مسئله و تحولات خاورمیانه برای جفت ارز EURCHF که دیروز حدود 0.6 درصد کاهش یافته بود، عامل کاملا منفی بودند. محدوده 0.9515 – 0.9520 در این جفت ارز زیرنظر است اگرچه ما انتظار نداریم که EURCHF بسیار پایین‌تر رود، چرا که بانک مرکزی سوئیس به شدت این نرخ را کنترل می‌‌‌کند.

به نظر می‌رسد که محدوده 1.0600/0610 مقاومت قوی برای EURUSD را نشان می‌دهد و هدف یک ماهه محدوده 1.04 باقی می‌ماند، مگر اینکه پیش‌بینی‌ها در مورد کاهش بیشتر بازده اوراق قرضه آمریکا اشتباه باشند.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی