ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

توقف افزایش نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا، چه پیامدهایی برای دلار استرالیا خواهد داشت؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

توقف افزایش نرخ بهره بانک مرکزی استرالیا، چه پیامدهایی برای دلار استرالیا خواهد داشت؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

مدل ارزش منصفانه کوتاه‌مدت ما نشان می‌دهد که دلار آمریکا در برابر همه ارزهای G10 بیش از حد ارزش‌گذاری شده است، اما حرکت اخیر قیمت نشان می‌دهد که برخی از داده‌های ضعیف فعالیت‌های ایالات متحده برای اصلاح دلار آمریکا نیاز است. ممکن است این هفته این اتفاق رخ ندهد، چرا که تقویم‌های بازار توسعه‌یافته کاملاً خلوت هستند. در دیگر نقاط، بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را تغییر نداد، اما سقوط دلار استرالیا بیش از حد به نظر می‌رسد.

دلار آمریکا: ارزش گذاری بیش از حد

روز گذشته با توجه به تعطیلی آمریکا به دلیل روز کارگر، بازارهای جهانی فارکس هفته را پس از نوسانات بزرگ روز جمعه با لحنی بسیار آرام آغاز کردند. در دوره‌های کوتاهی مانند این که توجه به طور موقت از ایالات متحده دور می‌شود، تحولات در چین به عنوان محرک اصلی سنتیمنت جهانی ظاهر می‌شود. دیروز، امیدها به محرک‌های مالی باعث بازگشت بازار سهام بخش املاک چین شد، اما PMI خدماتی Caixin چین پایین‌تر از انتظارات منتشر شد و فشار جدیدی بر بازار سهام آسیا ایجاد کرد.

تخفیف پرارپ

در حالی که به نظر می‌رسد بازار سهام به طور متقارن‌تری به اخبار خوب و بدی که از چین می‌آید پاسخ می‌دهد، بازار ارز همچنان به تحولات منفی واکنش نشان می‌دهد، چرا که دوره تداوم تقویت دلار به محدود کردن رشد بیشتر بازارهای نوظهور آسیایی کمک می‌کند. به طور خاص، رنمینبی همچنان با فشار ناشی از سیاست‌های پولی تسهیلی در چین مواجه است و بانک خلق چین (PBoC) اخیراً کاهش نسبت ذخایر الزامی (RRR) ارزی را در تلاش برای محافظت از اثرات کاهش ارزش پول انجام داده است. امروز صبح، شاهد رشد جفت ارز USDCNY پس از انتشار PMI‌های ضعیف و آزمایش مجدد ناحیه 7.30 بودیم. این محدوده برای بانک خلق چین مرز تعیین کننده‌ای بود.

در جبهه آمریکا پیش‌تر اعلام کردیم بعید به نظر می‌رسد که تقویم داده‌های این هفته به طور اساسی روایت تاب آوری اقتصادی ایالات متحده را که پایه و اساس تقویت اخیر دلار بوده است، تغییر دهد. تقویم امروز کاملاً خلوت است و فقط سفارشات کارخانجات ماه ژوئیه را شامل می‌شود.

از نقطه نظر تکنیکالی، باید توجه داشته باشیم که عملکرد بهتر دلار در ماه اوت به طور کامل توسط محرک‌های بازار (یعنی نرخ‌های نسبی، ارزش بازار سهام و پویایی کامودیتی‌ها) توجیه نشده است. مدل ارزش گذاری منصفانه کوتاه مدت ما ارزش گذاری بیش از حد را برای دلار در برابر دیگر ارزهای G10 نشان می‌دهد. تا این لحظه، یکی از ویژگی‌های اخیر قیمت دلار این است که داده‌های ضعیف ایالات متحده برای شروع هرگونه اصلاح اساسی مورد نیاز بوده است و ما گمان می‌کنیم که بدتر شدن چشم‌انداز اقتصادی تنها راه واقعی برای بسته شدن شکاف ارزش‌گذاری نادرست است. چیزی که این شکاف اکنون به ما می‌گوید این است که اصلاح دلار، پس از چرخش داده‌های ایالات متحده، می‌تواند بسیار سریع و قابل توجه باشد.

ایکس چیف

یورو: شکننده پیش از غافلگیری احتمالی بانک مرکزی اروپا

جدای از هر گونه تجدید نظر احتمالی در PMI (نسخه نهایی اوت امروز)، تقویم ناحیه یورو در بخش داده‌ها نسبتاً آرام است. با این حال، شنیدن سخنرانی اعضای بانک مرکزی اروپا در مورد آخرین اعداد تورم در دو روز گذشته قبل از شروع دوره خاموشی قبل از جلسه بانک مرکزی، بسیار جالب خواهد بود.

ما امروز سخنرانی هر دو طیف را خواهیم داشت: ایزابل اشنابل، عضو هاوکیش و ویسکو، عضو داویش بانک مرکزی اروپا. علیرغم تاب آوری در تورم هسته، بازارها بر کاهش تورم هسته ماه اوت تمرکز کردند و انتظارات افزایش نرخ بهره در سپتامبر را کاهش دادند که در حال حاضر با احتمال تقریبی 0.25 درصدی قیمت گذاری شده است.

تیم اقتصادی ما پیش‌بینی آخرین افزایش نرخ بهره را در هفته آینده دارد به این معنی که ما انتظار داریم به لطف یک غافلگیری هاوکیش بانک مرکزی اروپا، افزایش EURUSD محقق شود، اما قبل از این جلسه EURUSD کاملا شکننده به نظر می‌رسد. این احتمال وجود دارد که محدوده حمایتی 1.0700 پیش از جلسه بانک مرکزی آزمایش شود.

پوند: در حال هضم اظهارات پیل

با توجه به این که تقویم اقتصادی برای انگلیس در این هفته نیز خلوت است، بازارهای انگلیس همچنان در حال هضم اظهارات پیل، عضو بانک مرکزی انگلیس، هستند که موافق رویکرد “نرخ بهره بالاتر برای مدت طولانی‌تر”، به جای “اوج نرخ بهره بالاتر” بود. بازارها در حال حاضر اوج نرخ بهره پایین‌تری در محدوده 6.70% را قیمت گذاری می‌کنند. با این حال افزایش نرخ بهره ماه سپتامبر به طور کامل قیمت گذاری شده است.

در حال حاضر جفت ارز EURGBP در محدوده 0.8450 – 0.8570 معامله می‌شود. با این حال با توجه به پیش‌بینی ما برای افزایش غافلگیر کننده نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا، ما افزایش دیگری به بالای محدوده 0.8600 را در هفته آینده انتظار داریم.

دلار استرالیا: بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را تغییر نداد

دلار استرالیا پس از انتشار ضعیف داده‌های چین و عدم تغییر نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا، پایین‌تر از محدوده کلیدی 0.6400 قرار گرفت. اما با ترکیب این دو محرک، به نظر می‌رسد سقوط جفت ارز AUDUSD بیش از حد بوده است.

دلار استرالیا مقدار قابل توجهی از صرف ریسک مربوط به کاهش رشد اقتصاد چین را قیمت گذاری کرده است که به این معنی است که می‌تواند یک واکنش مثبت نامتقارن به هر خبر مثبت (مانند محرک‌های مالی/پولی) را نشان دهد. در حال حاضر توقف افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا شرایط ناخوشایندی را نشان می‌دهد. آخرین بیانیه زیر نظر لاو (میشل بولاک تا دو هفته دیگر جانشین او خواهد شد) درها را برای انقباض بیشتر در صورت نیاز باز نگه داشت و اساساً رویکردی وابسته به داده را تکرار کرد که تاکنون به دقت توسط بانک مرکزی استرالیا دنبال شده است.

بازارها افزایش دیگری را توسط بانک مرکزی استرالیا قیمت گذاری نمی‌کنند، این بدین معنی است که فضا برای هر گونه غافلگیری داویش برای دلار استرالیا پایین است. درعوض، باید محتاط باشیم که احتمال افزایش دیگر نرخ بهره را هنوز رد نمی‌کنیم. ما فضای مناسبی برای بهبود دلار استرالیا آسیب دیده می‌بینیم.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی