ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

وحشت در بازار رمزارزها: صرافی Mt. Gox پرداخت بیت کوین طلبکاران را آغاز خواهد کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

صرافی mt gox

Mt. Gox، صرافی رمزارز ژاپنی ورشکسته، از ژوئیه 2024، دارایی‌های بیت کوین و بیت کوین کش طلبکاران را بازپرداخت خواهد کرد. پس از اعلام این خبر، بازار با فشار فروش مواجه شد و بیت کوین به زیر 61000 دلار سقوط کرد.

این شرکت قرار است 142,000 بیت کوین و 143,000 بیت کوین کش را به طلبکاران بازپرداخت کند که ارزش آن‌ها بالغ بر 8 میلیارد دلار است.

علاوه بر این، این شرکت اطمینان داد که صرافی منحل شده «برای اطمینان از بازپرداخت ایمن و قابل اطمینان به طلبکاران، از جمله راه‌حل‌های فنی برای بازپرداخت مطمئن، رعایت مقررات مالی در هر کشور و بحث در مورد ترتیبات بازپرداخت با صرافی‌های رمزارز، زمان بسیاری صرف کرده است».

در نتیجه، از کاربران این پلتفرم رمزارز شکست خورده خواسته شده تا « مدتی صبر کنند تا بازپرداخت‌ها انجام شود».

ایکس چیف

این خبر برای طلبکاران صرافی ورشکسته Mt. Gox که نزدیک به یک دهه منتظر دارایی های خود بوده‌اند، تحولی امیدوارکننده است. در سال 2014، Mt. Gox متحمل یک هک گسترده شد که منجر به از دست دادن 850000 بیت کوین شد که ارزش آن‌ها امروز بیش از 57 میلیارد دلار است. پس از هک، Mt. Gox اعلام ورشکستگی کرد و در سال 2018 اقدامات بازپروری را برای جبران خسارت طلبکاران آغاز کرد.

از آن زمان، این روند با مسائل حقوقی مخدوش شده و باعث ایجاد عدم اطمینان طولانی مدت برای کاربران در مورد بازگشت وجوه خود شده است.

با این حال، سال گذشته و پس از صدور برخی بازپرداخت‌ها توسط شرکت، اوضاع شروع به تغییر کرد و گزارش‌ها حاکی از آن بود که برخی از طلبکاران پرداخت‌های مضاعف دریافت کرده‌اند.

در همین حال، گمانه‌زنی‌ها در مورد بازپرداخت بیت‌کوین ماه گذشته پس از آن آغاز شد که اعضای جامعه رمزارزها برای اولین بار در پنج سال گذشته حرکت دارایی‌های نگهداری شده توسط Rehabilitation Trustee را مشاهده کردند. در آن زمان، Rehabilitation Trustee شایعات مبنی بر واگذاری دارایی‌های بیت کوین قابل توجه خود از حدود 140000 بیت کوین به ارزش 9 میلیارد دلار را رد کرد. در عوض، اطمینان داد که این معاملات بخشی از آماده سازی آن برای بازپرداخت طلبکاران بوده است.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی