ارانته

آیا بانک مرکزی کانادا افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

اگر یورو و ین قبلا به اندازه کافی مشکل نداشتند اکنون باید با معامله نفت برنت بالای 90 دلار در هر بشکه نیز رو به رو شوند چرا که سعودی‌ها کاهش عرضه خود را تا پایان سال تمدید کردند. اگر امروز شاخص مدیران خرید بخش خدماتی موسسه ISM ایالات متحده سقوط نکند، انتظار داریم دلار همچنان قوی باقی بماند. با این حال EURJPY ممکن است بر اساس قراردادها کاهش یابد. بانک مرکزی کانادا نیز امروز در کانون توجهات خواهد بود.

دلار آمریکا: شاخص مدیران خرید بخش خدماتی موسسه ISM تنها تهدید برای روایت صعودی دلار

روند صعودی بی امان دلار همچنان ادامه دارد. دیروز شاخص دلار به بالاترین سطح از ماه مارس رسید چرا که بازده اوراق بار دیگر افزایش یافت. بازار فارکس همچنین تحت طلسم افزایش قیمت‌های انرژی قرار گرفته است.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

سعودی‌ها این هفته برنامه خود را برای کاهش عرضه یک میلیون بشکه در روز را تا ماه دسامبر تایید کردند. این شرایط را در بازارهای انرژی نفت فشرده نگه می‌دارد و اکنون شاهد معامله نفت برنت بالاتر از محدوده 90 دلار هستیم. برای بازار فارکس این خبر یک یادآوری ناخوشایند از افزایش قیمت انرژی در تابستان گذشته است که ارزهای واردکننده انرژی در اروپا و آسیا را تحت تأثیر قرار داده بود.

استقلال انرژی ایالات متحده و صادرکننده بودن این کشور، دلار را در موقعیت مناسبی برای افزایش قیمت انرژی قرار می‌دهد. به نظر می‌رسد تنها تهدید واقعی برای دلار در کوتاه مدت، ارزیابی مجدد چشمگیر چشم انداز رشد باشد. این ما را به بخش کلیدی داده‌های ایالات متحده در این هفته یعنی انتشار امروز شاخص مدیران خرید بخش خدماتی موسسه ISM برای ماه اوت، می‌رساند. سقوط شدید در این آمار در پایان سال گذشته بر دلار تأثیر گذاشت، اما اگر امروز شاهد غافلگیری و انتشار زیر 50 این داده نباشیم، انتظار می‌رود که دلار رشدهای اخیر را حفظ کند و پیش از انتشار شاخص قیمت مصرف کننده برای ماه اوت در هفته آینده، در این سطوح باقی بماند.

با این حال ممکن است در بین ارزهای G3 شاهد تنظیم مجددی باشیم. به نظر می‌رسد سفته‌بازان همچنان در موقعیت‌های خرید یورو هستند، در حالی که همچنان در معاملات حملی، معاملات فروش ین را حفظ می‌کنند. صعود جفت ارز USDJPY اکنون محدودتر به نظر می‌رسد چرا که اظهارات مقامات ژاپن احتمال مداخله را افزایش می‌دهد. موقعیت‌ها در جفت ارز EURUSD نشان می‌دهد که سطوح حمایتی بسیار آسیب پذیر هستند. جفت ارز EURJPY ممکن است اکنون برای عبور از ناحیه 158.50 مشکل داشته باشد و ممکن است اصلاحی به محدوده 155 داشته باشد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

یورو: جفت ارز EURUSD آسیب پذیر به نظر می‌رسد

ما به طور فزاینده‌ای اصطلاح “رکود تورمی” را برای توصیف اقتصاد ناحیه یورو می‌شنویم. به عنوان یک ارز حساس به رشد، رکود تورمی یک خبر نزولی برای یورو است و یکی از عوامل کلیدی تأثیرگذار بر آن در بدو تولد در سال 1999 بود. در حال حاضر داستان افزایش قیمت انرژی ترس از شرایط منفی داستان معاملاتی تابستان گذشته را برای یورو احیا می‌کند. در عمل، این بدان معنا بود که مازاد تجاری سنتی ناحیه یورو به کسری تبدیل شد و یورو سقوط کرد. با توجه به اینکه قیمت گاز طبیعی هنوز بسیار پایین است، این داستان انرژی مانند سال گذشته به یورو ضربه نخواهد زد، اما همچنان یک عامل ناخوشایند است.

در زمینه سیاست بانک مرکزی اروپا، بازار تنها احتمال 25 درصدی را برای افزایش 25 نقطه پایه‌ای در هفته آینده قیمت گذاری کرده است. ما عقیده داریم احتمال بسیار بالاتر است. با این حال موقعیت‌ها و داستان انرژی جفت ارز EURUSD را وضعیت آسیب پذیری قرار می‌دهد و جفت ارز EURUSD به راحتی می‌تواند محدوده حمایتی 1.0700 را بشکند و به سمت محدوده 1.0635 – 1.0640 حرکت کند.

در مورد کشورهای اروپایی، ما باید شاهد شروع چرخه تسهیلی سیاست‌ها در لهستان باشیم. این حرکت کاملاً به بازار مخابره شده است و به نظر می‌رسد نباید روی زلوتی سنگینی کند. با این حال داستان ضعف EURUSD و بالاتر رفتن قیمت نفت در میان مدت می‌تواند منجر به عقب نشینی زلوتی شود.

پوند: سخنرانی بیلی را زیرنظر داشته باشید

پوند در برابر دلار قوی تحت فشار قرار گرفته اما کمی در برابر یورو عملکرد بهتری دارد. به نظر می‌رسد رشد بالای دستمزد دلیل اصلی حفظ انتظارات بازار برای انقباض 57 نقطه پایه‌ای بیشتر بانک مرکزی انگلیس (BoE) در این چرخه باشد و انتشار آمار میانگین درآمد ماه ژوئیه در چهارشنبه آینده را بسیار مهم کند. سناریو پایه افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره این بانک در جلسه 21 سپتامبر و سپس توقف برای مدت طولانی است.

رکود تولید در ناحیه یورو و این قیمت‌های بالای انرژی نشان می‌دهد که EURGBP می‌تواند در  محدوده 0.8500-0.8600 پیش از نشست بانک مرکزی انگلیس در 21 سپتامبر معامله شود. به نظر می‌رسد جفت ارز GBPUSD بتواند محدوده روانی 1.2500 را لمس کند.

دلار کانادا: توقف افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا

جفت ارز USDCAD روز گذشته به بالاترین سطح از ماه مارس رسید و موقتا بالاتر از محدوده 1.3660 ماه آوریل قرار گرفت. انتظار نداریم جلسه امروز بانک مرکزی کانادا نقطه عطفی برای دلار باشد چرا که سیاست گذاران باید ضعف اخیر در رشد و سرد شدن بازار کار را در نظر بگیرند و توقف افزایش نرخ بهره را انتخاب کنند.

اقدامات داویش در انتظارات بازار قبلاً قیمت گذاری شده و بازارها امروز انتظار تغییری را ندارند، در حالی که قبل از پایان سال افزایش 9 نقطه پایه‌‌ای نرخ بهره در منحنی نرخ قیمت گذاری شده است. این بدان معناست که ریسک‌های نزولی برای دلار به دلیل توقف افزایش نرخ بهره باید محدود باشد و همچنین بانک مرکزی کانادا احتمالا تمایل دارد که هنوز در را برای افزایش بیشتر نرخ بهره باز بگذارد.

طبق مدل ارزش منصفانه کوتاه مدت ما جفت ارز USDCAD حدود 2.5% بالاتر از ارزش خود معامله می‌شود. در حالی که چرخش در داده‌های فعالیتی ایالات متحده احتمالاً برای به حرکت درآوردن اصلاح دلار و بستن شکاف ارزش‌گذاری نادرست ضروری است، ما فکر می‌کنیم که افزایش بیشتر USDCAD به طور فزاینده‌ای ناپایدار خواهد بود. اصلاح به محدوده 1.34600 ترجیح ما خواهد بود.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی