ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دویچه بانک: طلا در کوتاه مدت و مس را در میان مدت برای خرید ترجیح می دهیم

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دویچه بانک

آخرین نظرسنجی جهانی معدن و کامودیتی دویچه بانک تغییری در ترجیحات سرمایه گذاران را نشان می‌دهد، به طوری که طلا در کوتاه مدت در مرکز توجه قرار می‌گیرد و مس همچنان در میان مدت مورد علاقه باقی می‌ماند.

در حالی که کربن زدایی یک محرک کلیدی برای تقاضای کامودیتی باقی مانده است، دویچه بانک خاطرنشان می‌کند که نگرانی‌ها در مورد کند شدن اقتصاد چین در حال افزایش است.

آنها توضیح می‌دهند که این مسئله منجر به کاهش اطمینان سرمایه گذاران به تأثیر انتقال انرژی و ترجیح فزاینده برای کامودیتی‌ها چرخه اولیه مانند سنگ آهن و زغال سنگ شده است.

ایکس چیف

دویچه بانک بر این باور است که علیرغم اینکه در درازمدت مس به عنوان گزینه خوب برای سرمایه‌گذاری باقی مانده است، سرمایه گذاران نسبت به کاهش بالقوه در استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی و انرژی‌های تجدیدپذیر و تهدید جایگزینی محتاط هستند. در نتیجه، آنها اظهار می‌کنند که طلا به عنوان فلز ترجیحی برای آینده نزدیک بهتر است.

این نظرسنجی همچنین بر این باور فزاینده تاکید می‌کند که محدودیت‌های عرضه ممکن است در حال کاهش باشد، به طوری که 20 درصد از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی پیش‌بینی می‌کنند عرضه کافی برای رفع نیازهای کربن‌زدایی در آینده وجود داشته باشد. علاوه بر این، گفته می‌شود که 73 درصد انتظار دارند در سال آینده مجوزهای پروژه‌های بزرگ برای فلزاتی مانند مس افزایش یابد.

دویچه بانک می‌گوید راهبری زیست‌محیطی، اجتماعی و شرکتی (ESG) همچنان در کانون توجه قرار دارد، چرا که تلاش‌های کربن‌زدایی باعث برداشت مثبت‌تر از بخش معدن برای برخی سرمایه‌گذاران می‌شود. با این حال، نگرانی‌های زیست‌محیطی محلی همچنان با استرس آب، روابط اجتماعی و انتشار کربن اهمیت پیدا می‌کند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی