ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

اگر رکود ایالات متحده بدتر از پیش بینی ها باشد، بیت کوین رشد خواهد کرد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

رکود آمریکا

به گفته والنتین فورنیر، تحلیلگر BRN، در تلاقی عوامل اقتصادی، به نظر می‌رسد ایالات متحده به سمت رکودی قوی‌تر از حد انتظار پیش می‌رود، که می‌تواند فدرال رزرو را مجبور به کاهش نرخ بهره کند.

او در یک یادداشت تحقیقاتی BRN که با Decrypt به اشتراک گذاشته شده است، اعلام کرد: این سناریو، اگرچه برای اقتصاد کلان ناگوار است، اما پتانسیل افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین را دارد و این رمزارز را به بالاترین سطح قبلی سوق می‌دهد.

او در یک یادداشت تحقیقاتی BRN که با Decrypt به اشتراک گذاشته شده است، نوشت: این سناریو، اگرچه برای اقتصاد کلان ناگوار است، اما پتانسیل افزایش قابل توجه بیت کوین را دارد و ارز دیجیتال را به بالاترین سطح قبلی سوق می‌دهد.

تخفیف پراپ

با وجود ریزش اخیر، فورنیر به آینده بیت کوین خوشبین است.

به گفته فورنیر: «بیت‌کوین هنوز به طور کامل از روند نزولی خود خارج نشده است و در طول ساعات معاملاتی ایالات متحده یک اصلاح جزئی را تجربه کرد – یک الگوی تکرار شونده در چند هفته گذشته.

فورنیه خاطرنشان کرد که نظرات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، که گزارش سیاست پولی شش ماهه خود را در این هفته به کنگره ارائه کرد، مبنی بر این بود که فدرال رزرو باید قبل از شروع کاهش نرخ بهره، «اطمینان بیشتری» داشته باشد که تورم به سمت 2 درصد حرکت می‌کند.

ایکس چیف

پاول روز سه‌شنبه در جریان شهادت خود گفت: «داده‌های دریافتی برای سه ماهه اول سال جاری از چنین اطمینانی پشتیبانی نمی‌کند. با این حال، آخرین داده‌های تورم، پیشرفت کمی را نشان می‌دهد و داده‌های خوب بیشتر، اطمینان ما را تقویت می‌کند که تورم به‌طور پایدار به سمت 2 درصد حرکت می‌کند.»

این موضع محتاطانه فدرال رزرو نشان می‌دهد که کاهش نرخ بهره قریب الوقوع نیست و با دقت اجرا خواهد شد.

فورنیه افزود، سایر شاخص‌های اقتصاد کلان نیز تصویر تیره‌ای را ترسیم می‌کنند و شاخص مدیران خرید (PMI) اخیر بخش خدمات و داده‌های بیکاری این مسئله را برجسته می‌کنند.

شاخص مدیران خرید خدمات – معیاری که ماهانه توسط مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) گزارش می‌شود – در ماه ژوئن به 48.8 درصد رسید که نشان دهنده کاهش 5 درصدی از ماه مه است. ISM خاطرنشان کرد که این سومین بار متوالی است که PMI خدمات در 49 ماه گذشته سقوط می‌کند.

در همین حال، افزایش سطح بیکاری در ایالات متحده نشان می‌دهد که ایالات متحده ممکن است با رکود شدیدتر از حد انتظار مواجه شود. هنگامی که اداره آمار کار هفته گذشته نرخ بیکاری را به روز کرد، این آمار از 4 درصد در ماه مه به 4.1 درصد در ژوئن افزایش یافت.

این تحولات می‌تواند منجر به کاهش سریع‌تر از پیش بینی شده نرخ بهره و افزایش هزینه‌کرد دولت شود و به طور بالقوه نقدینگی را به بازار تزریق کند.

با این وجود – و به نوعی به دلیل – تاریکی اقتصادی فعلی، فورنیه همچنان نسبت به بیت کوین دیدگاه صعودی دارد.

او گفت: «در حالی که ما هنوز راه زیادی در پیش داریم، رویکرد محتاطانه فدرال رزرو نشان می‌دهد که آن‌ها تا زمانی که کاهش نرخ بهره قریب الوقوع نباشد، موضعی داویش اتخاذ نخواهند کرد.

فشار فروش دولت آلمان بر بیت کوین کاهش یافته است و عوامل دیگری برای افزایش بالقوه ارزش بیت کوین وجود دارند.

وی افزود: بیت کوین اکنون فروش شدید دولت آلمان را هضم کرده است. این رمزارز می‌تواند پس از انتشار CPI به فشار خود ادامه دهد و با لیکوئید کردن 1 میلیارد دلار معامله فروش به زیر مرز 60000 دلار برسد.

در حالی که برخی از سرمایه گذاران به دنبال جهش اخیر سیو سود انجام دادند، سنتیمنت کلی در میان تحلیلگران همچنان مثبت است.

فورنیر گفت: «ما نسبت به رمز ارز پایه صعودی باقی می‌مانیم و انتظار داریم که در ماه‌های آینده تا حد زیادی از سهام سنتی بهتر عمل کنند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی